Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
grazia1963
PlusManiak
Posty: 67
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 gru 2018, o 14:26

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: grazia1963 »

Niewiele to da, masz dwa BTS-y Plusa na jednej linii od ciebie. Na LTE1800 połączy cię z tym bliższym na tym na Kościele. LTE2600 i LTE900 jest tylko na Inowrocławskiej. Modernizacja tego na kościele pewnie utrudniona bo brak na nim 3G z UMTS900aero2. W przyszłości mozliwe uruchomienie na nim LTE2100 bo są anteny i działa 3G na UMTS2100HSPA+DC. Póki co zmodernizowano BT44199 na Inowrocławskiej dodając LTE900aero2 i LTE2600Plusa.
Gang
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 10 gru 2018, o 09:41

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Gang »

Michał_Plus pisze:Gangna antenie są oznaczenia, strzałki, jak powinna być zamontowana. :-)
W którym miejscu? ;) Mam tam ograniczone dojście i na szukanie nie bardzo jest miejsce ;)

Gracia będę kombinował, jak automat nie zadziała to wymuszę 2600

EDIT:
Już wiem! Strzałka jest tam gdzie logo LTE ;) Nie mogli mi tak od razu na infolinii powiedzieć, tylko dopiero za 2 razem ;)

11 gru 2018, o 07:17
Dodaje nowy post, aby było widać, Modelatorze, jak już ktoś odpowie scal proszę.

Sprawa 1. Zostałem wprowadzony w błąd na infolinii, żadnego logo LTE na antenie nie ma a strzałka nie jest na środku. (masakra jak słabą wiedzę mają konsultanci na lini)

Wracając do meritum.
na LTE 900:
RSRP -80
RSRQ -14
RSSI -52
SINR 1
PING 28
Download 0,38
Upload 1,07

LTE 1800
RSRP -123
RSRQ -14
RSSI -89
SINR 0
speed test nawet nie ruszył.

LTE 2600
RSRP -100
RSRQ -12
RSSI -68
SINR 5-16 (tutaj to bardzo skacze)
PING 51
D 18,7 ( :) )
U 6,56
PING 28
Download 0,38
Upload 1,07

Tryb Auto:
Wyskakuję LTE+
w diagnostyce dane takie same jak dla 2600
ale!: Ping 31, D: ~5, U~10

Bardzo dziękuję za odkrycie przede mną tej częstotliwości 2600. (czasami prędkość spada, ale nie ma tragedii jak wcześniej)
1800 niby najbliżej a działa najgorzej.

Mam jeszcze pytanie co do roamingu, ta opcja powinna być włączona czy wyłączona?
Żadnych ustawień, gdzie mógłbym ustawić LTE advanced lub agregację danych nie znalazłem.
Mogę gdzieś to doinstalować, lub coś takiego i ro zrobić?
Ostatnio zmieniony 11 gru 2018, o 11:05 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączono. Nie pisz proszę posta pod postem. Używaj opcji edycji.
grazia1963
PlusManiak
Posty: 67
Rejestracja: 1 gru 2018, o 14:26

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: grazia1963 »

Czyli ogólnie lipa, LTE900 zgodnie z oczekiwaniami zapchane i nie warte uwagi ale to norma w Plusie. Zastanawia to słabe LTE1800. LTE2600 sygnał tylko dostateczny, skaczący SINR to objaw zmiennego obciążenia na BTS-ie Inowrocławska, jak jest te 16 to osiągasz niezły DL>UL, jak spada to DL<<UL i jest przeciążenie sektora na BTS-ie. Agregacja LTE+ z pasmem LTE2600 jako podstawowe i do niego dodatkowo LTE1800 lub LTE900. Tu sytuacja jak na samym LTE2600 czyli jak DL<UL to BTS przeciążony. Ogólnie jest niestety nieciekawie, duża liczba klientów skutkuje przeciążeniem wszystkich pasm LTE. Najlepiej działa LTE2600, które czasami działa nieźle ale szału nie ma. Perspektywy wyglądają raczej nieciekawie. Wybrałeś niewłaściwie, zielony kolor nie dla tej lokalizacji.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Michał_Plus »

Gang, agregacja działa domyślnie przy wyborze trybu automatycznego. Niestety parametry wskazuję obciążenie stacji. Stąd skokowy lub niski SINR.
Gang pisze:Mam jeszcze pytanie co do roamingu, ta opcja powinna być włączona czy wyłączona?
Pozostaw włączoną.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
pitupitu
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 18 lis 2018, o 13:23

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: pitupitu »

Michał_Plus pisze:GangNiestety parametry wskazuję obciążenie stacji. Stąd skokowy lub niski SINR.

SINR nie oznacza obciążenia stacji bazowej... Jest to wartość szumu do sygnału czyli czystość w danym pasmie inaczej jak kto woli jakość sygnału... Signal Interference Noise Ratio


Im gorsze wskazania tym więcej szumu... czyli np. między anteną A<>B jest przeszkoda, kuchenka mikrofalowa sąsiada, nielegalny wzmacniacz albo po prostu antena jest ustawiona w złym kierunku ;) wystarczy odwrócić tyłem i wskazanie SINR poleci na łeb na szyje a reszta parametrów pozostanie prawie taka sama.
Może wskazywać na wiele urządzen w danym pasmie co nie oznacza obciążenia stacji bazowej gdyż np wszystkie są tylko zalogowane... musiało by być ich bardzo wiele w małych odstępach :D
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Michał_Plus »

pitupitu, wcale tak nie napisałem. SINR jest wskaźnikiem jakości sygnału użytkowego.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Gang
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 10 gru 2018, o 09:41

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Gang »

Wczoraj wziąłem na próbę t mobile i play, dziś byłem oddać, to już w ogóle ma problemy. Gniewkowo nie taka mała mieścina a ma mało anten. Gdzie mam pisać, żeby dołożyli ?! ;) Chyba jednak zostanę przy tym plusie, chociaz tańszy od reszty jest.

Czy jakby dokupił antenę kierunkową to coś poprawi? Czy stacja jest przeciążona i nic to nie da? Antena jakie wzmocnienie musiałaby mieć? Można kupić za mocną? Grazia możesz coś polecić ? ;) Michał więc że Ty nie możesz, chyba że na priv to będę wdzięczny.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Michał_Plus »

Gang, nie mogę polecić konkretnego modelu anteny. Zalecałbym jednak aby obsługiwała dostępne pasma: LTE900, LTE1800 i LTE2600. Patrząc na Twoje parametry sygnału antena może poprawić jakość sygnału na LTE1800 i LTE2600 a co za tym idzie prędkości.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Gang
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 10 gru 2018, o 09:41

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Gang »

Michał_Plus - Czy można kupić za mocną antenę? o za dużym zysku ?
grazia1963
PlusManiak
Posty: 67
Rejestracja: 1 gru 2018, o 14:26

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: grazia1963 »

Parametry sygnału http://jackiewiczowie.blogspot.com/2014 ... u-lte.html ty na zewnątrz na ODU300 LTE2600 masz RSRP na poziomie -100dBm czyli co najwyżej dostatecznie więc nie ma możliwości przesterowania sygnału. Standardowo anteny maja kilkanaście dBi zysku ale część z niego jest tłumiona na kablu. Pamiętaj nie ma prostego przełożenia że poprawa sygnału skutkuje radykalnym wzrostem DL, w przypadku przeciążenia sektora na BTS-ie antena niewiele zmieni. Na dodatek nie masz żadnej gwarancji że obciążenie na LTE2600 z tego BTS-a/sektora na nim nie wzrośnie. Warto zrobić test porównawczy pod BTS-em Inowrocławska w jego pobliżu stojąc na kierunku twojego domu na telefonie LTE z aplikacją Network cell Info która pokaże parametry sygnału, pasmo LTE oraz ECI, eNB BTS-a. Pod BTS-em połączysz się z LTE2600 bo to pasmo ma priorytet , sygnał będzie miał prawidłowe parametry więc wykonany wieczorny speedtest da odpowiedź jak obciążony jest sektor na LTE2600 i jakich prędkości możesz oczekiwać u siebie po poprawie sygnału anteną zewnętrzną.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Michał_Plus »

Gang, tak, choć w praktyce jest to bardziej skomplikowane. Tak jak pisze grazia1963 wiele jest zależne od okablowania a także samej topografii terenu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Waldemaro123
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2018, o 22:47

Problem z internetem.

Post autor: Waldemaro123 »

Witam.

Od początku sierpnia posiadam Pakiet taryfowy Plus internet 60,Plus interent LTE z urządzeniem Model: ODU-IDU 300
A problem wygląda następująco, pierwszego miesiąca internet chodził bardzo ładnie Ping około 60 stabilny, lecz w następnych miesiącach internet osłabł, jest stabilny tylko w godzinach porannych, o godzinę 15:00 zaczynają się kłopoty, ping wzrasta do 1000 ms +,Transfer spada do 0,5 mbps za to Upload trzyma się na poziomie około 11 mbps , dodam jeszcze że lampka na modemie zewnętrznym ODU-300 świeci się na Niebiesko a momentami nawet na fioletowo co oznacza dobrą lub bardzo dobrą moc odbieranego sygnału.

I takie moje pytanie czy da się coś z tym zrobić ?, .
I czy w razie czego dało by rade rozwiązać umowę bez ponoszenia kosztów ?.
Potrzebuje internetu do pracy a internet na takim poziomie nie spełnia nawet minimalnych wymagań.

Informacje dodatkowe .
- Modemie zewnętrznym ODU-300 znajduje się na dachu trzypiętrowego budynku.
- Miasto Góra 56-200 Województwo dolnośląskie.
- Transfer jest nie wykorzystany.
- http://www.speedtest.pl/test/195549266

Z góry dziękuje za odpowiedz.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 19 gru 2018, o 10:50 przez Ewa_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniosłam do istniejącego wątku.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Daniel_Plus »

Waldemaro123
Waldemaro123 pisze:I czy w razie czego dało by rade rozwiązać umowę bez ponoszenia kosztów ?
Z jakiego powodu?
Waldemaro123 pisze:- Modemie zewnętrznym ODU-300 znajduje się na dachu trzypiętrowego budynku.
- Miasto Góra 56-200 Województwo dolnośląskie.
- Transfer jest nie wykorzystany.
- http://www.speedtest.pl/test/195549266
Miasto obsługuje jedna stacja z LTE800, LTE900 i LTE1800. Wynik testu prędkości sugeruje duże obciążenie. Czy zestaw jest połączony w jednej instalacji razem z dekoderem telewizyjnym? Czy ODU jest zamontowane obok talerza?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
grazia1963
PlusManiak
Posty: 67
Rejestracja: 1 gru 2018, o 14:26

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: grazia1963 »

A co to ma za znaczenie ? Pokazany UL wskazuje że nie ma problemów z zasięgiem, masakryczny ping i DL na poziomie darmowego BDI Aero2 czyli 0,5Mb/s to efekt zapchanego BTS-a. To po pierwsze, po drugie to nieprawdą jest że w Górze działają w/w pasma LTE dla Plusa. Nie pisz o LTE800sferii bo jak powszechnie wiadomo jest ono wygaszane i zastępowane przez LTE900aero2. Zgasło już w większości lokalizacji w Polsce albo wkrótce zniknie. Na dodatek w Górze, Zielona 2 Młyn działa LTE2600 Plusa, potwierdzone na jednym sektorze. Tu prawdziwa informacja o pasmach na BT33536 viewtopic.php?f=100&t=7787&p=229757&hil ... 36#p229757 a tu post o tym jak "działa" LTE Plusa w Górze viewtopic.php?f=100&t=18460&p=243948&hi ... 36#p243948
FREDI82
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 25 gru 2018, o 15:42

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: FREDI82 »

Witam. Mam problem. Dwa tygodnie temu przedluzylem umowe i wybrałem sprzęt OSI IDU 300 żeby zwiększyć zasięg. Przez 6 ostatnich lat używałem Internetu z Plusa router + modem z pakietem 60GB. Internet chodził wolno ale zawsze działał i nigdy nie przekroczyłem pakietu 60GB. Cały czas z wifi korzystają 4 osoby czyli 4 telefony, laptop, telewizor.
Po przedłużeniu umowy i wymianie na nowy sprzęt ODU IDU 300internwt chodził super. Przez tydzień. Potem bardzo zwolnił. Myslalem ze przez pogodę ale zasieg ma calynczas bardzo dobry. Po 3 dniach zadzwonilem do biura obslugi i pani powiedziala, ze chodzi wolno ponieważ przekroczyłem limit danych o 180GB. Na szczęście 21 grudnia zaczęła obowiązywać nowa umowa i nowy pakiet. Codziennie sprawdzam na icok zużycie Internetu i jestem przerażony. Od 21 grudnia do 25 grudnia służyło mi 38GB z pakietu 60GB. Pytam się jakim cudem. Sprawdziłem na wszystkich urządzeniach zużycie i łącznie wszystkie sprzęty w okresie od 26 listopada do 25 grudnia pobrały 47GB. Czy ktoś może mi powiedzieć o co chodzi. Co tak bardzo pobiera mi Internet. Średnio 15GB dziennie. Szok. A w biurze obsługi twierdza że to ka tyle pobieram. Pomocy. Do tej pory 60GB starczyło na miesiąc a na nowym sprzęcie tydzień.
ODPOWIEDZ