Wolny internet

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
mexy
Prawie PlusManiak
Posty: 40
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 lut 2014, o 23:20

Re: Wolny internet

Post autor: mexy »

Witam, tak jak ostatnio pisalam, internet z masztu bts Kikół69 kujawsko pomorskie to droga przez mękę od kiesiaca, zalaczam screeny.
Nie ma reguly czy jest to poranek w poniedizalek, czy sobota wieczor, internet skacze z E do Lte jak pokrecone
Załączniki
Screenshot_20200826-132447_NetMonster.jpg
Yeeenot
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2020, o 23:38

Pełen zasięg LTE a słabe Pobieranie pomoc

Post autor: Yeeenot »

Witam, nie wiem czy dobry dział wybralem, z góry proszę o przeniesienie jak co. Od Sierpnia jestem nowym użytkownikiem Plusa. Przeniosłem tutaj numer z sieci Play. Posiadam tutaj dwa numery, w jednym abonamencie mam interent 72 gb, problem polega na tym, że praktycznie całyc zas mam pełen zasięg LTE, ale jak sprawdzam pobieranie w speedtest to max mam 2,5 mb/s co do wysyłania podchodzi pod 3 mb/s. W telefonie żony to jest jeszcze gorzej bo podchodzi pod 1,5 mb/s. I tak na terenie praktycznie całej Polski miałem, ostatnio byłem na wakacjach nad morzem i w górach i wszędzie to samo. Wszystko sie słabo ładuje w instagramie, czy facebook, nie wspominając, że nieraz sie strony nie wczytuja, a jak sie wczyta to nie wszędzie grafika się pojawia.

Szczerze nie wiem o co kaman, wymienilem kartę sim, ustawienia mam tak jak konsultant mówił i jest lipa. Nie jestem nawet tych 72 gb wykorzystac bo wszystko tnie. Jak miałem telefon w PLAY to dużo szybciej działało, a teraz jestem mega nie zadowolony.

Ktoś może wiedzieć czemu tak jest i czy da się to jakoś naprawić ? Dodam, że w plusie mówili, że wokół mnie anteny itp wszystko OK.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2020, o 10:15 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do właściwego działu.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Wolny internet

Post autor: Michał_Plus »

Yeeenot, zainstaluj Network Cell Info i podaj parametry sygnału. Wklej wyniki plus speed test.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Yeeenot
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2020, o 23:38

Re: Wolny internet

Post autor: Yeeenot »

Michał_Plus pisze:Yeeenot, zainstaluj Network Cell Info i podaj parametry sygnału. Wklej wyniki plus speed test.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Yeeenot
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2020, o 23:38

Re: Wolny internet

Post autor: Yeeenot »

Czy ktoś tu może odpisac ?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Wolny internet

Post autor: Michał_Plus »

Yeeenot, parametry nie są najlepsze ale wskazują również na duże obciążenie sieci.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Wolny internet

Post autor: zbych_in_flames »

@Yeeenot, logujesz się do LTE900 na stacji Odolanów ul. Kaliska 78, jak daleko do niej masz?
Yeeenot
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2020, o 23:38

Re: Wolny internet

Post autor: Yeeenot »

zbych_in_flames pisze:@Yeeenot, logujesz się do LTE900 na stacji Odolanów ul. Kaliska 78, jak daleko do niej masz?
2.2 km
Yeeenot
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2020, o 23:38

Re: Wolny internet

Post autor: Yeeenot »

Michał_Plus pisze:Yeeenot, parametry nie są najlepsze ale wskazują również na duże obciążenie sieci.
Tylko dlaczego ani na jednym ani na drugim telefonie nie miałem tego dobrego pobierania będąc nad morzem czy w górach czy w centralnej Polsce ?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Wolny internet

Post autor: Michał_Plus »

Yeeenot, nie jestem w stanie odnieść się do tych sytuacji. Nie znam panujących tam warunków.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Connor
PlusManiak
Posty: 73
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 23:04
Lokalizacja: Mogilno

Re: Wolny internet

Post autor: Connor »

Witam. Numer internetu 693 647 631.

Mam problem z prędkościami internetu. Właściwie ma go mój kolega, któremu dałem kartę i router (B593s-22)

Około miesiąc temu powiedział, że od miesiąca nie ma praktycznie internetu. Prędkości, jakie mi pokazał były tragiczne: Ping około 700 ms, pobieranie 0,05 Mb/s, wysyłanie 0,00 Mb/s.

Poleciłem zakup anteny zewnętrznej (Antena Dualna LTE/4G 15dBi MIMO do Huawei B593 1800 MHz).
Teraz, w pogodny dzień, wyciąga około 3 Mb/s. A co będzie jak przyjdzie jesień?

Moje pytania:
1. Co się stało, że z normalnego użytkowania, bez zauważalnych problemów, nagle internet stał się... Właściwie go nie ma?
Lokalizacja użytkownika to Sadówiec, powiat mogileński,woj kujawsko-pomorskie. A najbliższy BTS we Wieńcu.
2. Kiedy kończy mi się umowa (bo nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji)? Jak tak dalej będzie to zrezygnuje z internetu. Skoro nie działa.
Yeeenot
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2020, o 23:38

Re: Wolny internet

Post autor: Yeeenot »

Michał_Plus pisze:Yeeenot, nie jestem w stanie odnieść się do tych sytuacji. Nie znam panujących tam warunków.
Czyli to, że praktycznie cały czas jest DUŻE obciązenie sieci to moja wina ? Bo prędkość pobierania nic się nie zmienia.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wolny internet

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj Connor,
- a mógłbyś podesłać parametry sygnału?
Możliwe też, że łapany jest sygnał z BT34147. Tutaj w przyszłym miesiącu planujemy dołożyć L2600. Powinno się wtedy poprawić.

Jeśli chodzi o sprawdzenie daty końca umowy, to chyba najprościej w mobilnej aplikacji Plus online. Ewentualnie możesz napisać na bok@plus.pl"target="_blank - tylko tam będziesz poproszony o dane weryfikacyjne (lub Plus Kod 5), więc żeby przyśpieszyć, to od razu w mailu możesz podać imię i nazwisko, PESEL

Yeeenot,
- może spróbuj podjechać bliżej pod stację by łapać L1800 i 2600 i wtedy zrobić pomiary + zrzut ekranu z network cell info lite.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Connor
PlusManiak
Posty: 73
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 23:04
Lokalizacja: Mogilno

Re: Wolny internet

Post autor: Connor »

Ewa_Plus pisze:Możliwe też, że łapany jest sygnał z BT34147.
Przecież ten nadajnik, położony w Trzemesznie, to niemal 180 stopni względem Wieńca. Jak antena kierunkowa miałaby go łapać.
Ewa_Plus pisze:Tutaj w przyszłym miesiącu planujemy dołożyć L2600.
Tutaj to znaczy gdzie? We Wieńcu czy Trzemesznie?
Do Wieńca mam 5.5 km, do Trzemeszna niemal 10 km. Poprawa jakości sygnału w Trzemesznie raczej nic mi nie da.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Wolny internet

Post autor: Michał_Plus »

Connor, L2600 będzie dodana na BT34147 - Trzemeszno.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ