Bardzo wolny internet..

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Michał_Plus »

Pero, podaj Swoją lokalizację. Czy podane prędkości utrzymują się cały czas czy tylko w określonych porach?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pero
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 5 lis 2018, o 13:59

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Pero »

Świerczyniec, Śląskie. Dodam iż 5 Mb/s to luksus.

Przeważnie wygląda to tak:
http://www.speedtest.pl/wynik/191448759
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Daniel_Plus »

Pero, parametry sygnału wskazują na bardzo słaby sygnał. Położenie miejscowości jest niekorzystne z punktu widzenia rozmieszczenia najbliższych stacji, ponieważ z każdej strony coś "zasłania" sygnał (głównie lasy). Napisz proszę, w jaki sposób zamontowany jest zestaw. Na jakiej wysokości umieszczone jest ODU? Czy jest obok talerza od telewizji satelitarnej? Czy test prędkości był wykonywany przez Wi-Fi, czy na kablu?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pero
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 5 lis 2018, o 13:59

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Pero »

Zestaw jest zamontowany na kominie domu jednorodzinnego na sporej wysokości nic nie zasłania ODU nie mam też zamontowanych talerzy na tej wysokości. Test był przeprowadzany na Wi-Fi. Choć to nie ma znaczenia czy na kablu czy Wi-Fi gdyż pomiar prędkości jest podobny. Bardziej mnie zastanawia dlaczego przez pół roku było ok a teraz nie.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Daniel_Plus »

Pero, przez tak długi czas mogło się sporo zmienić w okolicy, a przede wszystkim pojawili się zapewne nowi użytkownicy, a jak wiadomo - im więcej osób korzystających z sieci tym prędkość mogą być niższe. Ma to również wpływ na parametry sygnału, a jak widać po liczbach, niestety zasięg nie jest wystarczający. Proponuje sprawdzić połączenia całego zestawu. Poza tym może lepiej zastosować krótszy kabel kosztem wysokości, bo im on jest dłuższy tym większe straty na sygnale. A jakie wyniki testów prezentuje telefon? I upewnij się proszę, że pakiet podstawowy nie został już wykorzystany.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pero
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 5 lis 2018, o 13:59

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Pero »

Panie, miałem ten zestaw zamontowany również na krótszym kablu max 3m do routera i było tak samo kiepsko. Na telefonie również identyczne wyniki. Pakiet podstawowy nie został wykorzystany. Takimi pytaniami możemy się tutaj zasypywać w nieskończoność a teorii jest mnóstwo mnie natomiast interesują fakty. A fakt jest taki że ten internet domowy jest do du...

Bo Panowie co na kablu to na kablu. Ja z całego serca odradzam całe te LTE, jeśli macie możliwości to podłączcie się do światłowodu. Bo jeśli zaczniecie zgłaszać reklamacje tak jak było w moim przypadku nic nie zdziałacie po trzecim zgłoszeniu otrzymacie list o wyczerpaniu limitu reklamacji co do mnie jako klienta jest kpiną.

Zostaje chyba zerwanie umowy z Plusem.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Daniel_Plus »

Pero, rozumiem Twoją opinię, ale musisz wziąć pod uwagę, że internet mobilny podlega pewnym ograniczeniom, które już podałem. Pytania mają na celu zdiagnozowanie problemu i ustalenie, co można byłoby jeszcze zrobić, aby osiągnąć wyższe prędkości, bo to przede wszystkim jest przedmiotem Twojego zgłoszenia.
Pero pisze:RSRP -111 dBm
RSRQ-13 dB
RSSI -91 dBm
SINR 8 dB
Informacja o lokalizacji 5
Pasmo 7 (2600 MHz)
Tu mamy parametry sygnału tylko w jednym paśmie LTE2600. Sprawdź proszę również prędkości i parametry dla pozostałych pasm: LTE800 i LTE1800. Podaj proszę te informacje na forum. Można sądzić, że w którymś z nich będą one lepsze.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pero
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 5 lis 2018, o 13:59

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Pero »

W ustawieniach sieci, wybór pasma ustawiony jest automatycznie co wiąże się z tym iż dany sprzęt automatycznie ustala sobie najlepsze parametry pracy. Więc zmiana pasma jest bezsensowna. Dodam iż zmieniałem ustawienia i testowałem w różnych konfiguracjach i wyniki są podobne.

Szkoda że umowa z operatorem nie podlega podobnym ograniczeniom, brak internetu brak płatności. Proste ?
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Daniel_Plus »

Pero
Pero pisze:Dodam iż zmieniałem ustawienia i testowałem w różnych konfiguracjach i wyniki są podobne.
Bez konkretnych danych niestety nie mam możliwości, aby odnieść się do Twojego wpisu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pero
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 5 lis 2018, o 13:59

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Pero »

Jak mi chce Pan pomóc ? skoro monter który montował i konfigurował zestaw ustawił go tak że było dobrze. Z jakiej racji ja mam pchać palce i grzebać w ustawieniach skoro to nie należy do moich obowiązków aby wszystko działało prawidłowo. Dlaczego nie kontaktuje się ze mną Pan przez PW ? gdyby zależało Panu na rozwiązaniu problemu już dawno miał by Pan moje dane, nr karty SIM bądz nr telefonu itd. i wtedy podjąć próbę pomocy w rozwiązaniu problemu.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Daniel_Plus »

Pero, do wpisów na forum odnosimy się na forum. Nie posiadam Twoich danych, ponieważ obsługa forum nie ma możliwości zweryfikować informacji w systemach. Jeśli chcesz, aby konsultant, który ma wgląd w konto przyjrzał się Twojej sprawie to skontaktuj się proszę z Działem Obsługi Klienta: http://www.plus.pl/kontakt
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pero
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 5 lis 2018, o 13:59

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Pero »

Konsultowałem się trzy razy telefonicznie, dwa razy byłem w oddziale Plusa. Nadaremno. Płace jak za węgiel i nie mogę w spokoju posiedzieć na internecie taka jest niestety filozofia plusa ? Wyciąganie od abonentów pieniędzy za co ? wiem jedno nie wezmę już żadnej usługi w plusie. Nie jest to odosobniony przypadek gdyż mam dwa telefony na abonament i zasięg jak był rewelacyjny tak jest lipa. Więc prosił bym nie wciskać ludziom takich głodnych kawałków. Jeśli ktoś za coś płaci to wymaga takie są realia. Komuna się skończyła a z nią ciemnota i ciemnogród.
mibaroshe
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 lis 2018, o 16:34

Jeden wielki żart

Post autor: mibaroshe »

Wasz internet jest żartem, strony ładują się powyżej 30 sekund, średnia prędkość pobierania to 20/40kb/s, speedtest nawet nie pokazuje prędkości.. zasięg jest prawie cały, więc mam pytanie dlaczego? Play w tym samym miejscu z telefonu jest kosmicznie lepszy, ping to jakies 50ms, download dochodzi do 1mb/s a prawdopodobnie po wzięciu routeru od nich byłoby to jakies 40 pingu i 2mb/s downloadu.. wracając wasz internet to jeden wielki żart, zrezygnuje z niego po skończeniu umowy i raczej nie wrócę, no chyba, że sytuacja się poprawi
Ostatnio zmieniony 13 lis 2018, o 09:54 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do odpowiedniego wątku.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Michał_Plus »

Pero, proponuję złożyć reklamację na działanie usługi. Najszybciej będzie skorzystać z tego formularza (poza numerem telefonu, zawrzyj w nim dane, które umożliwiają weryfikację, czyli imię, nazwisko oraz nr PESEL).

mibaroshe, podaj lokalizację gdzie występuje problem. Masz możliwość podać parametry sygnału?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Arkovianin
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 21 sie 2015, o 21:54
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Bardzo wolny internet..

Post autor: Arkovianin »

Wręcz przeciwnie gadasz bzdury totalne kolego internet z Plusa jest git, najpierw posprzątaj w swoim kompie a potem gadaj na operatora.
Służę pomocą

Co mam?
Sieć: PLUS, P4
Telefon: Xiaomi Mi10 lite 5g
ODPOWIEDZ