Płatności Google Play - jak włączyć.

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Cylindryk
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 21 wrz 2018, o 14:19

Płatności Google Play - jak włączyć.

Post autor: Cylindryk »

Witam. Jak w temacie.
Mam taryfę "Ja + Internet na Kartę", chciałem, by pobrało mi z konta numeru pieniądze podczas zakupów w google play.
Przy wchodzeniu w google play/konta/formy płatności/dodaj formę płatności mogę wybrać "skorzystaj z płatności przez operatora Plus", po kliknięciu tego pojawia się okienko "włączyć? Płatnoścą za zakupy możesz obciążyć bezpośrednio operatora Plus", klikam włącz, pojawia się okno "Błąd. Na twoim koncie nie można włączyć usługi płatności mobilnych, skontaktuj się z operatorem [OR-DVASA2-02]"
Googlanie nie daje efektów, najsensowniej wyglądający link ( http://www.plus.pl/google-play/regulamin ) wywala błąd w stylu "przeglądarka nie rozumie, co od niej chcesz w związku z tym linkiem". Próbowałem na Firefoxie na PC i na FF na tablecie.

Jak to włączyć? Bo szczerze mówiąc mam trochę funduszy nadmariowych na koncie na tablecie, które bym chciał wydać, a ostatnio tak nie idzie mi jakoś zużywanie pakietów internetowych (dużo mniej korzystaj z nich obecnie).
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5471
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Płatności Google Play - jak włączyć.

Post autor: Michał_Plus »

Cylindryk, usługa nie jest dostępna dla ofert na kartę. Szczegóły znajdziesz tutaj i tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
przemo1001
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2018, o 18:55

Re: Płatności Google Play - jak włączyć.

Post autor: przemo1001 »

Witam.
Mam identycznie jak jest opisane u góry. Mam na abonament.
Od dwóch dni nie mogę nic zrobić. W plusie twierdzą że usługa jest włączona i takie też smsa z potwierdzeniem również otrzymałem. Nie wiedzą co jest grane i rozkładają ręce. Odinstalowalem aktualizacje Google Play Sklep Play i nic. Nadal usługa niedostępna. Jeszcze 6 miesięcy temu z tego korzystałem bez problemu. Zlikwidowane konto i po założeniu nowego nadal nic. Informacja: skontaktuj się ze swoim operatorem. Ktoś coś pomoże?
PWojciechowska
Szalony PlusManiak
Posty: 270
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 11:27

Re: Płatności Google Play - jak włączyć.

Post autor: PWojciechowska »

przemo1001 pisze:Witam.
Mam identycznie jak jest opisane u góry. Mam na abonament.
Od dwóch dni nie mogę nic zrobić. W plusie twierdzą że usługa jest włączona i takie też smsa z potwierdzeniem również otrzymałem. Nie wiedzą co jest grane i rozkładają ręce. Odinstalowalem aktualizacje Google Play Sklep Play i nic. Nadal usługa niedostępna. Jeszcze 6 miesięcy temu z tego korzystałem bez problemu. Zlikwidowane konto i po założeniu nowego nadal nic. Informacja: skontaktuj się ze swoim operatorem. Ktoś coś pomoże?
A nie miałeś jakiegoś opóźnienia w płaceniu rachunków? Bo wtedy pojawia się kłopot z płatnością Google.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
przemo1001
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2018, o 18:55

Re: Płatności Google Play - jak włączyć.

Post autor: przemo1001 »

Sprawdzę to. Dzięki za odpowiedź. Zrobiłem wszystko co możliwe od strony technicznej a nie sprawdziłem przyjemnej sprawy. Dam znać. Pzdr
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Płatności Google Play - jak włączyć.

Post autor: Daniel_Plus »

przemo1001, czy problem nadal występuje?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
przemo1001
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2018, o 18:55

Re: Płatności Google Play - jak włączyć.

Post autor: przemo1001 »

Niestety. Nadal występuje. Miałem dwa dni opóźnienia w abonamencie. Uregulowałem dzisiaj na eboku czysto i niestety problem nadal jest. Dzisiaj Pani z obsługi klienta złożyła wreszcie jakiś wniosek o naprawę sytuacji ale nie sądzę żeby w tym celu coś się poprawiło bo w systemie Plusa wszystko jest ok. Wchodząc na Google Pay jest opcja dodaj formę płatności, dodaje opcję dopisz do rachunku plusa i nic. Odsyła do operatora. Wchodząc z powrotem na Google Pay w zakładce płatności widnieje PLUS KONTO JEST ZAMKNIĘTE.

EDIT:
Robiłem nawet to co Ty chyba kiedyś sugerując się innym forum.
Odinstalowałem aktualizacje wyczyściłem dane i pamięć i nadal to samo.
TA PŁATNOŚĆ NIE MOŻE BYĆ ZREALIZOWANA. SKONTAKTUJ SIĘ Z BIUREM OBSŁUGI KLIENTA.
Ostatnio zmieniony 24 gru 2018, o 21:21 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów pisanych jeden pod drugim. Chcąc uzupełnić wcześniejszą wypowiedź, gdy brak nowych wpisów proszę używać opcji edycji posta (przycisk ZMIEŃ - prawy górny róg).
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Płatności Google Play - jak włączyć.

Post autor: Daniel_Plus »

przemo1001, spróbuj zastosować poniższe rozwiązanie ;-)

Wybierz po kolei następujące opcje w aplikacji sklepu Google Play:
Menu (3 poziome kreski w lewym górnym rogu ekranu) -> Konto -> Formy płatności -> Więcej ustawień płatności -> Menu Centrum płatności (3 poziome kreski w lewym górnym rogu ekranu) -> Formy płatności -> Usuń (pod pozycją Plus, a jeśli jest więcej pozycji to zrób tak przy każdej) -> Potwierdzamy komunikat przyciskiem Usuń -> Wróć do aplikacji sklepu Google Play i spróbuj kupić aplikację jeszcze raz -> Wybierz formę płatności "Skorzystaj z płatności przez operatora Plus".
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ