słaby internet wewnątrz budynku

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
andrzej84
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 sty 2020, o 14:52

słaby internet wewnątrz budynku

Post autor: andrzej84 »

Szanowni Państwo,
od pewnego czasu pogorszył mi się zasięg internetu w domu w miejscowości Koszki, gmina Orla. Podejrzewam, że ma to związek z jakimiś pracami serwisowymi nadajnika w Malinnikach, którego sygnał odbieram. Pogorszenie sygnału potwierdzają moi sąsiedzi i inni mieszkańcy miejscowości Koszki.
Obecnie przy dobrych warunkach pogodowych mam sygnał internetowy o przepustowości ok. 1,2 Mbps. Jeszcze latem korzystałem z 3-4 Mbps. Do dobrego łatwo się przyzwyczaić i trudno potem pogodzić się z pogorszeniem.
W załączniku przesyłam potwierdzenie testu prędkości, mapkę zasięgu ze strony Plusa i mapkę z odległością od nadajnika w Malinnikach - ok. 4 km.
Proszę o sprawdzenie i ewentualną regulację kierunkową tego nadajnika w Malinnikach. Od niedawna mamy w okolicy nadajnik sieci Orange na terenie zakładu produkcyjnego Ikea. Znajomi już przeszli do tej sieci i cieszą się szybkim internetem. Postanowiłem napisać do Państwa, zanim podejmę również taką decyzję.
Proszę o Państwa interwencję w tej sprawie.
Łączę pozdrowienia
Andrzej Ł.
Załączniki
mapa z nadajnikami w okolicy i mapa zasięgu Plusa
mapa z nadajnikami w okolicy i mapa zasięgu Plusa
test internetu na stronie fast.com, wynik 1,2 Mbps
test internetu na stronie fast.com, wynik 1,2 Mbps
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: słaby internet wewnątrz budynku

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj andrzej84,
- od kiedy zauważyłeś te utrudnienia? Czy taka sytuacja ma miejsce przez całą dobę?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
andrzej84
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 1 sty 2020, o 14:52

Re: słaby internet wewnątrz budynku

Post autor: andrzej84 »

Witam,
tak ta sytuacja nie zmienia się przez całą dobę. Jeśli jest słonecznie lub mroźnie, to oczywiście jest lepiej, ale w pochmurne dni jeszcze gorzej niż na tym teście. Wydaje mi się, że pogorszenie nastąpiło krótko po wakacjach. A może jest to związane z nakładaniem się pasm z tego nowego nadajnika Orange na terenie zakładu Ikea.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: słaby internet wewnątrz budynku

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj andrzej84,
- sektor 3 stacji Orla Gredele w paśmie 900 jest skutecznie zakłócany w godzinach około 18.00 do 6.00 rano.
Sprawa została zgłoszona do właściwych organów.
Stacja nasza nie ma problemów z blokadą jeśli chodzi o przepustowości na LTE. W chwili obecnej ze statystyk stacji wynika, że problem z zakłóceniami ustąpił 30 grudnia, a sytuacja wróciła do normy.
Sprawdź proszę, czy po restarcie urządzenia nie ma poprawy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ