Jaki router wybrać w mojej miejscowości?

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Daven
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 16 cze 2017, o 16:32

Jaki router wybrać w mojej miejscowości?

Post autor: Daven »

Witam, chciałbym zasięgnąć rady, jaki router wybrać w mojej miejscowości - Mrozy, woj. mazowieckie. Mieszkam za gęstym lasem, nadajnik Plusa (ID: 12009) jest dosyć blisko, bo tylko 600m, lecz nie wiem jaki router do tego będzie się nadawał.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Jaki router wybrać w mojej miejscowości?

Post autor: Daniel_Plus »

Daven, najbliższa stacja oferuje dostęp do technologii LTE w pasmach LTE800 i LTE1800, więc warto wybrać model routera obsługujący agregację dwóch pasm np. D-Link DWR-960 LTE. Z uwagi na las, o którym wspomniałeś niestety parametry sygnału mogą nie być idealne i w tej sytuacji trudno mówić o najlepszym wyborze modelu routera. Jeśli mieszkasz w domku to router najlepiej ustawić na wyższym piętrze od strony północno-zachodniej. Pamiętaj, że zawierając umowę z opcją na próbę możesz przez 14 dni testować internet, a gdyby usługa nie okazała się satysfakcjonująca to możesz od niej odstąpić. Warto zatem przetestować ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kamilf1987
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 28 mar 2017, o 07:45

Re: Jaki router wybrać w mojej miejscowości?

Post autor: Kamilf1987 »

Witam, też rozważam zmianę dostawcy na plus. Jaki router domowy miałby szansę na sensowne transfery w miejscowości Wólka Gołębska, województwo lubelskie?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Jaki router wybrać w mojej miejscowości?

Post autor: Daniel_Plus »

Kamilf1987, najbliższe stacje to: BT12604, na zachód, odległość ok. 7 km, LTE1800 i BT11784, na południowy wschód, odległość ok. 5 km, LTE1800. Aktualnie każdy modem i router obsługują pasmo LTE1800, ale warto przyszłościowo wybrać model obsługujący agregację pasm (LTE-A). Przy powyższych odległościach od stacji można też zainteresować się zakupem anteny zewnętrznej. Porady w tej kwestii znajdziesz w tym wątku.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kamilf1987
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 28 mar 2017, o 07:45

Re: Jaki router wybrać w mojej miejscowości?

Post autor: Kamilf1987 »

Daniel, dziękuję za odpowiedź.
Wydaje mi się że z ponad 5 km nie uda się zagregowac niczego, z takich odległości to jest wykonalne raczej tylko teoretycznie, tym bardziej że teren trudny bo drzewa. Niemniej spróbuje, mam b315 i kierunkowego cybertecha, celuje tym z 3 km w nadajnik operatora z którego usług korzystam obecnie i działa fajnie, ale że przeniosłem numery swój i żony, mam tv od cp, to myślę nad przeniesieniem netu.


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Jaki router wybrać w mojej miejscowości?

Post autor: Daniel_Plus »

Kamilf1987, liczyłbym na połączenie z dalszą, ale lepiej widoczną stacją BT12604. Na wschód może być trudno, bo dzieli Cię od stacji ponad 3 kilometry lasu, tak jak sam zauważyłeś. Usługę internetu możesz wziąć na 14-dniowy test i wtedy okaże się, czy poziom sygnału jest wystarczający ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kamilf1987
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 28 mar 2017, o 07:45

Re: Jaki router wybrać w mojej miejscowości?

Post autor: Kamilf1987 »

Bt12604 to stacja w miejscowości Gniewoszów jak podejrzewam? Teoretycznie jest ona wyżej niż mój dom i teoretycznie antena która posiadam powinna dac sensowne wyniki, zakładając, że sama stacja nie jest zbyt obciążona, bo z tego co widziałem gdzieś na mapce to za wiele nie ma bts plusa w okolicy i tu może być problem.
Nie jestem jakimś heavy userem, ale mam w domu konsole do gier po necie, córka ogląda bajki z yt itp.
No nic, wezmę na próbę albo kupię starter z netem na kartę, przestawie antenę i będzie wszystko widać:)
Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Jaki router wybrać w mojej miejscowości?

Post autor: Daniel_Plus »

Kamilf1987, zgadza się - miejscowość Gniewoszów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ