Internet LTE bez limitu dla małych firm

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
kulka1
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 lip 2014, o 17:48

Internet LTE bez limitu dla małych firm

Post autor: kulka1 »

Witam,
Dawno nie przeglądałem forum. Za niedługo kończy mi się umowa i myślę nad nową ofertą. Wyczytałem gdzieś w internecie że UOKiK nałożyło karę na 40mln za wprowadzanie konsumenta w błąd z usługą "LTE bez limitu". Faktycznie tak było. Gdy wejdzie się na stronę to nie widzę już oferty "bez limitu" dla klientów pojedynczych, natomiast w ofercie dla "małych firm" widnieje oferta bez limitu.
Napisałem do konsultanta, który przemiło zapewnił mnie że o ile jestem w LTE to nie będzie nałożony nigdy żaden lejek, i że po akcji z UOKiK nastąpiły zmiany.
Piszę tu aby się upewnić czy tak jest i czy małe firmy mogą realnie korzystać z internetu bez limitu i "lejków" w zasiegu LTE?
Załączniki
zapewnienie
zapewnienie
kaczkadziwaczka
PlusManiak
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2017, o 09:54

Re: Internet LTE bez limitu dla małych firm

Post autor: kaczkadziwaczka »

Zamiast tracić czas na rozmowy z konsultantami, którzy kłamią aż im się z głowy kurzy przeczytaj https://www.plus.pl/documents/16/a190ae ... 48b6bdf8a2 regulamin wyraźnie precyzuje że w ofertach z limitem podstawowym 50/80/100GB w ramach usługi LTE dla Firm bez limitu danych za 0 zł otrzymasz 100GB z pełną, dostępną u ciebie prędkością LTE a potem lejek 512Kb/s./ Taki zapis widnieje w par.2 Pkt13 tego Regulaminu. czyli reasumując masz w LTE 150/180/200GB na maksa a potem internet z zawrotną prędkością 0,5Mb/s czyli tyle ile oferuje darmowy BDI od Aero2. Jak widać praktyki stosowane przez konsultantów nie uległy zmianie , nadal wprowadza się klienta w błąd. Swoją droga dziwię się ze jako dotychczasowy klient Plusa nie wyciągnąłeś właściwych wniosków na temat ich usług i praktyk. Nielimitowany internet LTE oferują inni operatorzy.
kulka1
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2014, o 17:48

Re: Internet LTE bez limitu dla małych firm

Post autor: kulka1 »

Jakie firmy oferują zatem na prawdę nielimitowany internet LTE?
kaczkadziwaczka
PlusManiak
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2017, o 09:54

Re: Internet LTE bez limitu dla małych firm

Post autor: kaczkadziwaczka »

To odpowiedź nie na to Forum. Tutaj piszemy tylko na temat Plusa.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Internet LTE bez limitu dla małych firm

Post autor: Michał_Plus »

kulka1, prędkość może być ograniczona w ramach FUP. System ma zapewnić wszystkim Klientom równy dostęp do sieci i może to skutkować obniżaniem prędkości transmisji dla Klientów przesyłającym znaczne ilości danych po wykorzystaniu pakietu podstawowego.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kaczkadziwaczka
PlusManiak
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2017, o 09:54

Re: Internet LTE bez limitu dla małych firm

Post autor: kaczkadziwaczka »

A co z praktykami stosowanymi przez konsultantów Plusa? Tutaj czarno na białym widać odpowiedzi jednego z nich, który na konkretne pytania klienta zapewnia że internet dla Firm nie posiada limitu danych ani prędkości. Podlinkowany regulamin promocji wyraźnie temu przeczy, oferta posiada zdefiniowane limity, podstawowy i potem 100GB w ramach LTE bez limitu po których zostaje nałożony lejek z prędkością 512Kb/s. Dlaczego konsultant Plusa świadomie wprowadza klienta w błąd? Chyba że sam nie zna własnych ofert i regulaminów w nich obowiązujących. Od dawna wiadomo że w ofertach dla Firm Plus zdefiniował te 100GB na LTE ponad pakiet podstawowy a potem załącza wspomniany lejek
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Internet LTE bez limitu dla małych firm

Post autor: Michał_Plus »

kaczkadziwaczka, na tym forum nie mam możliwości ustosunkować się do Twojego pytania. Aby uzyskać odpowiedz należałoby złożyć zapytanie na bok@plus.pl.

kulka1, proponowałbym złożyć reklamację i zapytanie na bok@plus.pl, powołując się na rozmowę z Konsultantem dotyczącą oferty.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
nery
Prawie PlusManiak
Posty: 30
Rejestracja: 30 cze 2017, o 16:36

Re: Internet LTE bez limitu dla małych firm

Post autor: nery »

No właśnie jak to jest ? a to moja odpowiedz na reklamacje Po przekroczeniu 100GB przesłanych i odebranych danych w ramach usługi LTE dla Firm bez limitu za 0zł Polkomtel zastrzega sobie możliwość zmiany parametrów technicznych transmisji danych z zachowaniem różnic między klasami w tym obniżenie Prędkości transmisji do 512kbs to ja się pytam dla czego piszecie tak a i tak dajecie lejek ?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Internet LTE bez limitu dla małych firm

Post autor: Michał_Plus »

nery, ten temat był już wielokrotnie omawiany na tym forum.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kaczkadziwaczka
PlusManiak
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2017, o 09:54

Re: Internet LTE bez limitu dla małych firm

Post autor: kaczkadziwaczka »

Proponuję taka informację jak @nery przesłać Support Agentowi Plusa Tomaszowi Sauteckiemu. Może wreszcie nauczy się jak wygląda oferta internetu dla klientów biznesowych a jak ją już zna to przestanie wprowadzać klientów w błąd.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Internet LTE bez limitu dla małych firm

Post autor: Michał_Plus »

kaczkadziwaczka, sprawa z Agentem, tak czy tak, będzie wyjaśniana wewnętrznie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ