Wolny internet

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Wolny internet

Post autor: Michał_Plus »

TIRITIX, stacja położona najbliżej posiada tylko U2100 z 3G. Prawdopodobnie pasmo jest mocno obciążone. Czy masz możliwość instalacji na telefonie aplikacji Network Cell Info, wykonania testu i wklejenia wyników?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Flok972
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 4 lut 2021, o 22:42

Re: Wolny internet

Post autor: Flok972 »

Mam kolejny problem który się już ciągnie od ponad 2 tygodni, ping (ms) jest tak wysoki że nie jestem w stanie normalnie porozmawiać z znajomymi na discord, czy pograć w jakąś grę, a nawet na lekcji ciężko uczestniczyć ponieważ nauczyciela ścina jak mówi, filmiki w 480p bo wyżej nie pójdzie, jednym słowem tak jakbym internetu nie miał
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wolny internet

Post autor: Ewa_Plus »

Flok972,
- mógłbyś wkleić wyniki speed-testu?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Flok972
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 4 lut 2021, o 22:42

Re: Wolny internet

Post autor: Flok972 »

Pewnie, niestety są to osiągi które nie pozwalają na nic.
Załączniki
Przechwytywanieaa.PNG
Przechwytywanieaa.PNG (7.64 KiB) Przejrzano 1914 razy
Przechwytywanie.PNG
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wolny internet

Post autor: Ewa_Plus »

Flok972,
- wyniki wskazują na obciążenie stacji z uwagi na duża liczbę użytkowników.
Jeśli jednak korzystasz z usług Polsatu, to najlepiej kontaktować się z ich obsługą.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Zdunkoss
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2021, o 18:27

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Zdunkoss »

Internet Bierzglinek - Września. To jest jakaś tragedia. Pobieranie 0.48 Mb/s, wysyłanie 1.11 Mb/s...
Abonament od 2 tygodni
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2021, o 12:05 przez Ewa_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniosłam do istniejącego wątku.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wolny internet

Post autor: Ewa_Plus »

Zdunkoss,
- jesteśmy w trakcie przebudowywania stacji BT33012, która jest przeciążona. Przepraszam za te utrudnienia. Wkrótce będzie lepiej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
snab123
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 4 maja 2021, o 16:10

Super Wolny Internet od kiedy pamiętam. Proszę o pomoc

Post autor: snab123 »

Witam. Nie ukrywam, że jestem sfrustrowany, ponieważ czuje się okradany.

Od roku mam bardzo wolny internet LTE. Umowa jest na 24miesiące a ja co miesiąc płace 50zł. Mam chyba magiczne 70 GB co miesiąc, ale wydaje mi się, że to nie ma znaczenia. Mój internet osiąga maksymalnie 250 kB na godzinę. Od rana, aż do 12 w nocy [W innych porach nie korzystam z internetu]. Aktualnie pobieram grę komputerową z prędkością 100kB/s. Mieszkam w Augustowie. I uprzedzam, ruter resetowałem nie raz i nikt nie jest podłączony pod moje wifi ; ). Liczne na pomoc, jeżeli nic z tego nie wyniknie bardzo możliwe, że odstąpię od umowy.
Ostatnio zmieniony 4 maja 2021, o 18:02 przez Ewa_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniosłam do istniejącego wątku.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wolny internet

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj snab123,
- z jakiego urządzenia korzystasz? Mógłbyś wkleić wyniki ostatniego speed testu i podać parametry sygnału?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
snab123
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 4 maja 2021, o 16:10

Re: Wolny internet

Post autor: snab123 »

Korzystam z d-link DWR 921, mój internet na speedteście osiągnął wynik 2mega bity na sekundę. Parametry zasięgu: -61 dBm
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wolny internet

Post autor: Ewa_Plus »

snab123,
- niebawem zaplanowana jest modernizacja stacji w centrum BT13244. Zwiększona zostanie liczba sektorów w pasmach: L1800 i L2600, co powinno poprawić nieco sytuację. Lepsze wyniki uzyskałbyś też na urządzeniu dającym możliwość agregacji pasm.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
snab123
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 4 maja 2021, o 16:10

Re: Wolny internet

Post autor: snab123 »

Problem okazał się banalny. Wystarczyło zmienić operatora i wszystko działa jak należy. Rozumiem, że to pani praca ale jak kolejny raz otrzymałem wiadomość, że planowana jest modernizacja to nie wytrzymałem. Rozumiem, że
to przez te planowanie miałem taki słaby download. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Awatar użytkownika
Shey
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 14 maja 2021, o 09:32

Re: Wolny internet

Post autor: Shey »

Witam, na wstępie chciałabym zaznaczyć, że w sprawach związanych z internetem jestem zielona, dlatego piszę tu na forum, ponieważ nie mam już pomysłu co mogę zrobić by internet wreszcie działał poprawnie.

Od jakiegoś miesiąca internet znacznie zwolnił. Dla mnie dobry internet oznaczał 1mb/s, co dawało mi (przykładowo) w grze ok. 70-80 stabilnego pingu. Niestety od kwietnia występują coraz częstsze problemy - 12 maja internetu praktycznie w ogóle nie było od 16 aż do 3 w nocy (tzn był, ale żadna strona nie chciała się otworzyć). Na lekcjach też szału nie ma, często ciężko jest cokolwiek usłyszeć, rozmowy na discordzie też już są przeszłością, bo po prostu nawet nie da się dołączyć. Płacenie za coś, czego się nie ma nie jest przyjemnym doświadczeniem, a ostatnia wizyta w salonie poskutkowała tylko propozycją powiększenia pakietu GB (zaznaczę że aktualny nam starcza). W załącznikach obecna szybkość pobierania (która skacze z 1 mb do nawet 30 kb) itp, status LTE.
Załączniki
obraz_2021-05-14_094229.png
obraz_2021-05-14_094119.png
obraz_2021-05-14_094119.png (17.65 KiB) Przejrzano 1414 razy
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wolny internet

Post autor: mariusz9a »

Shey, jeśli możesz to wykonaj test np. na http://www.speedtest.net i udostępnij nam tu wyniki. Zamieszczony screen chyba pokazuje jakąś chwilową prędkość. Z nadajnikiem, z którym się łączysz (Nowa Wieś Wrocławska - gm. Kąty Wrocławskie) obsługuje LTE1800 (b3) i LTE900 (b8). Widzę że modem łączy się z LTE900 (niestety z pasmem dość mało pojemnym). Nie wiem co to za modem i czy obsługuje agregację pasm ani czy ewentualnie można go ręcznie wymusić do łączenia się z pasmem LTE1800 (b3).
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Shey
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 14 maja 2021, o 09:32

Re: Wolny internet

Post autor: Shey »

mariusz9a pisze:Shey, jeśli możesz to wykonaj test np. na http://www.speedtest.net i udostępnij nam tu wyniki. Zamieszczony screen chyba pokazuje jakąś chwilową prędkość. Z nadajnikiem, z którym się łączysz (Nowa Wieś Wrocławska - gm. Kąty Wrocławskie) obsługuje LTE1800 (b3) i LTE900 (b8). Widzę że modem łączy się z LTE900 (niestety z pasmem dość mało pojemnym). Nie wiem co to za modem i czy obsługuje agregację pasm ani czy ewentualnie można go ręcznie wymusić do łączenia się z pasmem LTE1800 (b3).
test wykonany przed chwilą, wypada tak jak na screenie. Jeśli chodzi o pasma, to o ile chodzi o to, to w ustawieniach sieci mogę zmieniać wielkości pasma (od 800 FDD do 2600 TDD). Edit: po zmianie pasma jest lepiej (ping 39), chociaż zasięg LTE spadł z 4 kresek na jedną.
Załączniki
po zmienieniu pasma
po zmienieniu pasma
obraz_2021-05-14_112224.png
ODPOWIEDZ