Wolny internet

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
SEKON
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 30 lip 2020, o 22:24

Rotmanka a Prędkość Sieci

Post autor: SEKON »

Witam od miesiąca w lokalizacji Rotmanka 83-010 , Pomorskie występuję gigantyczny problem z predkością sieci Praktycznie zacina cały czas a strony ładują sie mega wolno czy w planach jest budowa tam BTS'a jakiegoś? Czy dalej mieszkańcy Rotmanki będą łączeni z BTS'ami na około zaiast zrobić jeden na całą Rotmankę.

SpeedTest by Ookla
Pobieranie : 0,37MB/s , Wysyłanie: 0,52MB/s

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 3 sie 2020, o 10:37 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Przeniesiono do odpowiedniego wątku.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Wolny internet

Post autor: Michał_Plus »

SEKON, na październik planowana jest modernizacja stacji BT43789 o L1800.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kwakus18
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 4 sie 2020, o 11:14

Re: Wolny internet

Post autor: kwakus18 »

Mam pytanie odnośnie internetu w miejscowości Nowy Sącz - Poręba Mała - ulica Gorczańska, od wczoraj mam mega problem z internetem, nigdy się tak nie zdarzyło i zastanawiam się co może być przyczyną. Aktualnie korzystam z łącza LTE1800 z przekaźnika znajdującego się w Nawojowej. Ofertę jaką posiadam to internet LTE, który po wykorzystaniu pakietu na łączu LTE ma działać bez ograniczeń. Do dnia 01 sierpnia wszystko działało poprawnie, od 01 sierpnia, prędkość nie sięga więcej niż 0.5mb/s, czuje jakby był nałożony jakiś lejek. Od przekaźnika mieszkam 5km w linii prostej jak mniemam, korzystam z routera Huwei B315, w połączeniu z antenami 2x ATK-502. Dziękuję za odpowiedź. Wklejam dodatkowo screen z speedtest i ltewatchH.
Załączniki
speedtst.png
speedtst.png (59.6 KiB) Przejrzano 1558 razy
lteh.png
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wolny internet

Post autor: Ewa_Plus »

kwakus18,
- wygląda to na FUP. Z nowym okresem rozliczeniowym wszystko wróci do normy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kwakus18
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 4 sie 2020, o 11:14

Re: Wolny internet

Post autor: kwakus18 »

Dziękuję za wiadomość, czyli mam rozumieć że po prostu według operatora korzystałem za dużo z internetu przez co moja prędkość została ograniczona? Nie można nic z tym wcześniej zrobić? Pytam tak z ciekawości, ponieważ byłem akurat w okolicy BTS, jakoś około kilometra od niego, i prędkość na telefonie pokazywała mi 50mb, przy czym w domu mam 0.5mb/s niezależnie czy korzystam z transferu danych, czy z Wi-Fi. Oczywiście telefon również w sieci Plus.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Wolny internet

Post autor: Michał_Plus »

kwakus18, jeśli jest taka możliwość można dokupić pakiet jednorazowy. Na czas jego działania, FUP zostanie zwieszony.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ArTiOnSsS1
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 24 lip 2020, o 11:14

Prędkość internetu jest bardzo słaby wynosi 400kb/s

Post autor: ArTiOnSsS1 »

Tiu
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Wolny internet

Post autor: Michał_Plus »

ArTiOnSsS1, nadal nie otrzymałem odpowiedzi na wcześniejsze pytania. :-(
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mexy
Prawie PlusManiak
Posty: 40
Rejestracja: 9 lut 2014, o 23:20

Re: Wolny internet

Post autor: mexy »

Plus (26001) ID: BT43850
Kikół, Kikół 69 - maszt Orange koło DW554

Od tygodnia mamy problem z internetem, przez weekend znowu jedynie E lub H+, czy są prowadzone jakieś prace na tej stacji czy jest to awaria? Dziekuję za informacje
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Wolny internet

Post autor: Michał_Plus »

mexy, nie prowadzimy tam obecnie żadnych prac. Jakie są parametry sygnału? Czy sytuacja ma miejsce cały czas bez względu na porę?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mexy
Prawie PlusManiak
Posty: 40
Rejestracja: 9 lut 2014, o 23:20

Re: Wolny internet

Post autor: mexy »

Michał_Plus pisze:mexy, nie prowadzimy tam obecnie żadnych prac. Jakie są parametry sygnału? Czy sytuacja ma miejsce cały czas bez względu na porę?
w zeszłym tygodniu cały weekend nie było LTE, w niedziele wieczorem wróciło i znowu dziś E/H+. Jak mogę pokazać parametry? Jest to jedyna antena plusa w tym miejscu, więc brak LTE dla połowy mojego domu jest bardzo uciążliwy, drugą stronę dom łapiemy z anten umiejscowionych w Lipnie.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Wolny internet

Post autor: Michał_Plus »

mexy, jeśli urządzenie, w panelu administratora, nie ma takiej opcji, przełóż kartę do telefonu i zainstaluj Network Cell Info.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Jorgus
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 wrz 2019, o 12:35

Re: Wolny internet

Post autor: Jorgus »

Tak sobie postanowiłem zabrać kartę Plusa na wakacje w powiat pucki, na co dzień korzystam z Orange i sobie chwalę, nie żebym robił jakąś reklamę, ale tak informacyjnie. No dobra wziąłem tę kartę Plus za 9 zł na 15 dni oferta "testuj internet" z ciekawości co się zmieniło po 3 latach. Korzystałem z niej na Xiaomi Mi 9 T Pro jak i na routerze mobilnym Netgear MR1100 obydwa urządzenia z najwyższą 19 kategorią LTE. No i testowałem sobie przez jakieś 9 dni. Przeważnie w godzinach wieczornych lub późno popołudniowych (celowo w tedy kiedy jest największe obciążenie). Na pierwszy ogień poszła stacja na ul. Towarowej we Władysławowie na kolejowej wieży ciśnień poziom sygnału zawsze był przy pomiarach w zakresie -62 do -79 dBm więc full patrzę jest tylko L1800 ok robię test i tu byłem w szoku.. niestety niepozytywnym całe 5,34 Mb/s download i 18 Mb/s upload czyli totalnie zapchany BTS, poszedłem pod drugi sektor (od strony północnej) i jeszcze gorzej 3,16 Mb/s upload 24,2 Mb/s. Włożyłem kartę Orange załączyło mi L2600+L2100+L1800 mają BTSa też na tej samej wieży ciśnień efekt ? 77,2 Mb/s upload 42 Mb/s i to bez TDD bez jakiegoś specjalnie szerokiego pasma.... plus leży i kwiczy.
Dobra idę dalej kolejna stacja Hallera 19 Dom Rybaka sektor na zachód tutaj miłe zaskoczenie, weszło L2600 TDD + L1800 test start .. wynik 11,2 Mb/s upload 38 Mb/s - no spodziewałem się przynajmniej 50 Mb/s pobierania, ale nic no dobra polazłem na sektor od południa 8,14 Mb/s i 44 Mb/s upload .. kolejny zapchany BTS. Znów włożyłem kartę Orange wskoczył komplet pasm L2600+L2100+L1800+L800 test 95,2 Mb/s upload 24,1 Mb/s .. znów plus leży i kwiczy no ale pomyślałem okej włdysławowo sieć zapchana dajmy szansę robiąc test na jakiejś wiosce nieopodal, podjechałem następnego dnia przed południem do Swarzewa tam L1800 test 10,2 Mb/s jak na tę godzinę i tak dużą szerokość pasma w Plusie to tragedia. i tak sprawdzęłam jeszcze prze kilka dni w Juracie w Helu w Karwii w Gdyni .. wszędzie masakra na routerze to samo .. najlepszy wynik w nocy jaki udało mi się uzyskać we Władku z Hallera to 118 Mb/s jakoś przed 4 rano we wtorek w tym samym czasie na Orange stamtąd poszło 224 Mb/s …. nie wiem ale "dobrze" się w tym Plusie bawicie, byłem gościnnie po kilku latach zobaczyłem że jest jeszcze gorzej jak było i tyle. Chciałem wyrazić efekty jakie zaznałem. Trzymajcie się tam ;)
dIAMy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 sie 2020, o 14:28

Internet Domowy PLUS ODU IDU 300

Post autor: dIAMy »

Cześć mam problem z internetem od jakoś 4-5 dni. Mój upload spadł do zera znikąd, a ping w Counter Strike 1.6 zmienił się z 40-80 na 1k+. Wymieniłem nawet sprzęt z odu 200 na 300, żeby jakość zasięgu się poprawiła, ale dużo to nie zmieniło... Wspomnę tylko, że mieszkam na wsi gdzie nie ma kompletnie zasięgu, a telefon jest potrzebny tylko, żeby łączyć się z wifi calling.
Tutaj niżej wklejam wszystko co potrzebne:
Status połączenia Połączony
Stan USIM Gotowy
IMEI 864054030183612
IMSI 260011700710223
RSRP -111 dBm
RSRQ -15 dB
RSSI -82 dBm
SINR -3 dB
Informacja o lokalizacji 90
Pasmo 8 (900 MHz)
Antena zewnętrzna Wyłączona
Dane w roamingu Wyłączone
Co możecie polecić by polepszył się mój zasięg?
Dodam także wynik z speedtestu:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 sie 2020, o 10:12 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do odpowiedniego wątku.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Wolny internet

Post autor: Michał_Plus »

dIAMy, podaj dokładną lokalizację. Czy podane parametry i prędkości otrzymują się cały czas?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ