internet w Monaco

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
kamika36
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 paź 2018, o 19:21

internet w Monaco

Post autor: kamika36 »

Witam, w tym roku będąc we Francji korzystałam z darmowego pakietu danych internetowych w roamingu. Po powrocie do domu otrzymałam fakturę na kwotę 324 zł. Niestety okazało się, że będąc w Monaco nie pomyślałam, że jest to księstwo nie należące do Unii Europejskiej i korzystałam z internetu myśląc, że robię to w ramach darmowego pakietu obowiązującego w EU. Na fakturze szczegółowej jest informacja, że dane wysłane to 1500 KB a dane odebrane to 3850 KB. Wiem, że to moja wina i moja nieuwaga ale czy w tej sytuacji mogę coś zrobić aby przynajmniej obniżono mi naliczone koszty? Jeśli tak, to na co mogę powołać się w ewentualnej reklamacji? Na niewiedzę? Na nieumyślne zużycie danych dlatego, że przy okazji mogły ściągnąć mi się aktualizacje?
Awatar użytkownika
kokoszka
PlusManiak
Posty: 71
Rejestracja: 22 sty 2014, o 09:39

Re: internet w Monaco

Post autor: kokoszka »

jak można nie wiedzieć że jedzie się po za Unię Europejską podczas gdy używałaś paszportu do przekraczania granicy >?? typowe cebulacto.
po za tym 1500kb to 1,5mb wysłane i 3,5mb odebrane jest to taka ilośc że zdążyłaś wczytać google.pl i nic więcej jak by pobierały ci się jakiekolwiek aktualizacje zapłaciła byś z 6 000zł

PŁAĆ!!! a nie kombinujesz
Obrazek
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: internet w Monaco

Post autor: TomPL »

Sam jesteś burak - do Monaco wjeżdża się bez paszportu i bez kontroli.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5496
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: internet w Monaco

Post autor: Michał_Plus »

kamika36, taką decyzję może podjąć tylko Departament Reklamacji. My nie mamy takiej władzy. Prześlij zapytanie poprzez ten formularz. Otrzymasz odpowiedz gdy tylko wszystko zostanie sprawdzone.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kamika36
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 1 paź 2018, o 19:21

Re: internet w Monaco

Post autor: kamika36 »

Dziękuję za wskazówki. Co do wjazdu do Monaco to rzeczywiscie paszport nie jest potrzebny więc to raczej osoba pisząca o tym jest niedoinformowana.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5496
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: internet w Monaco

Post autor: Michał_Plus »

kamika36, bardzo proszę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ