Pytanie o internet

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Wojtekxe
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 lut 2015, o 21:00

Pytanie o internet

Post autor: Wojtekxe »

Czołem, zastanawiam się nad internetem mobilnym. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć lub też podesłać lekturkę, co i jak? Chciałbym się dowiedzieć z jakimi pasmami nadajników powinienem szukać, czyli które pasmo oferuje najlepszą prędkość. Interesują mnie również kwestie wpływające na prędkość i stabilność internetu, oczywiście podłączenie kablem ethernet. Nadajników mam trochę w okolicy, niektóre w odległościach 0,1-1km, inne 1-3km, więc z zasięgiem większego problemu być nie powinno, czy w takiej sytuacji antena jest zbędna? Rozumiem, że na prędkość internetu w dużej mierze wpływa to, jak bardzo oblegany jest nadajnik, a konkretnie dane pasmo?
Dużo jest kombinowania z internetem mobilnym, można wybierać spośród nadajników w zasięgu czy domyślnie łączy z tym najbliższym?


Pozdrawiam
kaczkadziwaczka
PlusManiak
Posty: 92
Rejestracja: 27 sie 2017, o 09:54

Re: Pytanie o internet

Post autor: kaczkadziwaczka »

A jaka to lokalizacja? Zrób jakiś test na karcie Plusa, użyj telefonu LTE z aplikacją Network Cell Info i speedtest. Pokaż zakładkę Dane z NCI i wynik speedtestu.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Pytanie o internet

Post autor: Michał_Plus »

Wojtekxe,
Wojtekxe pisze:chciałbym się dowiedzieć z jakimi pasmami nadajników powinienem szukać
Z jak najszerszym wyborem, choć to nie reguła. Zależy tez od sprzętu, anteny, obciążenia.
Wojtekxe pisze:zyli które pasmo oferuje najlepszą prędkość
Im wyższe pasmo tym teoretycznie lepsza prędkość kosztem zasięgu.
Wojtekxe pisze:Interesują mnie również kwestie wpływające na prędkość i stabilność internetu
Wszelkie zakłócania i przeszkody mogą wpłynąć na transfer. Temat jest zbyt szeroki do krótkiego opisania.
Wojtekxe pisze:czy w takiej sytuacji antena jest zbędna
Antena jest zawsze. Może być tylko wewnętrzna albo zewnętrzna, wbudowana, lub nie, kierunkowa , lub do-okólna.
Wojtekxe pisze:Rozumiem, że na prędkość internetu w dużej mierze wpływa to, jak bardzo oblegany jest nadajnik, a konkretnie dane pasmo?
Również.
Wojtekxe pisze:czy domyślnie łączy z tym najbliższym?
Tak. Wyboru nie ma. ale mając antenę zewnętrzną można to nijako wymusić
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ