Problem z internetem w Łodzi dzielnica Łódź Górna

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Arkovianin
PlusManiak
Posty: 59
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 21 sie 2015, o 21:54
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Problem z internetem w Łodzi dzielnica Łódź Górna

Post autor: Arkovianin »

Witam mam problem z internetem w Łodzi, dzielnica Łódź górna ulica Rzgowska 52,połączenie jest zrywane

Obrazek
Proszę o reakcję
Służę pomocą

Co mam?
Sieć: PLUS, P4
Telefon: Xiaomi Mi10 lite 5g
grazia1963
PlusManiak
Posty: 67
Rejestracja: 1 gru 2018, o 14:26

Re: Problem z internetem w Łodzi dzielnica Łódź Górna

Post autor: grazia1963 »

Żartujesz, napisałeś tu mnóstwo postów w których wchodziłeś w tyłek Plusowi. Teraz dwa kolejne w których narzekasz na operatora. Wpadałoby odszczekać te bzdury które wypisywałeś i pouczałeś innych. Łódź i Plus to kiepski żart. Miasto gdzie Plus nie inwestuje od dawna, LTE2600 na dwóch stacjach bazowych. Zapchane LTE180Aero2 a teraz pseudo modernizacja czyli LTE900 na 5MHz zamiast LTE800Sferii. Sieć zapchana na maksa, DL<<<UL. Najbliższy BTS Plusa z LTE1800, LTE900 aero2 na Poprzecznej 11, inny na Uniwersalu ale samo LTE1800. Nie masz szans na normalny internet w Plusie, chcesz mieć szybki internet zmień operatora na coś współczesnego a nie korzystasz ze skansenu Plusa. Nie dotarło do ciebie że to najgorszy operator mobilny w Polsce. W Łodzi pozostała 3 zostawiła go w tyle o lata świetlne.
jovi123
PlusManiak
Posty: 112
Rejestracja: 24 sty 2017, o 17:10

Re: Problem z internetem w Łodzi dzielnica Łódź Górna

Post autor: jovi123 »

Arkovianin pisze:Witam mam problem z internetem w Łodzi, dzielnica Łódź górna ulica Rzgowska 52,połączenie jest zrywane

Obrazek
Proszę o reakcję
Nie masz co pisać reklamacji , zachęcany przez pracowników tego forum do złożenia reklamacji dostałem pisemną odpowiedź że wszystko było ok na przekaźniku który zgłaszałem a zrywanie połączenia przez dwa dni to wina mojego sprzętu ,warunków atmosferycznych , przeszkód na drodze( chyba chodziło o zwierzęta w lesie) sprzęt przez dwa lata był OK po tych dwóch dniach jest OK ale niesmak po bezczelnie aroganckiej odpowiedzi pozostaje.
Arkovianin
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 21 sie 2015, o 21:54
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Problem z internetem w Łodzi dzielnica Łódź Górna

Post autor: Arkovianin »

grazia1963 pisze:Żartujesz, napisałeś tu mnóstwo postów w których wchodziłeś w tyłek Plusowi. Teraz dwa kolejne w których narzekasz na operatora. Wpadałoby odszczekać te bzdury które wypisywałeś i pouczałeś innych. Łódź i Plus to kiepski żart. Miasto gdzie Plus nie inwestuje od dawna, LTE2600 na dwóch stacjach bazowych. Zapchane LTE180Aero2 a teraz pseudo modernizacja czyli LTE900 na 5MHz zamiast LTE800Sferii. Sieć zapchana na maksa, DL<<<UL. Najbliższy BTS Plusa z LTE1800, LTE900 aero2 na Poprzecznej 11, inny na Uniwersalu ale samo LTE1800. Nie masz szans na normalny internet w Plusie, chcesz mieć szybki internet zmień operatora na coś współczesnego a nie korzystasz ze skansenu Plusa. Nie dotarło do ciebie że to najgorszy operator mobilny w Polsce. W Łodzi pozostała 3 zostawiła go w tyle o lata świetlne.
Nie zmienia to faktu,że jest to Twoja opinia i nie bardzo mnie ona interesuje.
Nie zmienię zdania o Plusie, gorsze dni może mieć każdy, nie masz pojęcia o robocie w korpo i co tam się robi, wręcz PRZECIWNIE Plus to najlepszy operator.Zasygnalizowałem problem który już ustąpił.
Służę pomocą

Co mam?
Sieć: PLUS, P4
Telefon: Xiaomi Mi10 lite 5g
grazia1963
PlusManiak
Posty: 67
Rejestracja: 1 gru 2018, o 14:26

Re: Problem z internetem w Łodzi dzielnica Łódź Górna

Post autor: grazia1963 »

Problem ustąpił bo ludzie idą spać, wróci gdy użytkownicy Plusa w twoim rejonie usiądą do internetu. Nie masz żadnej wiedzy na temat internetu mobilnego więc na początek dostaniesz trochę podstaw. Plus w twojej lokalizacji na Poprzecznej dysponuje na LTE1800aero2 20MHz pasma LTE w MIMO2x2, do tego ma tylko 5MHz pasma w MIMO2x2 na LTE900 ale to i tak pasmo zasięgowe i z reguły działa wolno. Łącznie 25MHz pasma w dzisiejszych warunkach , w Łodzi w godzinach szczytu to za mało. Skutek jest łatwy do przewidzenia, przeciążenie BTS-a Poprzeczna na "twoim" sektorze skutkuje niskim DL i kiepskim parametrem SINR , UL jest wtedy wyższy. Na Uniwersalu tylko LTE1800aero2 więc jest jeszcze gorzej. Jedyna receptą na zapchaną sieć jest jej rozbudowa. Plus ma zasoby na FDD LTE2600 gdzie dysponuje 20MHz pasma ale w Łodzi go nie uruchamia i nie zamierza uruchomić. Działają dwa pokazowe BTS-y z LTE2600Plusa , Częstochowska 38 na budynku dawnego Polsportu oraz drugi na biurowcu Wólczańska 58. To kropla w morzu potrzeb jak na 700 tysięczne miasto. Na dzień dzisiejszy Plus nie ma nawet pozwoleń na LTE2600 w Łodzi. Na planowanym LTE2100 na 10MHz pasma w Łodzi Plus ma 5 pozwoleń ale żadne i tak nie działa. Do tego brak pozwoleń na TDD LTE2600 z 50MHz pasma, które od lat lezy odłogiem. Sieć oparta o MIMO2x2 na 20MHz na LTE1800 wspierana 5MHz na LTE900 nie ma prawa działać dobrze i w stosunku do konkurencji Plus zostaje daleko w tyle. Fioletowy operator ma w twojej lokalizacji BTS-y oparte na 45-50MHz( LTE2600+2100+1800+800) pasma w MIMO2x2. Kolejni konkurenci mają własne sieci LTE2600 i LTE800 ( 15+10MHz) i wspólne 15MHz na LTE1800 ale obecnie modernizują sieć i docelowo każdy z nich będzie dysponował własną siecią LTE2600+2100+1800+800 działającą na 45MHz pasma w wielu lokalizacjach na dodatek z MIMO4x4 i modulacją QAM 256 na Dl i QAM64 na UL. Na tym forum ośmieszasz się od dawna, w twoich postach widać brak elementarnej wręcz wiedzy na temat operatorów GSM i ich sieci, technologii, sprzętu. Na pytania na tym Forum o plany dotyczące rozbudowy sieci Plusa w Łodzi konsultanci niezmiennie odpowiadają że brak planów lub wskazują jakieś pojedyńcze uruchomienia LTE900 aero2 które jak wiadomo zastąpi gasnące z końcem roku LTE800Sferii. Takie działania lub raczej brak działań Plusa dotyczących rozbudowy sieci LTE przy rosnącym ruchu sieciowym powoduje zwolnienie internetu i coraz słabsze prędkości uzyskiwane przez użytkowników Plusa/CP w Łodzi. Konkurencja posiada dużo bardziej rozbudowaną sieć LTE i w szybkim tempie ucieka Plusowi do przodu. Tu cudów nie ma i nie będzie, brak uruchomionych pasm Plusa na LTE2600, LTE2100 nie pozwala na dotrzymanie kroku konkurencji. Perspektywy są coraz gorsze, dystans będzie się tylko zwiększał. Taka jest rzeczywistość Plusa w Łodzi na tle konkurencji. Twoja ślepa miłość do Plusa,nie mająca żadnego poparcia w faktach nie ma znaczenia. Plus powinien szybko zabrać się za modernizację własnej sieci, reklamy w TV Polsat jej nie zastąpią. Konstruktywna krytyka oparta na rzeczowej analizie, diagnostyce sieci i jej testach jest ważniejsza niż te twoje wiernopoddańcze wpisy. W Łodzi Plusowi daleko do najlepszego operatora, póki co jest na mało zaszczytnym ostatnim czyli czwartym miejscu.
Arkovianin
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 21 sie 2015, o 21:54
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Problem z internetem w Łodzi dzielnica Łódź Górna

Post autor: Arkovianin »

grazia1963 pisze:Problem ustąpił bo ludzie idą spać, wróci gdy użytkownicy Plusa w twoim rejonie usiądą do internetu. Nie masz żadnej wiedzy na temat internetu mobilnego więc na początek dostaniesz trochę podstaw. Plus w twojej lokalizacji na Poprzecznej dysponuje na LTE1800aero2 20MHz pasma LTE w MIMO2x2, do tego ma tylko 5MHz pasma w MIMO2x2 na LTE900 ale to i tak pasmo zasięgowe i z reguły działa wolno. Łącznie 25MHz pasma w dzisiejszych warunkach , w Łodzi w godzinach szczytu to za mało. Skutek jest łatwy do przewidzenia, przeciążenie BTS-a Poprzeczna na "twoim" sektorze skutkuje niskim DL i kiepskim parametrem SINR , UL jest wtedy wyższy. Na Uniwersalu tylko LTE1800aero2 więc jest jeszcze gorzej. Jedyna receptą na zapchaną sieć jest jej rozbudowa. Plus ma zasoby na FDD LTE2600 gdzie dysponuje 20MHz pasma ale w Łodzi go nie uruchamia i nie zamierza uruchomić. Działają dwa pokazowe BTS-y z LTE2600Plusa , Częstochowska 38 na budynku dawnego Polsportu oraz drugi na biurowcu Wólczańska 58. To kropla w morzu potrzeb jak na 700 tysięczne miasto. Na dzień dzisiejszy Plus nie ma nawet pozwoleń na LTE2600 w Łodzi. Na planowanym LTE2100 na 10MHz pasma w Łodzi Plus ma 5 pozwoleń ale żadne i tak nie działa. Do tego brak pozwoleń na TDD LTE2600 z 50MHz pasma, które od lat lezy odłogiem. Sieć oparta o MIMO2x2 na 20MHz na LTE1800 wspierana 5MHz na LTE900 nie ma prawa działać dobrze i w stosunku do konkurencji Plus zostaje daleko w tyle. Fioletowy operator ma w twojej lokalizacji BTS-y oparte na 45-50MHz( LTE2600+2100+1800+800) pasma w MIMO2x2. Kolejni konkurenci mają własne sieci LTE2600 i LTE800 ( 15+10MHz) i wspólne 15MHz na LTE1800 ale obecnie modernizują sieć i docelowo każdy z nich będzie dysponował własną siecią LTE2600+2100+1800+800 działającą na 45MHz pasma w wielu lokalizacjach na dodatek z MIMO4x4 i modulacją QAM 256 na Dl i QAM64 na UL. Na tym forum ośmieszasz się od dawna, w twoich postach widać brak elementarnej wręcz wiedzy na temat operatorów GSM i ich sieci, technologii, sprzętu. Na pytania na tym Forum o plany dotyczące rozbudowy sieci Plusa w Łodzi konsultanci niezmiennie odpowiadają że brak planów lub wskazują jakieś pojedyńcze uruchomienia LTE900 aero2 które jak wiadomo zastąpi gasnące z końcem roku LTE800Sferii. Takie działania lub raczej brak działań Plusa dotyczących rozbudowy sieci LTE przy rosnącym ruchu sieciowym powoduje zwolnienie internetu i coraz słabsze prędkości uzyskiwane przez użytkowników Plusa/CP w Łodzi. Konkurencja posiada dużo bardziej rozbudowaną sieć LTE i w szybkim tempie ucieka Plusowi do przodu. Tu cudów nie ma i nie będzie, brak uruchomionych pasm Plusa na LTE2600, LTE2100 nie pozwala na dotrzymanie kroku konkurencji. Perspektywy są coraz gorsze, dystans będzie się tylko zwiększał. Taka jest rzeczywistość Plusa w Łodzi na tle konkurencji. Twoja ślepa miłość do Plusa,nie mająca żadnego poparcia w faktach nie ma znaczenia. Plus powinien szybko zabrać się za modernizację własnej sieci, reklamy w TV Polsat jej nie zastąpią. Konstruktywna krytyka oparta na rzeczowej analizie, diagnostyce sieci i jej testach jest ważniejsza niż te twoje wiernopoddańcze wpisy. W Łodzi Plusowi daleko do najlepszego operatora, póki co jest na mało zaszczytnym ostatnim czyli czwartym miejscu.
Wypraszam sobie takie insynuacje o wiernopoddaństwie co do Plusa, zgadzam się jednak, że jest za mało nadajników w Łodzi, tak się składa, że mam większą wiedzę na ten temat, ale nie o tym mówiimy, wiele razy zgłaszałem będąc pracownikiem sieci Plus zapotrzebowanie na nadajniki sieci Plus bądź ich gruntowną rozbudowę, nie będę się kłocił z Tobą o byle co, ale proszę o podparcie swoich tez źródłem, bo takie bez źródle jakie zostało zastosowane w wypowiedzi, może i wyjaśnia istotę problemu, ale nie jest poparte żadnymi miarodajnymi źródłami, zaś takie pisanie, że operator jest na 4 miejscu jest krzywdzące i nie na miejscu, tylko proszę mi nie podsyłać jakichś notatek prasowych.
Osobiście widziałem i wiem jak Plus działa od środka. Zresztą o tym też nie jest temat. Liczę na konstruktywną dyskusję. Zresztą nie ma dyskusji, sygnalizowalem tylko problem który już ustał, pozdrawiam serdecznie,życząc spokojnej nocy.
Służę pomocą

Co mam?
Sieć: PLUS, P4
Telefon: Xiaomi Mi10 lite 5g
grazia1963
PlusManiak
Posty: 67
Rejestracja: 1 gru 2018, o 14:26

Re: Problem z internetem w Łodzi dzielnica Łódź Górna

Post autor: grazia1963 »

Powszechnie dostępna jest mapa stacji bazowych wszystkich operatorów w Łodzi w tym Plusa z zaznaczonymi pasmami LTE działającymi na nich. Wiadomo też że Plus posiada 20MHz pasma na pozwoleniu LTE1800aero2 oraz wykorzystuje 5MHz pasma z własnego zakresu częstotliwości 900MHz na LTE900. Te 5MHz na LTE900 ma zastąpić działające na takiej samej szerokości LTe800Sferii, na które Plus ma pozwolenie do końca roku i póki co go nie przedłużył, koszt to ponad 1,7mld złotych . Operator nie kwapi się na zapłatę takiej sumy do UKE. Niezaprzeczalnym faktem, stwierdzonym w terenie że działają w Łodzi tylko dwa wymienione przeze mnie pozwolenia na FDD LTE2600Plusa. Operator nie korzysta w Łodzi z technologii MIMO4x4 ani modulacji QAM256/64. Plus jako jedyny operator nie jest w stanie pokryć Łodzi skutecznym zasięgiem LTE-A, nawet w agregacji 2CC CA na LTE1800+900/800. Mapa zasięgu Plusa ma w tym temacie ogromne dziury nawet w ścisłym centrum Łodzi, czy na Piotrkowskiej. To chyba wystarczy aby nie dobijać leżącego. Całość przekłada się na tragiczne w wielu lokalizacjach prędkości Plusa/CP. Sprawdzone osobiście podczas wykonywanych testów porównawczych z innymi operatorami na terenie miasta. Konkurencja na dużo bardziej rozbudowaną sieć, więcej stacji bazowych na których uruchamia wszystkie dostępne u nich zasoby radiowe. Fioletowy jako pierwszy wprowadza dynamiczne zarządzanie pasmem na LTE1800/DCS1800, do tego prowadzi testy agregacji z dwóch różnych stacji bazowych oraz agregację tych samych pasm LTE. Francuz z Niemcem modernizuje od 2 tygodni sieć Networks, dzieli wspólne 15MHz pasma na LTE1800 na dwa bloki po 10MHz dla każdego i uruchamia 10MHz na LTE wydzielone z UMTS2100( fioletowy zrobił to już dawno). Obydwaj idą w MIMO4x4 i QAM256. To są fakty a nie jakieś medialne doniesienia, prace idą pełna parą i sukcesywnie modernizowane są nowe BTS-y. Plus nie robi praktycznie nic, uruchomił ostatnio BT31255 na maszcie Play, najpierw LTE900 a potem LTE1800, dodał oczywiście też LTE900 na BTs-ach ale wobec braku przyszłości z pasmem zasięgowym LTE800Sferii był do tego zmuszony. Takie są realia, sieć oparta na 20/25MHz pasma w MIMO2x2 z której korzystają klienci Plusa/CP transferujący ogromne ilości danych nie ma prawa działać lepiej od operatorów wykorzystujących 2 razy więcej pasma, posiadających gęstsza siatkę stacji bazowych. I tak jest właśnie w Łodzi i co znajduje potwierdzenie w testach. Opinie pracowników Plusa tego nie zmienia bo to jest fizyka, w technologii radiowej szerokość pasma , modulacja i technologia MIMO2x2 kontra MIMO4x4 maja podstawowe znaczenie. Transmisja ogromnej ilości danych wymaga pojemnej sieci LTE. Póki co Plus takiej nie posiada, co zostało udowodnione i nie jest w stanie konkurować w Łodzi z pozostała trójka operatorów mobilnych. Paradoksem jest to że posiada największe zasoby radiowe spośród wszystkich ale ich nie uruchamia i nie wykorzystuje, patrz FDD LTE2600, TDD LTE2600 czy LTE2100. Brak inwestycji przekłada się bezpośrednio na problemy użytkowników Plusa. Takim objawem jest DL<<<UL, przeciążenie BTS-a nie ustanie samo co najwyżej może się tylko jeszcze pogłębiać. Ten stan można zmienić dodając na nim kolejne pasma LTE a tego Plus w Łodzi nie robi. O budowie nowych stacji bazowych nie wspominając. W najnowszym wykazie UKE ogłoszonym 25.11.2018 http://www.btsmap.one.pl/uke/btsnowe/uk ... 018-11.kmz widnieje jedno pozwolenie na LTE900aero2 na BT30767 przy Świtezianki 36. Jak ktoś ciekawy może prześledzić jak to wyglądało we wcześniejszych m-cach http://www.btsmap.one.pl/uke/btsnowe/ To są konkrety a nie medialne doniesienia. Z nich wyłania się prawdziwy i wcale nieoptymistyczny obraz sieci Plusa w Łodzi. Co gorsza brak planów na zmiany w tym temacie co w połączeniu z ciągle rosnącym ruchem w internecie mobilnym nie wróży dobrze operatorowi w 2019 .
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z internetem w Łodzi dzielnica Łódź Górna

Post autor: habish »

Jesteś pewny że w Łodzi nie działa 256QAM?
Nawet u mnie na wsi działa.
grazia1963
PlusManiak
Posty: 67
Rejestracja: 1 gru 2018, o 14:26

Re: Problem z internetem w Łodzi dzielnica Łódź Górna

Post autor: grazia1963 »

U Ciebie na wsi to Wielkopolska a to zupełnie inna para kaloszy, tam przecież działają stacje z TDD i FDD LTE2600 jak ta w Kościanie. Tam stacje są modernizowane w Łodzi jest cisza w temacie. Samo QAM256 nie uratuje tutaj sytuacji, potrzebne są sukcesywne działania modernizujące sieć LTE, za m-c mamy już 2019 rok.Klienci Plusa/CP za chwilę przerzucą powyżej 1EB danych w skali kraju. Pokazowa sieć Plusa zbudowana w Białymstoku pokazuje że można. Póki co wielkie miasta jak Łódź,Kraków, Wrocław i kilka innych czekają .
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z internetem w Łodzi dzielnica Łódź Górna

Post autor: habish »

Wiem że brakuje, pytam tylko o 256QAM, to przecież też strefa Ericssona, powinno być wdrożone.
grazia1963
PlusManiak
Posty: 67
Rejestracja: 1 gru 2018, o 14:26

Re: Problem z internetem w Łodzi dzielnica Łódź Górna

Post autor: grazia1963 »

Póki co nie mam sprzętu obsługującego QAM256 więc nie sprawdzę. Modulacja QAM256 w Plusie jest wprowadzana też tam gdzie działa tylko samo LTE1800 lub 2CC CA LTE1800+900 ?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z internetem w Łodzi dzielnica Łódź Górna

Post autor: habish »

Tak, u mnie działało już na gołym L1800 przed instalacją L900.
ODPOWIEDZ