5G w Plusie

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
pitupitu
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 lis 2018, o 13:23

Re: 5G w Plusie

Post autor: pitupitu »

zbych_in_flames pisze:
pitupitu pisze:
pitupitu pisze:A prędkość na nasze czasy i tak zbedna bo po najwyższym pakiecie i tak leci 20Mbps i FUP pózniej hehehe.
Przecież w samym 5G nie chodzi tylko o szybko ale też o pojemność, przy tej samej liczbie użytkowników co w LTE w 5G będziesz mieć lepsze prędkości.
LTE 900 to jest do pojemności :D fakt idealne do dzwonienia, zanim wprowadzą 5g w kraju to inni już teraz maja swietne LTE a nie 900 zasięgowe, u mnie sa dwa maszty aero/plusa na jednym 900/1800 na drugim 900/1800/2100 a konkurencja? play 4 stacje pełen komplet, orange i tmobile łącznie 9 stacji. Gruszka może podesle plusowi pompowane nadajniki które kiedyś wypożyczali? Wtedy będzie pojemność sieci dobra

W jakim celu? Doputy nie ma taryf dedykowanych z odpowiednio większym limitem w moim przypadku jest to bez sensu ;) Nie mam pojecia czy na 5G działał by netflix FHD po dwóch tygodniach :D

Na magencie na tv i wiadomosci z tvn24 pęka 500GB
Na plusie tylko na jednym pc bez sciagania czegokolwiek, tylko trochę YT dla dziecka z muzyką i bajkami typu marta mówi idzie 80GB/140GB

Więc z czym do ludu? Z sprzętem za ponad 3k, limitem i drętwym pingiem?

Mamy 2020 a nie 2034 kiedy to plus obstawi polske nadajnikami i pojemnośc wzrosnie jak na razie to przygotowanie tak jak było gdy wchodziło 3G pózniej LTE. Teraz nie ma co się w to pchać i ohać ehac jak ludzie z play gdzie maja po 250Mbps i limit 100GB :D

Już lepsza oferta by była 2600 plusa bez limitu, jednakże zasięg jest tak wielki jak obecnego 5G.

Wiem jak jest realizowane 5G w plusie, LTE pomocniczo dane kontrolne itp, 5G przesył danych. Co nie oznacza, że pin tak marny musi być.

Jak zainwestują w infrastrukturę to w grach online będzie ping jak u innych ;) w lolu przy 17ms do speedtestów mam ponad 70ms u konkurencji max 50ms. Jak sie człowiek budzi i zakłada dwa lewe kapcie to pózniej jest z tyłu i nadrabia dobrą miną jak w przypadku 5G z kilkoma nadajnikami.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1243
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: 5G w Plusie

Post autor: zbych_in_flames »

pitupitu pisze:W jakim celu? Doputy nie ma taryf dedykowanych z odpowiednio większym limitem w moim przypadku jest to bez sensu ;) Nie mam pojecia czy na 5G działał by netflix FHD po dwóch tygodniach :D
No to dopiero początek, poczekaj może na dedykowane taryfy, rozbudowę itp a nie z góry oceniasz ze będzie źle.
Wszystko wyjedzie z czasem i będzie zależało jak szybko i jak dużo sprzętu do 5G będzie na rynku i jak będzie dostępny. LTE nie zniknie z dnia na dzień będzie jeszcze przez wiele lat, ale nie wykluczone ze przesiadka z LTE na 5G będziesz szybsza niż kiedyś z 3G na LTE.
pitupitu pisze:Już lepsza oferta by była 2600 plusa bez limitu, jednakże zasięg jest tak wielki jak obecnego 5G.
Może tak, może nie. Pytanie czy w dobie wdrażania 5G na świecie tak duże inwestycje w LTE mają jeszcze sens? Nie mówi ze to koniec rozwoju LTE i nie trzeba modernizować i dokładać kolejnych pasm tak gdziem LTE się zatyka itp, ale o masowa inwestycja w tej chwili może już się nie opłacać bo się nie zwróci.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: 5G w Plusie

Post autor: habish »

pitupitu pisze:, u mnie sa dwa maszty aero/plusa na jednym 900/1800 na drugim 900/1800/2100 a konkurencja? play 4 stacje pełen komplet, orange i tmobile łącznie 9 stacji.
U Ciebie czyli gdzie?
Awatar użytkownika
Sztajger_51
Szalony PlusManiak
Posty: 1263
Rejestracja: 15 sie 2018, o 10:07

Re: 5G w Plusie

Post autor: Sztajger_51 »

krupniok200 pisze:Jak pewnie większość forumowiczów wie, w poniedziałek 11.05 (czyli za parenaście minut jak piszę posta) Plus uruchamia sieć 5G w Polsce. Zatem postanowiłem założyć o tym temat do dyskusji i jednocześnie mam pytania odnośnie 5g.

1. Jakie trzeba spełnić wymagania aby połączyć się wgl z siecią 5g mając abonament (nie wspominając o telefonie wspierającym 5g)?
2. Wg materiałów promocyjnych 5g ma działać ma paśmie TDD 2600MHz, czy jest to pasmo n38?
3. Czy jest możliwość wypisania lokalizacji nadajników w Katowicach (strona z mapą zasięgu nie uwzględnia jeszcze 5g)?
Jeżeli chodzi o 5G w Katowicach, to działa na stacjach: BT20955, BT22019, BT24161, BT24707 i BT26135.

:-D
dav
PlusManiak
Posty: 146
Rejestracja: 28 cze 2017, o 16:14

Re: 5G w Plusie

Post autor: dav »

Jaka jest szerokość użytego pasma w 5G? 40 czy 50 MHz?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: 5G w Plusie

Post autor: Michał_Plus »

dav, 50.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Jorgus
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 wrz 2019, o 12:35

Re: 5G w Plusie

Post autor: Jorgus »

Zaś ja mam taką rozkminę związaną z odpaleniem przez Plusa 5G. Mianowicie czy stacje które do momentu włączenia na nich 5G miały LTE 2600 to teraz całe pasmo z LTE 2600 zostało na nich przeznaczone na 5G ? Czy może zostało owe pasmo w LTE tylko trochę przycięte ? Jak to teraz wygląda z podziałem pasma, ile jest na LTE 2600 (łącznie FDD+TDD) a ile na 5G 2600 ? Są może takie stacje gdzie działa tylko 5G 2600 bez LTE 2600 ? Jaka szerokość pasma wówczas na nich jest przeznaczona na 5G ? Proszę o wyjaśnienie. Dla przykładu BTS, który ma 5G najbliżej mnie czyli BT34073 maszt własny ul. Borowska 213 Wrocław. Czy wówczas jeśli na takim nadajniku w paśmie 2600 działa tylko 5G bez LTE to mam szansę uzyskać lepsze wyniki prędkości 5G, bo całe pasmo przeznaczone jest tylko na 5G ? dobrze rozumiem ? Jak to wygląda, proszę o wytłumaczenie.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: 5G w Plusie

Post autor: Michał_Plus »

Jorgus, uruchomienie 5G nie de-aktywuje innych pasm.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
GrzegorzKordiak
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2020, o 15:39

5G w okolicach Zielonej Góry

Post autor: GrzegorzKordiak »

Dzień dobry !
Mam pytanie
Na kiedy planowana jest rozbudowa infrastruktury sieci 5G w Zielonej Górze oraz okolicach.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 15 lip 2020, o 17:18 przez Ewa_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dołączłam do istniejącego wątku.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: 5G w Plusie

Post autor: Ewa_Plus »

GrzegorzKordiak,
- w bieżących planach rozbudowy nie mamy jeszcze 5G w Zielonej Górze.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
astride
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 8 lip 2020, o 14:12

Re: 5G w Plusie

Post autor: astride »

Dzień dobry,
Czy są plany rozbudowy 5G N41 w Gdyni ?
W Gdańsku już 5G działa.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: 5G w Plusie

Post autor: Michał_Plus »

astride, w tej chwili mam tylko L2600 na BT42006 we wrześniu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Bleuet
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 16 maja 2020, o 10:34

Re: 5G w Plusie

Post autor: Bleuet »

Kiedy 5G w ofertach na kartę?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: 5G w Plusie

Post autor: Ewa_Plus »

Bleuet,
- na ten moment nie mamy jeszcze takich informacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
duke
PlusManiak
Posty: 68
Rejestracja: 26 sie 2020, o 12:15

Re: 5G w Plusie

Post autor: duke »

Czy są jakieś informacje o kolejnych lokalizacjach 5g ? (mnie interesuje Bielsko-Biała, ale myślę, że inni też by chcieli się dowiedzieć czy w najbliższym czasie coś jest planowane)
Czy są w planach jakieś taryfy z większa ilością GB?
ODPOWIEDZ