Dwr 966 problem z konfiguracją

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
dzikus1993
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 sty 2017, o 13:39

Dwr 966 problem z konfiguracją

Post autor: dzikus1993 »

Witam, posiadam wyżej wymieniony router zakupiony wraz z abonemnetem w plusie, niestety wstając dziś rano zauważyłem, że internet nie dziala wcale, wchodzę w ustawienia routera i się okazuje, że chyba ktoś z domowników w jakiś sposób przywrócił go do ustawień fabrycznych i w tej chwili nie mogę ustawić ani APN ani nic ponieważ klikając zatwierdź apn wraca do konfiguracji w jakiej chciałem go zmienić , w konfiguracji pin również piszę żeby wyłączyć router i włożyć kartę SIM, zrobiłem to również nie działa, co robic ?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1240
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Dwr 966 problem z konfiguracją

Post autor: zbych_in_flames »

dzikus1993 pisze: w konfiguracji pin również piszę żeby wyłączyć router i włożyć kartę SIM,
Ten komunikat sugeruje, że router nie widzisz karty SIM. Przywróć ustawienia fabrycznej przyciskiem na obudowie, jak będzie to samo to przetestuj kartę w telefonie.
dzikus1993
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 20 sty 2017, o 13:39

Re: Dwr 966 problem z konfiguracją

Post autor: dzikus1993 »

Zrobiłem reset przyciskiem nadal to samo, karta w telefonie działa normalnie natomiast karta z telefonu w routerze również nie działa
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1240
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Dwr 966 problem z konfiguracją

Post autor: zbych_in_flames »

To możliwe, że slot od karty SIM padł w routerze. Ten przycisk reset trzeba przytrzymać tak z 20 sek, inaczej tylko wyłączy się włączy ponownie. Ogólnie router konfiguruje się automatycznie jak widzi kartę i pewnie jest blokada dodawania APN jeśli nie widzi karty.
dzikus1993
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 20 sty 2017, o 13:39

Re: Dwr 966 problem z konfiguracją

Post autor: dzikus1993 »

Chyba faktycznie jest coś nie tak z routerem, po kilkukrotnym włożeniu karty SIM zaczął ją widzieć niestety przy połączeniu z agregacja traci połączenie i co chwilę je odnawia oczywiście internet nie działa, pomaga tylko wybór jednego pasma. Także dzięki za sugestie i pomoc
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5496
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Dwr 966 problem z konfiguracją

Post autor: Michał_Plus »

dzikus1993, tak jak pisali moi przedmówcy, jeśli karta działa poprawnie w innym urządzeniu a sprzęt nie trzyma konfiguracji i przestaje widzieć SIM, to najprawdopodobniej jest on uszkodzony. Możesz jeszcze spróbować odłączyć sprzęt od zasilania na kilka minut i tym czasie wyczyść slot na kartę. Postem przywrócenie ustawień fabrycznych. Jeśli to nie pomoże, pozostaje serwis. :-(
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ