Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
grazia1963
PlusManiak
Posty: 67
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 gru 2018, o 14:26

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: grazia1963 »

A w jakiej technologii i na jakim pasmie połączył się w Plusie b525? No i skąd to parcie na Plusa, robiłeś testy pozostałych operatorów? Lokalizacja jest bardzo trudna. Przecież Plus tam nie ma praktycznie zasięgu na LTE więc nikt rozsądny nie weźmie oferty tego operatora, na 3G są ścisłe limity a potem lejek 32Kb/s. Najbliższy BTS z LTE1800aero2 to Trzciel, około 6 km przez lasy. W Sierczu tylko 3G z UMTS900 aero2.
leechu
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 5 sty 2019, o 21:40

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: leechu »

kolega laik taki miał. Po prostu nie znam nikogo kto by miał od innego operatora. W takim razie co proponujesz? Myślałem, że te odu idu coś poradzi jak go wysoko na komin umieszczę.
grazia1963
PlusManiak
Posty: 67
Rejestracja: 1 gru 2018, o 14:26

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: grazia1963 »

Testy można zrobić na telefonie LTE z aplikacją Network cell Info. Pokaże eNB, ECI BTS-a, pasmo i parametry sygnału. Wykonaj na karcie Plusa, na zewnątrz , najlepiej w pobliżu potencjalnego miejsca montażu ODU lub anteny zewnętrznej. Pokaż zakładkę DANE z niej i speedtesr. W ODU anteny wcale nie są lepsze niż w telefonie, uważam ze nawet gorsze. sprawdź też tak pozostałych operatorów.
leechu
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 5 sty 2019, o 21:40

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: leechu »

ok sprawdzę jak będę na miejscu. Mam jeszcze jedno miejsce w którym już jest zainstalowany internet. Jest to odu idu 200. Podaje dokładną pozycję 52.439860, 16.004261. Router łączy się w paśmie 1800 Plus Lte. Mam możliwość logowania się do routera i podgląd monitoringu. Pytanie z którym nadajnikiem ten router się łączy? Według mapy bts to w pobliżu nie ma żadnej anteny 1800 MHz, albo router podaje złe dane albo mapa btsów jest nieaktualna.
grazia1963
PlusManiak
Posty: 67
Rejestracja: 1 gru 2018, o 14:26

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: grazia1963 »

Coś mi się nie chce wierzyć ze w tym lesie w Błakach masz prawidłowy zasięg LTE1800 na IDU-ODU200 na którym możliwy jest podgląd. Podaj parametry sygnału LTE z IDU-ODU200, łącznie z informacją o lokalizacji( PCI).Na BT3361, BT33062 w Bolewicku i papierni tylko LTE900 aero2 a ODU nie obsługuje tego pasm. Najbliższy BTS z LTE1800aero2 to Grońsko.
leechu
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 5 sty 2019, o 21:40

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: leechu »

Proszę bardzo. Jest na nim stały ip. Mam również na tym kamery z podglądem. I tak od 2 lat. Żeby było śmiesznie urządzenie było w środku ( tzn cały zestaw z anteną ). Kilka dni temu wymieniłem kartę sim. Od tego momentu sprzęt co jakiś czas gubił zasięg. Wystarczyło że antenę przeniosłem na zewnątrz i śmiga. Nie wiem o co chodzi ale działa. Mam cichą nadzieję, że w tym drugim miejscu też będzie działać.
Załączniki
Zrzut ekranu 2019-01-7 o 08.17.22.png
Gang
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 10 gru 2018, o 09:41

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Gang »

Cześć!

Dzięki waszej pomocy i metodzie prób i błedów doszedłem do tego, że muszę u siebie mieć ustawione na sztywno LTE 2600.
Niestety mam dwa BTS w linii, ten bliżej mnie oferuję zapchane do granic możliwości 1800. Jak ustawię na AUTO to niestety łączy się właśnie z nim. a tam prędkości mizerne. Jak ruch się wzmaga wieczorem to ledwo daje radę ciągnąć Netflixa i jakiś inny firm na lapku np. Chciałbym zaryzykować z anteną, bo jak tutaj można te info znaleźć, to co jest w ODU IDU to anteną nazwać nie można za bardzo, a lepsze działanie wynika z tego, że jak zamontujemy to na dachu to nie ma przeszkód.

Wiem, że dokładnego modelu mi nie podacie.
1. Jakie tam mają być wyjścia?
2. Szukać anteny która ma wszystkie pasama LTE (np. 800-3000) czy 1800-2600 też będzie ok. Z uwagi na to, że 900 jest i tak najbardziej zapchana.
3. Lepiej sprawdzają się anteny dualne zamknięte w jednej obudowie? czy lepiej kupić zestaw dwóch anten i jedną obrócić o 90 stopni?
3a. Jeżeli dwie do mają być w X-crossie czy lepiej pion/poziom?
4. W antenach zawsze jest 5 metrów kabla... mi by wystarczyło 50cm ;) Ale. W związku z używaniem anteny zewnętrznej odsunąć ODU IDU w dół masztu? 5 metrów kabla jak zwinę w kółko to nie będzie sobie jakieś cewki robić i nie będzie zakłócać?
raff
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 3 lut 2019, o 20:49

Firmware IDU/ODU 300

Post autor: raff »

Witam.

Od wczoraj mam na testy internet LTE z IDU-ODU 300. Po wstępnym zmontowaniu nawet działał, ale po zamontowaniu docelowym kliknąłem żeby aktualizował (znalazł jakąś nową wersję) i mam problem ponieważ podczas zdalnej aktualizacji, coś się stało (być może zanik napięcia) i obecnie nie mam właściwego oprogramowania ODU - nie pokazuje nawet wersji oprogramowania. Skutek tego jest taki iż nie ma internetu i nie komunikują się ze sobą te dwa moduły.
Na stronie nie ma nic do pobrana, na infolinii też twierdzą że nie mają, więc piszę tu z prośbą może ktoś ma. Wgrałbym jako aktualizację i może by zadziałało, a tak to muszę ściągać z dachu i odwozić do punktu.

Dzięki z góry za pomoc.
Ostatnio zmieniony 4 lut 2019, o 12:31 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Przeniesienie do oficjalnego działu, przeniesiono do odpowiedniego wątku.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5499
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Michał_Plus »

raff, niestety, w takim przypadku konieczna będzie wizyta w punkcie. :-(
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Maciej B
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2019, o 20:51

odu idu 300 problemy z prędkością

Post autor: Maciej B »

Cześć,

Przesiadłem się na ODU IDU 300 i klapa, ledwo działa :(

Poszukuję wskazówek co ustawić / sprawdzić.

Jakie dane potrzebujecie na początek?
Lokalizacja Święta Katarzyna,
RSRP -87 dBm
RSRQ -14 dB
RSSI -53 dB
SINR 8 dB
Informacja o lokalizacji 15
Pasmo 3 (1800 MHz)
Ostatnio zmieniony 1 mar 2019, o 12:37 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do właściwego wątku.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Maciej B,

podaj proszę dokładniejszą lokalizację (ulica lub współrzędne). Wykonaj również test na www.speedtest.net i wklej link do wyniku. Czy obecnie w ODU masz ustawiony tryb auto czy wymuszasz konkretne pasmo?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Mat1234
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 5 kwie 2019, o 09:46

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Mat1234 »

Witam.
Mam problem z internetem LTE w zestawie odu idu 300, otóż łącząc się z nadajnikiem na wymuszonej częstotliwości 900 mam bardzo niskie osiągi w pobieraniu. Gdy włączę tryb automatyczny i na tym paśmie uruchomi się agregacja to osiągi są zadowalające. Problem w tym że w trybie auto sieć przełącza się na pasmo 1800 z tego samego nadajnika co w obu poprzednich przypadkach, lecz nie działa internet mimo informacji o połączeniu.Po chwili gdy nie działa internet, z powrotem wraca router do agregacji z 900 i znów wraca internet do normy, ale po chwili nie używania znów przeskakuje na 1800
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj Mat1234,
- to urządzenie dobiera częstotliwości na podstawie parametrów sygnału, a nie przepływności.
Możliwe, że pomoże przekierowanie modemu zewnętrznego. Spróbuj go przekręcić delikatnie w lewo lub w prawo i sprawdź, jak wygląda sytuacja.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Mat1234
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 5 kwie 2019, o 09:46

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Mat1234 »

Zgodnie z poradą przekręciłem go w każdym z kierunków, poskutkowało to polepszeniem zasięgu i pobierania na agregacji przy LTE 900. Jednak problem z przełączaniem pasma na 1800 z którym można nawiązać tylko połączenie, a nie transfer danych, nie ustąpił. Nadal po chwili nie używania internetu przełącza się pasmo.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5499
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Michał_Plus »

Mat1234, wyższa częstotliwość ma priorytet. Jest to zjawisko normalne. Jakie są parametry sygnału na poszczególnych pasmach?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ