Wolny internet

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Wolny internet

Post autor: Michał_Plus »

robaczek209, w Plus Online w zakładce pakiety.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
lmmortal
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 2 kwie 2020, o 11:57

Re: Wolny internet

Post autor: lmmortal »

Michał_Plus pisze:robaczek209, taka prędkość utrzymuje się cały czas? Jeśli się zmienia to na jakie wartości DL/UL?

lmmortal skieruj antenę na stacje w Wiecborku i sprawdź prędkości z tego rejonu. Tamtejsza stacja - BT43810 ma otrzymać L2600 TDD, jednak nie mam jeszcze ustalonej daty.
Napisałem w moim pierwszym wątku, że skierowałem antenę na tamtejszy nadajnik ale antena nie łapała, żadnego sygnału. Nie poddałem się i próbowałem ustawiać antenę i jak już się udało to sygnał był tak słaby, że DL i UL było w granicach 0.2mb nie więcej.
Flok972
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 4 lut 2021, o 22:42

Re: Wolny internet

Post autor: Flok972 »

Też mam taki sam problem, upl w miarę ale pobieranie fatalne, opóźnienie ciągłe po 200ms i tak skacze od 100 do 500 ale stara się trzymać na 200, co jakieś 10 minut może 20 rozłącza mi internet na 1 sekundę i wraca spowrotem co jest bardzo irytujące. Plus nie stara się widocznie nić naprawić :)
Podkarpacie
Powiat mielecki
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Wolny internet

Post autor: Michał_Plus »

lmmortal, prędkości jak i ping zależne są od wielu czynników. Wyniki wskazują na duże obciążenie stacji z której korzystasz. Najbliższa modernizacja, jak pisałem, obejmie dodanie TDD na BT43810. Niestety, nie są obecnie planowane inne prace w tym rejonie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Wolny internet

Post autor: zbych_in_flames »

lmmortal pisze:Napisałem w moim pierwszym wątku, że skierowałem antenę na tamtejszy nadajnik ale antena nie łapała, żadnego sygnału. Nie poddałem się i próbowałem ustawiać antenę i jak już się udało to sygnał był tak słaby, że DL i UL było w granicach 0.2mb nie więcej.
W którą stacje celowałeś ( tam są dwie chyba) i przy wymuszonym jakimś paśmie czy na auto? Jaka to antena/ile metrów kabla? Te wysoki pingi masz też przy wyłączonym teams, gdzie w ogole to sprawdzasz?
Flok972
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 4 lut 2021, o 22:42

Re: Wolny internet

Post autor: Flok972 »

Jeśli chodzi o mnie to wysoki ping występuje na speed test, tam około 100ms. Na discordzie jak gadam z znajomymi to pisze że mam po 400ms w grach takich jak cs, rust czy league of legends mam od 100 do 900ms głównie w Rust mam olbrzymie opóźnienie i częste ,,timed out" z tego powodu, internet nie pozwala mi na chill wieczorem ani na naukę w czasie dnia bo z lekcji disconnect ciągły. Problem jako tako rozwiązałem po przypisaniu statycznego ip do moich urządzeń, lecz to pomaga tylko z rozłączaniem sesji trwającej wysoki ping temu ciągle towarzyszy pomimo braku innych aplikacji, czy też innych urządzeń które mogły by powodować te wysokie opóźnienia.
Flok972
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 4 lut 2021, o 22:42

Re: Wolny internet

Post autor: Flok972 »

Ja rozumiem fakt, że jest duże obciążenie serwerów, kwarantanny inne takie ale jednak tak duża sieć i nie potrafi sobie poradzić z zakłóceniami czy innymi obciążeniami, to źle świadczy troszkę. :)
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wolny internet

Post autor: mariusz9a »

Flok972 pisze:Ja rozumiem fakt, że jest duże obciążenie serwerów, kwarantanny inne takie ale jednak tak duża sieć i nie potrafi sobie poradzić z zakłóceniami czy innymi obciążeniami, to źle świadczy troszkę. :)
W sieciach mobilnych niestety rozbudowa sieci to nie taki prosty zabieg jak się wszystkim wydaje. Budowa nowego nadajnika to najczęściej są lata walki z urzędami, miejscową ludnością itd... To nie sieci kablowe, gdzie w zasadzie można powiedzieć że od ręki jesteśmy w stanie podzielić już istniejącą sieć na mniejsze fragmenty i dostawić infrastrukturę - często takie zabiegi nie wymagają żadnych dodatkowych zgód oprócz zgłoszeń do właścicieli studzienek ze światłowodami. A sieć mobilną zapchać nie jest trudno - pasmo nie jest z gumy a ludzie chcą tego używać jak łącza kablowego bez limitów - tak się nie da i skutki widać w powyższych postach :-( A im więcej takich użytkowników tym gorzej dla ogółu :-(
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Flok972
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 4 lut 2021, o 22:42

Re: Wolny internet

Post autor: Flok972 »

Czyli wystarczy podjąć próbę zwiększenia sieci światłowodowych, i możliwość zmiany a nie wiązanie umowy na lata, wtedy większość osób by się przeniosła na sieć światłowodową, gdyby nie musieli czekać po 2 lata, czy rok na koniec umowy.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wolny internet

Post autor: mariusz9a »

Tylko czym innym jest budowa od podstaw sieci światłowodowej (czy jakiejkolwiek innej sieci kablowej), a czym innym jest zwiększenie jej pojemności i prędkości. Ja pisałem wcześniej o tym drugim ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
TIRITIX
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2021, o 15:46

Wolny internet 0,01 Mbps

Post autor: TIRITIX »

Witam,
korzystam z modemu D-link DWM-157 HSPA+ od lat jedna od dwóch dni prędkość Internetu zwolniła do 0,01 Mbps. Nadajnik (3G,4G) jest 200m ode mnie.
Kartę przełożyłem do telefonu 3G (HSPA+), tam Internet był tak samo wolny.
Nie chce przekładać do telefonu 4G, bo trzeba wyłamywać kartę.
Moja karta to LTE 01
Internet mam od 7 lat (po 2 latach zmieniono sieć komórkową na plus a potem co dwa lata zmieniano modem (zawsze 3G) ten aktualny DWM-157 HSPA+ jest od 3 lat) Internet dostałem za darmo, od miasta.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 mar 2021, o 16:26 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono wpis do włsciwego tematu.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Wolny internet

Post autor: Michał_Plus »

TIRITIX, podaj Twoje dokładne położenie. Czy taka prędkość utrzymuje się cały czas, czy zmienia się w zależności od pory dnia? Jakie prędkości były wcześniej?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
TIRITIX
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2021, o 15:46

Re: Wolny internet

Post autor: TIRITIX »

Michał_Plus pisze:TIRITIX, podaj Twoje dokładne położenie.
Czy moge podać na PW?
(Kliknij prawym i otwórz obraz w nowej karcie)
Obrazek
Michał_Plus pisze:TIRITIX,Czy taka prędkość utrzymuje się cały czas, czy zmienia się w zależności od pory dnia?

O 21:00 jest 0,03 Mbps pobierania
Michał_Plus pisze:TIRITIX,Jakie prędkości były wcześniej?
Tydzień temu było 10 Mbps pobierania.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5468
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Wolny internet

Post autor: Michał_Plus »

TIRITIX, podaj miejscowość, lub kod pocztowy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
TIRITIX
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2021, o 15:46

Re: Wolny internet

Post autor: TIRITIX »

Poznań 60-427
ODPOWIEDZ