Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
dariuszmatysik
PlusManiak
Posty: 104
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 14:32

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: dariuszmatysik »

Jeszcze tu wrócisz z pretensjami że na tym zestawie internet z Plusa ci nie działa. Nie masz szans na LTE1800 z BTS-a Karczmy, wg mnie na tym ODU-300 nie masz szans nawet na LTE900 z tego BTS-a. To prawie 7km przez lasy. Zresztą LTE900 w Plusie to tylko 5MHz w MIMO2x2 z DL do 37MB/s Z reguły przeciążony i działa wolno, BTS Karczmy obsługuje ogromny obszar. Lokalizacja jest bardzo trudna, tam nie ma miejsca na kompromisy, potrzebny router z LTE/LTE-A i dobra skuteczna antena kierunkowa na wybrane pasmo/pasma. W poblizu są tez BTS-y Przygoń, z potwierdzonym LTE18009 pozwolenie na LTE900) około 5-6 km ale mniej lasu oraz BTS Orzechowa 4 Łask tez z LTE1800Aero2 i pozwolenie na LTE900. Odległość podobna jak do Karczm ale mniej lasów. Radzę najpierw zrobić test na telefonie LTE z aplikacja Network Cell Info która pokazuje eNB, ECI BTS-a, pasmo LTE i parametry sygnału. Do tego speedtesty. Test na zewnątrz, najlepiej w miejscu docelowej anteny. Anteny w telefonie nie działają gorzej od tych dookólnych PCB w ODU300. Taki test pokaże jakie naprawdę masz szanse na LTE z Plusa na tym zestawie nawet czy w ogóle sa jakieś szanse n a LTE z Plusa. Mapka zasięgu Plusa jest wirtualna i orientacyjna.
kostrzu
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2018, o 16:14

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: kostrzu »

Dzeikuję za odpowiedz czy agregacja pasm pozwala na lepszy sygnał ? to znaczy że będzie lepszy zasięg? u mnie nie ma zasięgu LTE na telefonie.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Michał_Plus »

kostrzu, agregacja pozwala na zwiększenie szybkości (nie zasięgu) poprzez zsumowanie przepustowości agregowanych pasm. Antena w zestawie będzie umieszczona na sztycy na dachu. Test wykonaj będąc maksymalnie wysoko.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dariuszmatysik
PlusManiak
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 14:32

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: dariuszmatysik »

Sam sobie odpowiedziałeś jak wygląda zasięg LTE Plusa u ciebie ale widać ze nawet nie przeczytałeś tego co napisałem bo po co?. Jaka agregacja LTE? Ty musisz powalczyć chociaż o zasięg na LTE900, który sięga dużo dalej niż na LTE1800. Tak jak pisałem w ODU300 są fatalnej jakości dookólne antenki PCB o zysku 1-2dBi, nie pomoże ich umieszczanie na sztycy jeśli sygnał docierający tam nie będzie miał poprawnej wartości. Najpierw poczytaj sobie jaki powinien być do prawidłowego działania LTE http://jackiewiczowie.blogspot.com/2014 ... u-lte.html Po czym wejdź na ten dach , tylko ostroznie i zrób test na telefonie LTE z aplikacją Network Cell Info i pokaz screena z zakładki DANE, zrób speedtest. to jedyny sensowny sposób diagnostyki sygnału Plusa i nie tylko u ciebie. tak jak napisałem lokalizacja jest trudna i dotyczy to wszystkich operatorów. Oczywiście nie musisz brać moich rad pod uwagę, przeciez ja się nie mogę znać lepiej od konsultanta Plusa i nie jest ważne że znam ten teren i na nim bywałem.
kostrzu
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2018, o 16:14

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: kostrzu »

Darku Dziękuję za wyjasniena tak zrobię jak mówisz, przekażę informacje tutaj na firum po dokonaniu testów, Dziekuję za pomoc, Pozdrawiam
ooshy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 25 gru 2015, o 09:52

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: ooshy »

Witam,

umknęła mi informacja, czy podpisawszy umowę na ODU IDU 200, mogę w jakiś sposób zmienić sprzęt na OUD IUD 300. Nikt specjalnie przy podpisaniu umowy nie chwalił się, że posiadają nowy sprzęt i zostałem ze starym przy przedłużeniu umowy. Wczoraj router się zepsuł (trzeci raz w przeciągu 4 lat), chciałem wymienić na nowy ODU IDU 300, zatem wizyta na dachu, deinstalacja sprzętu, to samo w salonie, a po przybyciu z całym zestawem do punktu powiedzieli, że tylko nowy dostanę przy przedłużeniu umowy w 2020 roku, a ODU IDU 200 nie mają i tyle, poza tym w magazynie jest inwentaryzacja i nie wiedzą kiedy będą mieć... zatem jestem bez internetu i bez nadziei na przyszłość... zerwanie umowy to ponad 1500 pln, ale jak tak dalej pójdzie, to zapłacę i tak to się skończy. Sieć działa w miarę w miarę, ale sprzęt i podejście do klienta, eh... przynajmniej nie sprzedają na kartki internetu...
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Daniel_Plus »

ooshy, zakup sprzętu odbywa się przy zawarciu nowej umowy lub jej przedłużeniu. Można również zakupić sprzęt bez aktywacji. Jeśli jednak Twój aktualny sprzęt uległ awarii, a jesteś związany kontraktem to naprawy można dokonać w ramach gwarancji lub rękojmi. W trakcie trwania umowy nie ma możliwości, aby "zmienić" urządzenie na inne.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ooshy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 25 gru 2015, o 09:52

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: ooshy »

ok. Dzięki za odpowiedź. Problem ze sprzętem u mnie rozwiązany. Tym razem wymieniony został tylko router. Coś się przepaliło, myślałem, że zasilacz padł, ale w salonie, który posiadał ODU IDU 200, podłączyliśmy inny zasilacz i okazało się, że to właśnie router.
Szkoda, że nie ma opcji wymiany na nowsze urządzenie. Nie będę się rozpisywał o moich odczuciach związanych z takim podejściem.
Dobrze, że nie miałem tygodniowej przerwy w dostępie w domu do neta... bo tego zacząłem się poważnie obawiać...
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Michał_Plus »

ooshy, cieszymy się że problem został rozwiązany. Możliwość wymiany na nowy model będzie dostępna w przypadku przedłużenia umowy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
iw82@o2.pl
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2018, o 13:05

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: iw82@o2.pl »

Dostałem propozycje przedłużenia umowy zaproponowano mi Zestaw internetu domowego ale z zasięgiem jest słabo. W poprzedniej lokalizacji mino starego sprzętu działało spoko. do zestawu dołożyłem małą antenę zewnętrzna i zasięg jest nawet LTE ale prędkości masakryczni małe czasem nawet strona typu Onet ma problem z otwarciem.
Moja lokalizacja 52,29600 18,605067 mama możliwość zainstalowania anteny na sztycy ale niesięgającej ponad dach budynku, Czy warto się bawić w taki zestaw podobny zasięg ma każda inna sieć czy spróbować z jakim zwykłym ruterem i lepsza anteną.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Daniel_Plus »

iw82@o2.pl, do każdej stacji jest odległość od 6 do 10 km, więc trudno wtedy o dobry zasięg. Przede wszystkim antenę warto skierować na południe i przetestować jej różne położenie w pionie oraz poziomie. Przy każdej zmianie warto sprawdzić parametry sygnału w panelu Admina (RSRP, RSRQ, RSSI, SINR) oraz zrobić speed test. W ten sposób można samodzielnie znaleźć optymalne położenie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
iw82@o2.pl
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2018, o 13:05

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: iw82@o2.pl »

Dziękuję za pomoc. Co do anteny ta na chwilę obecna posiadam taka magnetyczną jak do cb-radia postawioną na dachu w miejscu do którego dosięgnąłem przez otwarte okno właśnie od strony południowej ale w bliskiej odległość mam drzewo i kościół które zakłócają sygnał. Jakieś 3 metry przed anteną jest maszt do ewentualnego montażu anteny kierunkowej, najlepiej dookolnej dlatego zastanawiałem się nad zestawem domowym. Więc zdecyduje się chyba na ruter B525 bo stary ma już 6 lat i porządna antenę zamiast zastawu domowego, ale chyba w innej sieci bo oferta konkurencji jest o wiele lepsza ze zwykłym ruterem, a nadajniki w takiej samej odległości.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Michał_Plus »

iw82@o2.pl, antena kierunkowa będzie działać lepiej niż dookólna.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
iw82@o2.pl
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2018, o 13:05

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: iw82@o2.pl »

Dzięki. To pozostało dobranie dobrej anteny kierunkowej do rutera huawei b525s i mam nadzieje że będzie działać
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Michał_Plus »

iw82@o2.pl, najważniejsze by obsługiwała, najlepiej wszystkie, dostępne pasma. Umożliwi to ich agregację.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ