Router dlink dwr 960 nie czyta TYLKO kart plusa.

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Brzozinio
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 sty 2020, o 00:10

Router dlink dwr 960 nie czyta TYLKO kart plusa.

Post autor: Brzozinio »

Problem jak w temacie. Od piątku tj 10.01.2020 router dlink przestał czytać karty plusa. Testowalem trzy karty z sieci plus, tą co mam na abonament, po wymianie jak sugerował wasz specjalista i kupioną w kiosku. Z kolei karty te działaj w innym sprzęcie (inny router i telefony x2). To jeszcze nic bo router dlink dw960 czyta karty konkurencji i nie ma z nimi najmniejszego problemu. Testowane dwie karty z play
, Orange i tmobile. Wasi "specjaliści" karza wciskać papier bo niby port zbyt luźny ale jakimś cudem tylko na karty plus. Jak idiota wciskalem ten papier i tutaj niespodzianka, nie ma to najmniejszego wpływu na ich działanie. Czasem po telefonie na waszą infolinie i po rozmowach z waszymi lektorami czytającymi rozwiązania problemów w internecie, zasięg wraca na godzinę dwie i wyłącza się kiedy już nie można do nikogo zadzwonić. Przez dwa lata były co prawda problemy z jakością usługi bo wyciągał w prowychach do 40mb/s (z dwa razy przez dwa lata) ale raczej oscylowała w granicach 15-30mb/s (nie mówiąc że miało być do 150mb/s SŁOWO KLUCZ "DO"). Router kupiony od was w po przed jej umowie, nie jest to byle jaki sprzęt i z najtańszej półki więc sądziłem że wystarczy na drugą umowę (kto kupuje router co dwa lata?), ale nagle po gwarancji nie czyta TYLKO waszych kart, lub czyta jest na chwilę po tefonie do was. Nikt mi nie chce wysłać potwierdzenia, że nie blokujecie nr Mac routera (a wszystko na to wskazuje) i w kółko jak mantre wasi ludzie powtarzają te same pytania (co to za router, czy inne karty działają, czy karta działa w innym sprzęcie). Szczytem "doradztwa" z waszej strony było - prozę kupić nowy router, może Pan go dostać u nas. Załatwię nawet opinie z niezależnego serwisu, że router nie jest uszkodzony co próbujecie mi sugerować, jeśli będzie taka potrzeba.
Jak się na to zaopatrują specjaliści z forum?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Router dlink dwr 960 nie czyta TYLKO kart plusa.

Post autor: Michał_Plus »

Brzozinio, blokada na sprzęt ma miejsce tylko po zgłoszeniu kradzieży. Czy był wykonany powrót do ustawień fabrycznych? Czy był zmieniany soft w sprzęcie, wgrywany nowy bios itp? Czy tuż przed wystąpieniem problemu nie było aktualizacji oprogramowania routera?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Brzozinio
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 14 sty 2020, o 00:10

Re: Router dlink dwr 960 nie czyta TYLKO kart plusa.

Post autor: Brzozinio »

Dałem router do serwisu żeby sprawdzili aktualizacje i zobaczyli czy coś z nim jest nie tak. Żadne aktualizacje sprzętu nie były robione od zakupu. Myślałem, że takie rzeczy robią się dzisiaj automatycznie. Dziękuję za odpowiedź i podsunięcie możliwego rozwiązania. Jak sprzęt wróci z serwisu to opiszę sytuację dalej czy to coś pomogło.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Router dlink dwr 960 nie czyta TYLKO kart plusa.

Post autor: Michał_Plus »

Brzozinio, niestety nie zawsze. Aktualizacja biosu lub oprogramowania z reguły jest wymuszana ręcznie. Zanim sprzęt trafi do serwisu, zalecałbym przywrócenie ustawień fabrycznych i ponowną konfigurację.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Brzozinio
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 14 sty 2020, o 00:10

Re: Router dlink dwr 960 nie czyta TYLKO kart plusa.

Post autor: Brzozinio »

Ustawienia fabryczne były robione wielokrotnie, to chyba jeden z pierwszych kroków jaki się podejmuje przy usterkach/awariach. Samemu nie chce mi się bawić w aktualizację ręczne, bo nie mam na to czasu i ochoty, a swój czas wolny od obowiązków przeznaczam na regenerację sił. Wygląda na to, że problem jest bardziej złożony. Wasz konsultant przekazał informację, że sprzęt zakupiony od was ma tak, że po pewnym czasie przestaje widzieć karty plusa (o czym wiecie) i w takiej sytuacji jest on naprawiany lub wymieniany na inny - podczas gwarancji. Niestety gwarancji nie mam już od jakiś 2 miesięcy. Problem ponoć jest wam znany, ale omijany i przemilczany z wiadomych przyczyn. Może jest to spowodowane tymi, aktualizacjami, może świadomym działaniem, nie wiem nie mi to oceniać. Szkoda tylko, że rozwiązania musze szukać w internecie, a nie można go uzyskać na infolinii. Dzisiaj odbieram sprzęt z serwisu, dowiem się czy zostało coś wymienione lub wgrane. Dalej dziwi mnie, że aktualizacja jest potrzebna tylko do waszych kart, ale hej jestem tylko zwykłym użytkownikiem, co ja tam wiem nie...
Brzozinio
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 14 sty 2020, o 00:10

Re: Router dlink dwr 960 nie czyta TYLKO kart plusa.

Post autor: Brzozinio »

Nowa aktualizacja i nowy APN. Sprzęt już działa jak dawniej z kartami plusa.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Router dlink dwr 960 nie czyta TYLKO kart plusa.

Post autor: Michał_Plus »

Brzozinio, bardzo się cieszę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Brzozinio
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 14 sty 2020, o 00:10

Re: Router dlink dwr 960 nie czyta TYLKO kart plusa.

Post autor: Brzozinio »

Problem pojawił się ponownie. Jest identyczny jak w pierwszym poście z tym, że żadna aktualizacja nie pomaga (notabene akt. opublikowana byla 02.2019 więc nie wiem w jaki sposób pomogła wtedy). Na infolini zbywanie jak zwykle, żadnych porad. W jednym z ok 8 wykonanych telefonów dowiedziałem się, że karta łączy sie o godzinie 00:00. Strasznie to dziwne, tak samo jak dziwne jest to że problem pojawia się w podobnym okresie trzeci rok z rzędu. Trwa to stanowczo za długo. Niestety, żadnej alternatywy dla żałosnego lte z plusa.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Router dlink dwr 960 nie czyta TYLKO kart plusa.

Post autor: Ewa_Plus »

Brzozinio,
- spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne i sprawdź jak później wygląda sytuacja.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ