simlock IDU ODU problem ze zdjęciem w punktach

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
cezsta
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 kwie 2020, o 11:48

Re: simlock IDU ODU problem ze zdjęciem w punktach

Post autor: cezsta »

Co można w takim razie zrobić w przypadku gdy podany kod do zdjęcia blokady nie zostaje przyjęty przez urządzenie?
Urządzenie spłacone, kod przez punkt sprzedaży wygenerowany oraz sprawdzany kilkukrotnie wraz a nr IMEI.
Punkt sprzedaży rozkłada ręce bo oni tylko podają kod. Infolinia zamyka usta bo oni tylko podają master kod, reklamacja odrzucona podając standardowe kroki postępowania aby zdjąć blokadę i pisząc na końcu "Nie ma możliwości wygenerowania innego kodu. Ufam, że powyższe wyjaśnienia są dla Pana wystarczające."
Czyli z 3'ch stron zostałem wysłany "na drzewo" i blokada nie została usunięta.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: simlock IDU ODU problem ze zdjęciem w punktach

Post autor: Michał_Plus »

cezsta, czy w urządzeniu były dokonywane jakieś zmiany? Wgranie nowego firmware-u? ROOT na urządzeniu? Jaka jest podawana odpowiedz z urządzenia po wpisaniu kodu?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mateusz2i@poczta.fm
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2020, o 19:48

Re: ODU IDU - 200

Post autor: mateusz2i@poczta.fm »

Jacek176 pisze:Czy ktoś już próbował zdejmować simlock na ODU-200 kodem odblokowującym?
Ja po zakończeniu umowy w Plus poszedłem do ich punktu obsługi i poprosiłem o kod odblokowujący do urządzenia. Pani spisała moje dane, adres IMEI urządzenia i powiedziała, że dostanę kod e-mailem. Po 4 dniach przyszedł ale niestety nie działa :-(
Są tylko 3 próby, po trzeciej próbie urządzenie zostanie trwale zablokowane. Ja wykorzystałem już dwie. Myślałem, że za pierwszym razem się pomyliłem ale za drugim razem jestem na 1000% pewien, że wpisałem taki kod jaki został mi przysłany. Oczywiście na infolinii nie mogą pomóc, pani w punkcie powiedziała tylko, że muszę odpisać na e-mail z którego dostałem kod. Odpisałem ale tydzień minął i cisza :-(
mam dokładnie to samo, wsadziłem karte z ORANGE czyli główny operator, najpierw woła pin do karty potem wpisuje kod odblokowujący i dostaje komunikat że kod jest nieprawidłowy, kod powinien mieć od 4 do 8 cyfr. Co teraz ? Juz dwa razy próbowałem... czy moge do skutku ? Czy naprawde się ODU zblokuje ?
mateusz2i@poczta.fm
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2020, o 19:48

Re: simlock IDU ODU problem ze zdjęciem w punktach

Post autor: mateusz2i@poczta.fm »

Michał_Plus pisze:cezsta, czy w urządzeniu były dokonywane jakieś zmiany? Wgranie nowego firmware-u? ROOT na urządzeniu? Jaka jest podawana odpowiedz z urządzenia po wpisaniu kodu?
firmwar'y nie zmieniane, zmieniłem tylko hasło admina
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: simlock IDU ODU problem ze zdjęciem w punktach

Post autor: Ewa_Plus »

mateusz2i@poczta.fm,
- spróbuj zdjąć PIN z karty (np. w telefonie) i potem dopiero użyć kodu odblokowującego.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mateusz2i@poczta.fm
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2020, o 19:48

Re: simlock IDU ODU problem ze zdjęciem w punktach

Post autor: mateusz2i@poczta.fm »

jesli teraz znowu wyskoczy że kod jest nie prawidłowy to ODU sie zablokuje ? Juz dwa razy kod był wpisywany....
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: simlock IDU ODU problem ze zdjęciem w punktach

Post autor: Michał_Plus »

mateusz2i@poczta.fm, istnieje, niestety, taka możliwość. W takim wypadku prosiłbym o kontakt z naszą infolinią (601102601).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mateusz2i@poczta.fm
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2020, o 19:48

Re: simlock IDU ODU problem ze zdjęciem w punktach

Post autor: mateusz2i@poczta.fm »

Witam, w zakupie karty z T-mobile, kod odblokowujacy zadziałał.
dzieki za pomoc i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: simlock IDU ODU problem ze zdjęciem w punktach

Post autor: Michał_Plus »

mateusz2i@poczta.fm, bardzo się cieszę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Sirobur
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 13 paź 2020, o 12:28

Re: simlock IDU ODU problem ze zdjęciem w punktach

Post autor: Sirobur »

Dzień dobry,

Zamierzam kupić z wolnego rynku Obu Idu 300 które jest po zakończonym okresie promocyjnym umowy ale chce z niego na przyszłość zdjąć blokade simlock. Pytanie czy jeśli sprzedający dołaczy skan umowy to będe miał taką możliwość w dowolnym salonie PLUS-a. Czy może potrzebuję jakiegoś innego dokumentu?

Dodam ze w tej chwili szukam rozwiązania w miejscowości Osiedle Wilga bo problemy z zasięgiem sa bardzo duże. Mam juz antene kierunkową i w środku lasu mam bardzo różne wyniki czasem ściąganie sięga 9 mega a czasem spada poniżej 0,5 przy czym nić się nie zmienia a pakiet GB nie jest jeszcze wykorzystany. Próbowałem tez na urządzeniu z sieci PLAY ZTE WK830 i czasami widać wyniki na poziomie 13 mega co jest przyzwoite ale też nie można mówic o stabilności rozwiązania. Urządzenie znajdowało sie jakieś 5 metrów nad ziemią podobnie w przypadku anten kierunkowych. Oczywiście są to wyniki z karty PLUS na sieci PLAY działało to jeszcze słabiej szczególnie wysyłanie.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: simlock IDU ODU problem ze zdjęciem w punktach

Post autor: Michał_Plus »

Sirobur, jeśli sprzęt jest spłacony to do zdjęcia wystarczy umowa. POS sprawdzi po numerze IMEI czy wszystko jest ok. Przy zdjęciu blokady, pamiętaj, że w tym czasie w urządzeniu musi znajdować się aktywna karta innego operatora.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
nokimochishi
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2023, o 16:50
Lokalizacja: Polska

Re: simlock IDU ODU problem ze zdjęciem w punktach

Post autor: nokimochishi »

Witam.

Posiadam sprzęt ODU IDU 200 , który ma simlock Plus.
W niektórych salonach Plusa mi powiedziano że nie ma możliwości zdjęcia simlocka bo jest ten simlock na stałe.
W innym salonie Plus w Wąbrzeźnie jak i w Grudziądzu , dziwnie tłumaczyli że w ich bazie nie było żadnego ODU IDU 200 .
Czyżby oni starali się nie doprowadzić do zdjęcia simlocka?

I tu pytanie, jest jakaś inna możliwość zdjęcia simlocka?
Na stronie plusa sprawdzałem imei tego urządzenia i nie ma wzmianek o właścicielu urządzenia.

Czy dany tu administrator lub współpracujący z plusem może mi pomóc że zdjęciem simlocka?
Nokimochishi
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: simlock IDU ODU problem ze zdjęciem w punktach

Post autor: Michał_Plus »

nokimochishi, zdjęcie blokady mozliwe jest w salonie. Do zdjęcia potrzebny jest dowód zakupu. Jeśli go nie posiadasz napisz na bok@plus.pl i podaj swoje dane osobowa, odnajdziemy informacje o Twojej umowie i zostanie wysłany duplikat. Informacje o procesie znajdziesz tu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Krzysztof92
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2023, o 22:18

Re: simlock IDU ODU problem ze zdjęciem w punktach

Post autor: Krzysztof92 »

Mam urządzenie IDU ODU 300. Spłaciłem je. Byłem w punkcie i otrzymałem kod. Zgodnie z instrukcją wpisałem kod. Teoretycznie wszystko poszło ok, ale nadal nie mogę korzystać z urządzenia z kartą od innego operatora. Nadal jakby coś blokuje. Do zdjęcia simlocka użyłem karty z PLAY. Normalnie działająca, sprawdzona na innym routerze.

Po zalogowaniu się ponownie do panelu urządzenia, karta (z PLAY) jest aktywna i wyświetla się zasięg. Natomiast jest też komunikat - usługi ograniczone.
Czym może to być spowodowane? W jaki sposób uporać się z tym problemem?
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3126
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: simlock IDU ODU problem ze zdjęciem w punktach

Post autor: Marta_Plus »

Krzysztof92,

sprawdź, czy ustawienia punktu dostępowego dla nowego operatora są prawidłowe.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ