ODU IDU 300 Status LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
nowyPawel
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 13 cze 2018, o 23:15

Re: ODU IDU 300 Status LTE

Post autor: nowyPawel »

aktualnie korzystam z pasma 1800, na ten moment szału nie ma :) poczekam do sierpnia zobaczymy czy coś sie zmieni
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU 300 Status LTE

Post autor: Michał_Plus »

nowyPawel, mam nadzieję że będziesz zadowolony. :-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Dmac
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2018, o 11:22

Re: ODU IDU 300 Status LTE

Post autor: Dmac »

Witam,
Dwa szybkie pytania:
1) Czy planowane są inwestycje w LTE Advanced w Szczecinie, okolice ulicy Orawskiej? W tej chwili mapa zasięgu tej usługi starannie omija mój dom ;) .
2) Czy poza - teoretycznym - zwiększeniem prędkości transferu można w jakiś sposób odczytać w urządzeniu IDU-300, że nastąpiła zmiana z LTE na LTE Advanced?

Pozdrawiam,
dmac
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU 300 Status LTE

Post autor: Michał_Plus »

Dmac, nie. Lokalizacja jest obecnie w zasięgu LTE800, LTE900 i LTE1800.
Dmac pisze: Czy poza - teoretycznym - zwiększeniem prędkości transferu można w jakiś sposób odczytać w urządzeniu IDU-300, że nastąpiła zmiana z LTE na LTE Advanced?
Nie ma tam informacji jakie pasma są w danej chwili agregowane.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Dmac
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2018, o 11:22

Re: ODU IDU 300 Status LTE

Post autor: Dmac »

Michał_Plus pisze:Lokalizacja jest obecnie w zasięgu LTE800, LTE900 i LTE1800
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Czyli teoretycznie można w tej okolicy korzystać z agregacji częstotliwości. Niestety, z mapki Plusa wynik, że pół ulicy jest w zasięgu LTE Advanced, a pół nie. Oczywiście moje pół nie.

A skoro nie są planowane inwestycje, to oznacza, że mimo doskonałego sygnału (fioletowa dioda na modemie zewnętrznym ODU-300) nie ma szans na coś więcej, niż 20 Mbps? Bo taki jest najlepszy rezultat, jaki udało mi się zaobserwować. Ja wiem: dużo użytkowników i tak dalej... Ale mimo wszystko słabo, jak na prawie centrum dużego miasta.

I jeszcze pytanie z innej beczki: wszyscy operatorzy jak ognia unikają dostarczania szybkiego internetu (światłowodowego) do domów jednorodzinnych, zwłaszcza tych istniejących, nie powstających. Bo się podobno nie opłaca, nawet gdy kabel biegnie pod chodnikiem tuż obok domu. Czy są w Plusie plany wypełnienia tej (ogromnej) niszy rynkowej?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU 300 Status LTE

Post autor: Michał_Plus »

Dmac, jeśli jest fioletowa dioda to znaczy że sygnał jest bardzo dobry. Pytanie na którym pasmie? W którą stronę masz skierowaną antenę? Co do światłowodu, to niestety, nie mam takich informacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Dmac
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2018, o 11:22

Re: ODU IDU 300 Status LTE

Post autor: Dmac »

Michał_Plus pisze:Pytanie na którym pasmie? W którą stronę masz skierowaną antenę?
Dobre pytanie, ale najpierw zdefiniujmy, gdzie jest umieszczona antena w obudowie ODU-300 :) . Dwie duże ścianki z logo Plusa są identyczne i na żadnej nie ma oznaczenia "front". Detal do poprawy, nawiasem mówiąc.

Ale tak naprawdę nie ma to znaczenia, bo zanim zainstalowałem modem, obskoczyłem wszystkie potencjalne miejsca i wybrałem to, w którym chwilowy transfer był najszybszy, a sygnał najmocniejszy. Obrót modemu w wybranym miejscu niczego nie zmieniał.

Aha, jeszcze coś mi się przypomniało, a propos detali do poprawy. Poświęciłem mnóstwo czasu na znalezienie w necie informacji o tym, dlaczego jedne urządzenia w moim domu widzą (przez wi-fi) router IDU-300, a inne go nie widzą, a ściślej raz widzą, a raz nie widzą. Naprawdę wypadałoby informować użytkowników w instrukcji obsługi albo wielkimi wołami na stronie Plusa, że router jest domyślnie ustawiony na automatyczny wybór kanału (od 1 do 14) w paśmie 2,4 Ghz, a starsze karty wi-fi (w moim przypadku: sprzed 3 lat mniej więcej) widzą jedynie kanały od 1 do 11, więc na 12, 13 i 14 przestają odbierać sygnał z routera. Oczywiście ustawienie stałego kanału z przedziału 1-11 pomaga, ale może pogarszać prędkość przesyłu (bo optymistycznie zakładam, że w trybie auto router wybiera kanał w danym momencie najmniej zaśmiecony przez inne sieci, ale może się mylę).
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU 300 Status LTE

Post autor: Michał_Plus »

Dmac, są strzałki na obudowie, które wskazują kierunek montażu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dariuszmatysik
PlusManiak
Posty: 104
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 14:32

Re: ODU IDU 300 Status LTE

Post autor: dariuszmatysik »

Przecież w ODU masz dwie tragiczne antenki PCB o praktycznie zerowym zysku i dookólnej charakterystyce więc jak chcesz ustawić ja na konkretny BTS ?. Najbliższe z LTE1800 są na Milczańskiej 30 i Białowieskiej 2. Wolne LTE900 potwierdzone na BTS-ie Piastów 42 a takie samo LTE900 i LTE800Sferii na elektrowni Pomorzany. Na tych BTS-ach tez LTE1800Aero2 i agregacja LTE1800+900/800. Daleko i na tym kiepskim zestawie raczej bez szans na skorzystanie. Na tym sprzęcie nie wykorzystasz i tak w pełni możliwości sieci LTE Plusa które i tak w twojej lokalizacji. szczecin i Plus to nie jest najlepszy wybór, tym bardziej z tym plusowym tworem. Wybrałeś najgorzej jak można, Nie ten operator, nie ta oferta,nie ten sprzęt. w Plusie nie masz szans na szybki internet LTE.
konieczny1988
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 24 paź 2018, o 10:50

ODU IDU 300 Ustawienie

Post autor: konieczny1988 »

Witam,

Czy ktoś pomoże mi jak mam u siebie antenę IDU 300. Właśnie to urządzenie przysłali mi z plus i nie mam kompletnie pojęcia jak najlepiej to ustawić. Mieszkam w obrębie lasu. Moja lokalizacja to :
Szerokość geograficzna: 51.8470956151049
Długość geograficzna: 17.282513328352735

Pomoże ktoś w którym kierunku najlepiej ustawić antenę?? i czy coś trzeba zmieniać w ustawieniach routera??

Z góry dziękuję za pomoc.

pozdrawiam
Damian
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU 300 Status LTE

Post autor: Michał_Plus »

konieczny1988, najbliższa stacje z LTE to BT33765 w miejscowości Pogorzela.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
konieczny1988
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 24 paź 2018, o 10:50

Re: ODU IDU 300 Status LTE

Post autor: konieczny1988 »

Rozumiem, że w tym kierunku powinienem ustawić ta antenę zewnętrzną tak?? A zmieniać coś w ustawieniach??
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU 300 Status LTE

Post autor: Michał_Plus »

konieczny1988, dokładnie tak. Sprawdź prędkość na speed test i parametry sygnału w panelu admina. Ustawienia powinny być poprawne, upewnij się tylko czy w ustawieniach sieci wybór pasma jest na "auto".
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
konieczny1988
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 24 paź 2018, o 10:50

Re: ODU IDU 300 Status LTE

Post autor: konieczny1988 »

Ok dobrze, po 16 będę w domu to sprawdzę i tutaj wkleję wynik speed testu Ok?? I sprawdzę czy jest wybór pasma na auto.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU 300 Status LTE

Post autor: Michał_Plus »

konieczny1988, podaj również parametry sygnału tak jak prosiłem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ