ODU IDU-300

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Pozerek
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 kwie 2020, o 20:20

ODU IDU-300

Post autor: Pozerek »

Dziś odebrałem zestaw internetowy Router i antenę ODU IDU-300. Problem polega na prędkości pobierania.Antena wisi na dachu .Rachunki opłacone a internet za przeproszeniem działa jak Ch**wie co. Mam pakiet 60 GB w ramach pakietu podstawowego wraz z LTE Bez końca. Umowa 100% przeczytana 22 strony . Po wykorzystaniu pakietu podstawowego zostaje LTE bez końca do max prędkości 300mb\s. Miejscowość w której jest moja lokalizacja to Trzebiatów ul.Jaromin(zachodniopomorskie).Proszę o szybką pomoc Nie po to Płace 100zł ciężko zarobione by mieć taki szajs...... :oops: :oops: :oops: :oops: :evil: :evil: :evil:|




Prędkość za którą płace 100zł !!!!!!!!!!!!! Mamy 2020 rok przy takiej sytuacji załadowanie Facebook'a bądź e-maila zajmuje 40 sekund to jest lekka kpina.
predkosc LTe.PNG



Proszę nie mydlić mi oczu odnośnie FUP Ludzię wam płaca za coś z czego nie da się korzystać
Poprzednia miejscowość Kołobrzeg centrum.Prędkość za 63.50zł
93912457_580195515966548_766653629431021568_n.jpg
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: ODU IDU-300

Post autor: zbych_in_flames »

Dziś odebrałem zestaw internetowy Router i antenę ODU IDU-300.
Dlaczego nie zrobiłeś testów z wykorzystaniem aplikacji LTE-watch tak jak radzili specjaliści tutaj: viewtopic.php?f=100&t=23874&p=260422#p2 ... et="_blank

Po co kupiłeś kolejne urządzenie, jeśli na poprzednim nawet nie wykonałeś żadnych testów?

Patrząc na Twoje kolejne posty w tamtym wątku nie próbujesz nawet rozwiązać swojego problemu, tylko próbujesz rozwiązać problem "krzykiem i narzekaniem", a to raczej nie sprawi, że magicznie się poprawi.
Pozerek pisze:Prędkość za którą płace 100zł !!!!!!!!!!!!!
Prędkość nie jest zależna od wysokości abonamentu, a w umowie nigdzie nie ma gwarancji żadnej określonej prędkości, to internet mobilny i prędkość jest zależna od wielu czynników.
Pozerek pisze:Poprzednia miejscowość Kołobrzeg centrum.Prędkość za 63.50zł
Nie jest to zależne od opłaty, najwyraźniej nadajnik/pasmo z którego tam korzystałem było mniej obciążone (było mniej użytkowników itp).

Żeby cokolwiek powiedzieć więcej: 1) zrób screena z panelu admina gdzie jest poziom sygnału RSRP/RSRQ. Wykonaj testy na każdym paśmie LTE900/1800/2600 i wklej wyniki.
Pozerek
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 9 kwie 2020, o 20:20

Re: ODU IDU-300

Post autor: Pozerek »

LTE-900
LTE-900pasmo.PNG
LTE-900pasmo.PNG (9.7 KiB) Przejrzano 3388 razy

LTE1800-
LTE-1800pasmo.PNG
Pozerek
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 9 kwie 2020, o 20:20

Re: ODU IDU-300

Post autor: Pozerek »

Oraz diagnostyka
parametry.PNG
parametry.PNG (6.08 KiB) Przejrzano 3385 razy
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1245
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: ODU IDU-300

Post autor: zbych_in_flames »

Wyniki są powtarzalne i przybliżone w DL i UL do 512 kbps, co raczej wskazuje na ograniczenie prędkości w ramach FUP, wiec na pewno nie miałeś tak przez cały okres, tylko od momentu osiągnięcia jakiegoś limitu.
Teraz możesz albo poczekać na nowy cykl albo jednorazowo odblokować prędkość wykopując dodatkowy pakiet extra: https://www.plus.pl/uslugi/nowy-plus-in ... et="_blank

I tak FUP i te ograniczenia są częścią umowy.
Pozerek
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 9 kwie 2020, o 20:20

Re: ODU IDU-300

Post autor: Pozerek »

Nawet po podpisaniu nowej umowy. A jeśli chodzi o rezygnację,to chyba mam 14 dni od podpisania na rezygnację bez żadnych opłat dodatkowych.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU-300

Post autor: Michał_Plus »

Pozerek, jest to nowa umowa czy przedłużenie poprzedniej? Parametry sygnału nie są najlepsze, sprawdź ustawienie anteny i podłączenie przewodów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pozerek
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 9 kwie 2020, o 20:20

Re: ODU IDU-300

Post autor: Pozerek »

Przedłużenie starej. Nie dostałem nowej karty. Po za tym ten CAŁY FUP kiedy mogę liczyć na to że prędkość wróci??
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU-300

Post autor: Michał_Plus »

Pozerek, nowe warunki wchodzą wraz z nowym okresem rozliczeniowym, wtedy również zostanie uruchomiony nowy pakiet podstawowy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pozerek
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 9 kwie 2020, o 20:20

Re: ODU IDU-300

Post autor: Pozerek »

Znajduje się w miejscowości gdzie jest tylko jeden nadajnik na kościele. Więc nie ważne ile bede używał internetu 500mb czy 100GB mogę otrzymać FUP w każdej chwili. Jest to przekręt moim zdaniem, źaden z operatorów w którym funkcjonowałem poprzednio nie miał, aż takich ograniczeń. Jest mi po prostu przykro, źe mimo wysokich opłat jak dla mnie mam narzucane jakieś ograniczenia..chcialbym normalnie korzystać z internetu, jest mi on potrzebny do pracy a z takimi ograniczeniami logując się na serwer firmy nie mogę nic zrobić.
Pozerek
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 9 kwie 2020, o 20:20

Re: ODU IDU-300

Post autor: Pozerek »

Drążąc temat... Miała być podpisana nowa umowa a dostałem aneks przedłużenia starej. Konsyltanci po 2godzinach prób dodzwonienia się nie odpowiadają. W sumie mamy w domu 2routery mój oraz rodziców. Internet rodziców działa tak samo mimo tego że korzystaja z internetu sporadycznie raz na jakis czas. Mają ta samą prędkość. Do umowy nie została dołączona reklamacja/rezygnacja przy 14dniach. Nie wiem jak już to odbierać. Żadnego dobrego kontaktu z firmą. Internet był brany telefonicznie więc nawet żaden punkt nie jest wstanie pomoc. Moje zachowanie w stosunku narzekania i krytyki jest uzasadnione. Przed 20minutami chciałem zrobić znajomej przelew, nawet nie mam takiej możliwości, nie wspomnę i opłaceniu rachunków. Chciałbym zrezygnować z internetu w pluse. Aneks oraz sprzęt otrzymałem wczoraj. A nawet nie mam możliwości porozumienia z firmą. Co mam zrobić, gdy przyjdzie kolejny okres rozliczeniowy (pierwszy z tym nowym sprzętem) minie prawie miesiąc, wtedy reklamacja będzie uznana za zerwanie umowy co wiąże się z całkowita opłatą. Jak mam się zachować w tej sytuacji. Czekam na szybką odpowiedź.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: ODU IDU-300

Post autor: Michał_Plus »

Pozerek, nowa umowa to nowa aktywacja. W przypadku przedłużenia jest to aneks do umowy. Poprzednia przecież nie ulga rozwiązaniu. Oświadczenie o odstąpienie od aneksu lub rozwiązanie całej umowy można złożyć w każdym punkcie Plusa lub przesłać listem poleconym na adres:
Polkomtel Sp. z o.o.
ul. Konstruktorska 4
02-673 Warszawa
z dopiskiem "Rezygnacja z usług".
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pozerek
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 9 kwie 2020, o 20:20

Re: ODU IDU-300

Post autor: Pozerek »

Jeszcze wracając do modelu rodziców ,mają oni 60 GB podstawy. Wykorzystanie pakietu w tym miesiącu sięga 25GB a ich prędkość nie rożni się od mojej ..... Czym może być to spowodowane ??
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: ODU IDU-300

Post autor: Ewa_Plus »

Pozerek,
Wykorzystanie pakietu w tym miesiącu sięga 25GB
- zużycie pakietu sprawdzacie w Plus online?
W sumie mamy w domu 2routery mój oraz rodziców.
- jesteś pewien, że rodzice są podłączeni do swojego routera?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pozerek
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 9 kwie 2020, o 20:20

Re: ODU IDU-300

Post autor: Pozerek »

Ewa_Plus pisze:Pozerek,
Wykorzystanie pakietu w tym miesiącu sięga 25GB
- zużycie pakietu sprawdzacie w Plus online?
W sumie mamy w domu 2routery mój oraz rodziców.
- jesteś pewien, że rodzice są podłączeni do swojego routera?
|


Ta jestem pewny,że są podpięci do swojego. Nie mam 13 lat by nie umieć sprawdzić.
ODPOWIEDZ