Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
kraska62
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 gru 2020, o 16:29

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: kraska62 »

antena na kominie bardzo wysoko to mogiła żeby coś zrobić zresztą wydaje mi sie że dobrze jest ustawiona. Wymusić 2600 ? Czyli pasmo zmienić z automatycznie na 2600 ? Jakiś czas temu uczyłeś mnie żeby ustawiać na automatycznie żeby osiągnąć agregacje łacza i wykorzystać tę cechę w ODU IDU 300
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5494
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Michał_Plus »

kraska62, zgadza się. Jednak stacja w pobliżu nie ma L2600 a ta na Ściegiennego tak. Agregacja nie może łączyć pasm z rożnych stacji. Więc jest maksymalnie L900+L1800. Wymuszenie L2600 wymusi łączenie z tą stacją na Ściegiennego. L1800 na szpitalu wydaje się mocno przeciążone. Warto sprawdzić czy na samym L2600 nie będzie lepiej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kraska62
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 9 gru 2020, o 16:29

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: kraska62 »

Dziękuje za pomoc sprawdzę
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5494
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Michał_Plus »

kraska62, daj znać jak wyniki.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Lock@
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 2 kwie 2021, o 21:45

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Lock@ »

Mam ODU IDU 300 od kilku dni i jest ... tragedia to dobre słowo.

Zamówiłem, ponieważ na telefonie transfer 80/10 DL/UP wyglądał super. Raz lepiej, raz gorzej ale poniżej pewnego poziomu nie schodziło.
Router przyszedł. aktywacja trwała wieki, ale OK.

Najpierw lipa 10/2 to było max. OK, zmiana miejsca na drugą stronę domu - jeszcze gorzej.
Wywaliłem antenę na dach, mimo, że zasięg świetny, do BTS mam może z 800m. Kabel triset 113 10m, sygnał full.
W ciągu dnia transfer jest taki, że na laptopie podłączonym kablem (linux LTS, nic się nie aktualizuje w tle) strona Speed Test uruchamia się z 5 minut.
Obok leży telefon, też karta Plus, ten sam BTS i Netfilx, HBO, Youtubr w full detalach śmiga jak złoto. Speed test w okolicach 80/10.
Na routerze w tym samym momencie 4-6 w porywach, ale raczej poniżej 1 Mb/s. Ping rwany od 32 do 250. Tylko UL jest stosunkowo znośny.

Plus bezczelnie i bez mydła przycina transfer dla routerów i LTE domowego. Tak to wygląda.

Pożyczyłem router i kartę Play. Jakiś tam Huawei bez anteny i jest te 10-15 Mb/s.

Plus to super profesjonalna firma z wieloletnią tradycją. Ż E N A D A.

Jestem abonentem ze 25 lat i więcej nie będzie.
kraska62
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 9 gru 2020, o 16:29

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: kraska62 »

Michał_Plus. Troche mięło czasu. Wtedy co pisałem poprawiło się samo (znów wróciło do nadajnika Ściegiennego przy pasmo ustawionym na automatycznie). Wczoraj i dzisiaj było tragicznie. Zauważyłem Cell Id ten dziwny numerek czyli nadajnik szpital nie dość że słaby transfer to rwało się co 5 minut.
.Postanowiłem skorzystać z Twojej rady u ustawiłem pasmo na 2600. Jest lepiej (DL ok 10 nadajnik zmienił się na Ściegiennego) chociaż nie tak jak było wcześniej. Trochę się martwię że nie wykorzystuje możliwości sprzętu ODU IDU 300 (agregacja pasmo na automatycznie).
A dla tej możliwość m.i przedłużyłem umowę i zmieniłem sprzęt przecież nie za darmo (wynajem 20 zł miesięcznie). Mimo to ponownie dziękuje za pomoc i zainteresowanie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5494
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Michał_Plus »

kraska62, wszystko zależy od obciążenia sieci. Agregacja to opcja. Jednak przy automatycznym wyborze będzie łączyć Cię z bliższą stacja a ta jak widać nie daje dobrych wyników. Niestety, w danej chwili nie ma planów na modernizacje stacji w tym rejonie. :-(
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
patryk21
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2021, o 14:40

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: patryk21 »

Witam, mam problem z przywróceniem routera do ustawień fabrycznych, żeby móc się do niego zalogować, ponieważ kiedyś pojawił się wymóg zmiany hasła, ale po zmianie jakoś nie mogłem się zalogować ponownie...
Według instrukcji powinno się przytrzymać przycisk RST przez 10 sekund, żeby przywrócić ustawienia fabryczne, po czym powinno działać admin/admin przy logowaniu, ale niestety nie działa... Próbowałem wiele razy, trzymałem reset nawet po 30 sekund, wszystkie kontrolki znikały, niestety nadal nie mogę się zalogować... :-(
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj patryk21,
- w tej sytuacji najlepiej skontaktować się z producentem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
patryk21
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2021, o 14:40

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: patryk21 »

Ewa_Plus pisze:Witaj patryk21,
- w tej sytuacji najlepiej skontaktować się z producentem.
Znaczy się z kim? Mógłbym prosić o jakiś kontakt?
Awatar użytkownika
imarcin0409
PlusManiak
Posty: 109
Rejestracja: 17 wrz 2021, o 22:10
Lokalizacja: /home

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: imarcin0409 »

Na karcie gwarancyjnej powinieneś mieć te dane.
Producent to InterPhone Service Sp. z o.o. - interphone.com.pl
Pozdrawiam,
imarcin0409

Obrazek
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1240
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: zbych_in_flames »

patryk21 pisze:Według instrukcji powinno się przytrzymać przycisk RST przez 10 sekund, żeby przywrócić ustawienia fabryczne, po czym powinno działać
?
W 300 są 2 resety: ODU RST i RST - ale jeśli właśnie to ribłeś z RST to powinnien IDU się zresetować. Zaraz po takim resecie ewentualnie odłącz go całkowicie od zasilania na 5 min i sprawdź ponownie. Jeśli bez zmian to pewnie skończy się serwisem. Dla pewności sprawdź też na innej przeglądarce - bo może przeglądarka ciągle przekazuje błędne hasło do routera i stąd błąd?
patryk21
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2021, o 14:40

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: patryk21 »

zbych_in_flames pisze:
patryk21 pisze:Według instrukcji powinno się przytrzymać przycisk RST przez 10 sekund, żeby przywrócić ustawienia fabryczne, po czym powinno działać
?
W 300 są 2 resety: ODU RST i RST - ale jeśli właśnie to ribłeś z RST to powinnien IDU się zresetować. Zaraz po takim resecie ewentualnie odłącz go całkowicie od zasilania na 5 min i sprawdź ponownie. Jeśli bez zmian to pewnie skończy się serwisem. Dla pewności sprawdź też na innej przeglądarce - bo może przeglądarka ciągle przekazuje błędne hasło do routera i stąd błąd?
Dziękuję za pomoc, co prawda wyłączałem go wcześniej i trzymałem RST, ale nie na 5 minut, a to właśnie pomogło :-D
jakk0lwiek
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2022, o 20:14

Odu-Idu 300 zrywa połączenie

Post autor: jakk0lwiek »

Witam serdecznie. Od kilku dni mam problem z Internetem . Jakiś czas temu kupiłem anteny zewnętrzne do zestawu odu idu 300. Ta antena, która jest w zestawie jest po prostu słaba. Przez kilka dobrych dni wszystko chodziło elegancko. Aż przestałem się denerwować na tą sieć ;) . Jednakże jakiś czas później zaczęło zrywać połączenie. Na początku internet znikał na 10 min, pół godziny, godzinę. Odłączenie modemu z prądu zazwyczaj pomagało. Wczoraj internet po prostu znikł. Nie było go cały dzień. Nie pomagały odłączenia od prądu, nie pomogło ustawienie urządzeń do ustawień fabrycznych. Na modemie znikły mi diody LTE, oraz LTE status. . Odu power pojawiał się i znikał. Pojawiał mi się komunikat o tym, że nie może wykryć karty SIM, lub jakoś tak. Już teraz nie pamiętam dokładnie. Gdzieś między tymi wszystkimi próbami i nerwami w ustawieniach udało mi się wyłączyć anteny zewnętrzne. Jakby jakiś problem z kablem. Skróciłem kabel koncentryczny na maxa, zarobiłem na nowo końcówki, nic, dioda na odu cały czas na czerwono, znikała i pojawiała się na nowo. Dziś pojechałem do pracy, modem odłączony z prądu na cały dzień. Wracam. Podłączam, pomieliło i działa. Ale boję się w ustawieniach zmieniać na anteny zewnętrzne, bo wiem, że zerwie połączenie. Anteny podłączyłem pod złącza dedykowane na dole odu. Anteny kierunkowe nie mają swojego dodatkowego zasilania, powinny pobierać prąd bezpośrednio z odu, więc de facto z modemu, czy tam zasilacza. Zasilacz wczoraj dostałem nowy w salonie plusa, więc wykluczam uszkodzony zasilacz. Dodatkowo modem się nagrzewa. Nie jest gorący, jest po prostu ciepły, nie wiem czy to ma coś wspólnego z moim problemem. Po prostu nie zauważyłem wcześniej, żeby się nagrzewał. Macie jakiś pomysł co może być nie tak? Nie wyobrażam sobie życia bez tych anten, bo nie mogę normalnie funkcjonować. Nic nie przerabiałem, nic nie kombinowałem, po prostu skorzystałem z tego, co Odu-Idu 300 oferuje. Maszt bts mam 4 kilometry w linii prostej, ale na przeszkodzie stoją górka, linia wysokiego napięcia, drzewa. Ogólnie ostra wieś dwa kilometry od Litwy. Bez anten internet od 2 do 4 Mbps, z antenami od 14 do 16 więc różnica w moim przypadku kolosalna, choć i tak kiepska jak na dzisiejsze czasy. Do pracy, przeglądania stron, oglądania filmów starcza. Robiłem pomiary pod wieżą i wyciągam około 90% z tego co ten BTS w ogóle daje, więc proszę nie polecajcie mi przestawienia anten w inną stronę, bo tam nie lepiej ;) takie uroki tutaj . Maszt stoi w Wiżajnach jakby kogoś to interesowało, ja mieszkam we wsi Maszutkinie. Pomocy! ;)

Tak jakby temat anten zewnętrznych chyba nieaktualny. Rozłącza internet tak czy inaczej mimo odłączonych tych anten. Znika zasięg, dioda świeci się na czerwono. Po minucie, dwóch wraca na chwilę, potem znika na 10 i znów się pojawia
Ostatnio zmieniony 16 mar 2022, o 10:51 przez Ewa_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniosłam do istniejącego wątku w oficjalnym dziale.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj jakk0lwiek,
- spróbuj jeszcze jednego resetu do ustawień fabrycznych przyciskiem a potem odłącz całkiem od zasilania na min 5 min. Posprawdzaj też kabe, końcówki.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ