Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: habish »

Oczywiście że strzałką nie da się wybrać BTSa... ODU wybierze i tak tego który ma najmocniejszy sygnał, ale ustawiając strzałką w kierunku tego BTSa można poziomy sygnału "dopieścić", różnice są spore w zależności od tego czy ODU jest frontem czy bokiem do BTSa. Oczywiście mówimy o "dopieszczeniu" sygnału w skali możliwości ODU-IDU...
grazia1963
PlusManiak
Posty: 67
Rejestracja: 1 gru 2018, o 14:26

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: grazia1963 »

On go ' nie dopieścił" bo mimo że do Hipolitowa ma 800-900m bez przeszkód to wybiera mu dalszy w Długiej. Musi 'pieścić" dalej. Teraz pada i na dachu będzie ciężko ale czego się nie robi dla Plusa No i przy RSRP na poziomie -102/-110dBm to on nie ma szans na optymalne wykorzystanie nawet tego zapchanego , "słynnego", BTS-a z Długiej Kościelnej. Taki RSRP , przy bliskich BTS-ach bez przeszkód po drodze to jest jakieś nieporozumienie,ja na telefonie osiągam lepsze. Ibiszowi w reklamach to działa wszędzie, musi być dobry w "pieszczotach".
lukger1542
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 12 lis 2014, o 10:33

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: lukger1542 »

Dziękuje bardzo za kompleksowe wyjaśnienie tego co ma miejsce. Oczywiście teraz sam wiem co i jak. W sieci gdzie mam telefon osiągi są znacznie lepsze. Ale spróbuje jeszcze innych sieci i zobaczę efekty. Gdyby modem łączył sie z BTS w Halinowie zapewne byłoby znacznie lepiej.

Do końca umowy pozostał rok. Jak sądzisz czy z pomocą UKE i ich oficjalnego przedstawiciela ds. reklamacji mam podstawy do tego aby juz teraz wypowiedzieć umowę lub liczyć na rekompensatę?

Z całej sytuacji wynika ze zestaw ODU-IDU jest bez sensu. Pomimo tego ze niby jestem w obszarze bardzo dobrych parametrów ich uzyskanie jest niemożliwe. Zapewne sam modem mobilny byłby znacznie lepszy w połączeniu z routerem.

Jednocześnie oczekuje na oficjalna wiadomość od przedstawiciela PLUS.
grazia1963
PlusManiak
Posty: 67
Rejestracja: 1 gru 2018, o 14:26

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: grazia1963 »

Jak działa LTE Plusa z BTS-a Hipolitów możesz przekonać się sam robiąc test na karcie Plusa pod tym BTS-em na swoim kierunku za pomocą telefonu z NCI robiąc wieczorny speedtest. Nie liczyłbym na wiele ze stacji z tylko LTE1800. Bez szans na reklamacje, operator nie gwarantuje ani zasięgu ani prędkości minimalnych, właściwie to nic nie gwarantuje. Zestaw router LTE + antena kierunkowa pozwala wymusić połączenie z konkretnym BTS-em o ile jest kilka na różnych kierunkach i wybrać ten który daje najlepsze prędkości, jest najmniej obciążony. W Plusie trudno o taki, w większości są przeciążone. Z ODU to loteria.
pinol
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 27 cze 2014, o 09:52

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: pinol »

No i mam problem z odu-idu 300. Dotyczy zarówno połączenia bezprzewodowego jak i przewodowego. Zasieg LTE jest, dioda internetu pali się na fioletowo. Laptop ma internet, ale na przykład jeden ze smartfonów czy evobox (polaczony kablem) pomimo statusu przyznania IP, nie ma internetu. Drugi z laptopów połączony wiifi, pokazuje iż jest połączenie z routerem, ma poprawnie nadany IP (nie ma znaczenia czy DHCP jest wlaczony czy IP na sztywno) nie ma inte rnetu. Trzeba resetować w urzadzeniach ustawienia sieci, w evobox jeszcze raz skonfigurować sieć poprzez ustawienia automatyczne. I tak działa kilka godzin. I potem od nowa to samo. Wada urzadzenia? Jakieś ustawienie?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: habish »

Sprawdź czy masz najnowszą wersję oprogramowania:
Wersja oprogramowania IDU CPE3_PT30_PL_V1.5.9
Wersja oprogramowania ODU KT2Q_OPT_PLT_1.0.0.31

Wykonaj hard reset urządzenia.

Jeśli to nie pomoże, reklamuj.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Daniel_Plus »

FREDI82, tak jak napisałem wcześniej - sam możesz sprawdzić co dokładnie zużywa pakiet na swoich urządzeniach (np. jaki proces lub aplikacja). Na komputerze możesz zainstalować licznik danych, który pokaże zużycie. W urządzeniach mobilnych liczniki są w większości zainstalowane domyślnie.

lukger1542 , chciałbym sprecyzować - czy korzystasz z karty Plusa, czy Playa? informacje, które udostępniłeś wyglądają na krajowe połączenie roamingowe na karcie Playa z siecią Plus.

pinol, proponuję żeby najpierw zastosować radę habish.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
lukger1542
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 12 lis 2014, o 10:33

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: lukger1542 »

To były dane z karty Play z ustawionym roamingiem na sieć Plus. Niestety nie mam telefonu który obsłuży kartę z modemu.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Daniel_Plus »

lukger1542, rozumiem, dziękuję. Do takich danych niestety nie mam możliwości, aby się odnieść.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: zbych_in_flames »

lukger1542 pisze:Z całej sytuacji wynika ze zestaw ODU-IDU jest bez sensu. Pomimo tego ze niby jestem w obszarze bardzo dobrych parametrów ich uzyskanie jest niemożliwe. Zapewne sam modem mobilny byłby znacznie lepszy w połączeniu z routerem.
Zgłoś reklamacje tak jak pinol viewtopic.php?f=100&t=24864&view=unread#p247076 to może tak jak on bezpłatnie wymienisz sprzęt na ODU-IDU300.
grazia1963
PlusManiak
Posty: 67
Rejestracja: 1 gru 2018, o 14:26

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: grazia1963 »

A co to mu da?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Michał_Plus »

grazia1963, Dział Reklamacji może zdecydować o konieczności wymiany sprzętu, bez opłat, w trakcie umowy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
grazia1963
PlusManiak
Posty: 67
Rejestracja: 1 gru 2018, o 14:26

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: grazia1963 »

No i co z tego że mu wymienią sprzęt na IDU-ODU300, czy pasmo LTE900 o szerokości 5MHz z BTS-a Długa Kościelna zapewni mu większe prędkości skoro pasma pojemnościowe FDD LTE2600 i LTE1800 korzystające z 20MHz są na nim zapchane? Herbata nie robi się słodsza od mieszania, potrzebny jest cukier czyli większa pojemność na BTS-ie aby obsłużyć ogromną ilość klientów która się na niego loguje. Tworzycie klientowi złudzenia że nowsza wersja IDU-ODU odmieni radykalnie jego internet z Plusa, sprzęt nie ma tu decydującego znaczenia. W jego lokalizacji IDU-ODU200 łączy się z Długą Kościelną i ten zapchany BTS jest jego problemem. Póki co jeszcze nikt nie znalazł sposobu na przeciążenie sieci LTE poprzez wymianę sprzętu klienckiego Na to działa tylko uruchomienie nowych stacji bazowych i wykorzystanie posiadanych zasobów radiowych jakie posiada Plus. Póki co idzie mu z tym jak po grudzie. A tak a propos na jakiej podstawie wymienicie IDU-ODU200 na wersję 300 skoro klient jest w zasięgu, LTE2600 i LTE1800, stworzycie precedens? Przecież takich klientów są tysiące, nie wspominając o tych z IDU-ODU100.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Michał_Plus »

grazia1963, nie precedens. Każde zgłoszenie rozpatrywane jest indywidualnie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
leechu
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 5 sty 2019, o 21:40

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: leechu »

Dobry wieczór. Mam pytanie co będzie miało dobry zasięg. Moja lokalizacja to 52.422612, 15.851220. Silna Nowa 14. Znajomy przywiózł mi router Huawei b525 z kartą sim od Plusa. Tylko w jednym miejscu udało mi się uzyskać Download 1,5 i upload 0,77 Mbit a może jednak zainwestować w Odu idu 300??? Proszę o pomoc bo konsultanci na stronie nie potrafią. Z góry dziękuje.
ODPOWIEDZ