5G w Plusie

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
dance344
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 15 gru 2021, o 12:38

Re: 5G w Plusie

Post autor: dance344 »

Witam

Mam pytanie. Czy nadajnik 5G Smardzewice k.Opoczna już działa?
Na czym dokładnie polega 5G w Plusie NSA na paśmie 2600, czy do odbioru wystarczy antena tylko na pasmo 2600 czy musi być też na pasmo 1800 , bez którego 5G 2600 nie ruszy?
miery
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 18 lut 2021, o 13:08

Re: 5G w Plusie

Post autor: miery »

dance344 pisze:Witam

Mam pytanie. Czy nadajnik 5G Smardzewice k.Opoczna już działa?
Na czym dokładnie polega 5G w Plusie NSA na paśmie 2600, czy do odbioru wystarczy antena tylko na pasmo 2600 czy musi być też na pasmo 1800 , bez którego 5G 2600 nie ruszy?
Z mapy Plusa i btsearch wygląda na to że 5G działa w tej miejscowości.
Potrzebujesz modem który obsługuje pasmo 5G NSA n41
Antena 2600MHz w zupełności wystarczy.
Meagol2019
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Rejestracja: 19 kwie 2019, o 23:27

Re: 5G w Plusie

Post autor: Meagol2019 »

miery pisze:
Meagol2019 pisze:Moja teoria jest taka modem snspdragon x55 jest jeden i w zależności od rynku na którym będzie sprzedawany telefon jego konfiguracja jest ustawiona za pomocą jakiś instrukcji w oprogramowaniu stąd różna obsługa pasm na różnych rynkach stąd tez różne wersje softu w zależności od dystrybucji bo przecież nie da się wgrać softu z amerykańskiej wersji do europejskiej...itd po coś miedzy innymi to zróżnicowanie....produkowanie różnych wersji modemu to koszty....kiedy pojawia się nowa wersja androida operatorzy dostają kod źródłowy zeby mogli przygotować sobie dla swoich telefonów i potrzeb oprogramowanie tzw branding trzeba zaimplementować np wsparcie dla volte i vowifi...a przy okazji rozwoju sieci 5G dla swoich potrzeb implementują obsługę odpowiednich pasm...inaczej tego wytłumaczyć nie można...

.

Wysłane z mojego LM-V600 przy użyciu Tapatalka
Teraz trochę odleciałeś.
Jest całkiem odwrotnie niż napisałeś.
Operator wykupuje prawa do nadawania na określonym paśmie, chyba w UKE. Kupuje sprzęt do nadawania na paśmie do którego ma prawa.
W Europie są inne pasma niż w Azji, Ameryce stąd wersje sprzętowe telefonów. Czy są to te same chipy to musisz pytać producenta.
Branding to jest tylko nakładka graficzna, nie wiem czy ktoś jeszcze to stosuje.

PODAJ KONKRETNY MODEL i wersję sprzętową TEGO LG V60
Ja nie o tym pisałem to jasne i się zgadzam co do praw nadawania mnie chodziło o możliwości korzystania z danych pasm przez telefony a to inna sprawa....co do LG Wing to widocznie jak napisałem musieli sobie odblokować obsługę pasma n41 dla swoich potrzeb....za moją teorią przemawia fakt ze w menu serwisowym jest obsługa dużo wiekszej liczby pasm można ręcznie wymusić działanie lite czy 5G na jakimś paśmie tylko ma działać ale to nie działa bo pewnie jest zablokowane na poziomie oprogramowania...chyba ze robot to blokuje wiec trzeba by zrotować telefon..
Co do mojego modelu v60 to jest to wersja europejska czyli V600EA na rynek holenderski....

Wysłane z mojego LM-V600 przy użyciu Tapatalka
miery
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 18 lut 2021, o 13:08

Re: 5G w Plusie

Post autor: miery »

Akurat V600EA domyślnie nie obsługuje n41.
Gdyby to było Xiaomi, OnePlus, Motorola to bym umiał Ci pomóc we wgraniu innej wersji softu. Z LG nie miałem do czynienia, na xda też niewiele jest.

Wysłane z mojego BE2029 przy użyciu Tapatalka
tomi81
Szalony PlusManiak
Posty: 385
Rejestracja: 7 gru 2009, o 23:10

Re: 5G w Plusie

Post autor: tomi81 »

Witam serdecznie,

Czy znana jest już data planowanego dodania 5G na poniższych stacjach w Białymstoku (pozwolenie jest dostępne od dawna):

1. BT13034
2. BT11151
3. BT13679
4. BT14472

Pozdrawiam
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: 5G w Plusie

Post autor: zbych_in_flames »

Meagol2019 pisze:kiedy pojawia się nowa wersja androida operatorzy dostają kod źródłowy zeby mogli przygotować sobie dla swoich telefonów i potrzeb oprogramowanie tzw branding trzeba zaimplementować np wsparcie dla volte i vowifi...a przy okazji rozwoju sieci 5G dla swoich potrzeb implementują obsługę odpowiednich pasm...inaczej tego wytłumaczyć nie można...
Myślisz ze operatory utrzymują sztab programistów do grzebania w kodach oprogramowania rożnych producentów by tworzyć własne wersje softu...? Już nie mówiąc ze, żadna firma od tak nie udostępnia kodu źródłowego :roll:

Operatorzy nie tworzą, ani nie modyfikują oprogramowania telefonów - za ustawienia, konfiguracje, różne wersje softu odpowiada producent . Wersje softu z nakładką operatora tworzy producent - w tym że nakładka to tak naprawdę tapety, wygaszacze ekranu z logiem opa i jego apki (np.: plus online, Ipla itp itd które są fabrycznie instalowane) + ewentualne ustawienia pod operatora (VoLTE, VoWifi).
Operator udostępnia im wszystkie pliki, apk itp, dane do konfiguracji a producent już sam, tworzy oprogramowanie a i co najwyżej udostępnia do przetestowania operatorowi.
miery pisze:Akurat V600EA domyślnie nie obsługuje n41.
Czyli się potwierdza, że masz model bez obsługi tego pasma, a czy to tylko kwestia wersji oprogramowania to już na tę chwile tylko producent wie.
Meagol2019
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Rejestracja: 19 kwie 2019, o 23:27

Re: 5G w Plusie

Post autor: Meagol2019 »

zbych_in_flames pisze:
Meagol2019 pisze:kiedy pojawia się nowa wersja androida operatorzy dostają kod źródłowy zeby mogli przygotować sobie dla swoich telefonów i potrzeb oprogramowanie tzw branding trzeba zaimplementować np wsparcie dla volte i vowifi...a przy okazji rozwoju sieci 5G dla swoich potrzeb implementują obsługę odpowiednich pasm...inaczej tego wytłumaczyć nie można...
Myślisz ze operatory utrzymują sztab programistów do grzebania w kodach oprogramowania rożnych producentów by tworzyć własne wersje softu...? Już nie mówiąc ze, żadna firma od tak nie udostępnia kodu źródłowego :roll:

Operatorzy nie tworzą, ani nie modyfikują oprogramowania telefonów - za ustawienia, konfiguracje, różne wersje softu odpowiada producent . Wersje softu z nakładką operatora tworzy producent - w tym że nakładka to tak naprawdę tapety, wygaszacze ekranu z logiem opa i jego apki (np.: plus online, Ipla itp itd które są fabrycznie instalowane) + ewentualne ustawienia pod operatora (VoLTE, VoWifi).
Operator udostępnia im wszystkie pliki, apk itp, dane do konfiguracji a producent już sam, tworzy oprogramowanie a i co najwyżej udostępnia do przetestowania operatorowi.
miery pisze:Akurat V600EA domyślnie nie obsługuje n41.
Czyli się potwierdza, że masz model bez obsługi tego pasma, a czy to tylko kwestia wersji oprogramowania to już na tę chwile tylko producent wie.
No właśnie może źle to napisałem ale miałem to na myśli i plus sobie zażyczyl obsługi pasma n41 w LG wing i producent zmodufikował oprogramowanie tylko czy na poziomie samego androida czy ingerencją w oprogramowanie modemu to już nie wiadomo...

Wysłane z mojego LM-V600 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: 5G w Plusie

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj dance344
- tak, na BT30806 już działa 5G.

Witaj tomi81,
1. BT13034 - nie mamy jeszcze info
2. BT11151 - już działa
3. BT13679 - nie mamy jeszcze info
4. BT14472 - już działa
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
TomekxTomasz
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 gru 2021, o 18:36

Re: 5G w Plusie

Post autor: TomekxTomasz »

Witam. Wiadomo coś może kiedy będzie dostępne 5G w mieście Biłgoraj kod 23-400, woj. lubelskie? W okolicach już się pojawia nawet w mniejszych miejscowościach. Z góry dzięki za jakieś info. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: 5G w Plusie

Post autor: Michał_Plus »

TomekxTomasz, Q4 2022 planowana jest nowa stacja z 5G - BT12925 przy Komorowskiego.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Adam123
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 12 lip 2021, o 15:41

Re: 5G w Plusie

Post autor: Adam123 »

Kiedy 5G zostanie uruchomione na BT33175 ( Karpacz) ?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: 5G w Plusie

Post autor: Michał_Plus »

Adam123, nie mam informacji o dacie startu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Tester
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 5 sty 2019, o 21:31

Re: 5G w Plusie

Post autor: Tester »

Kiedy 5G w Niedrzwica Duża - Lubelskie. Czy w obrębie Niedrzwicy Dużej - Strzeszkowic Dużych lub pobliskiej miejscowosci będzie jakaś nowa stacja bazowa ?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: 5G w Plusie

Post autor: Ewa_Plus »

Tester,
- na ten moment nie widać takich planów. Ani na nowe stacje, ani na 5G na istniejących.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Dawidek1234567899
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 2 sty 2022, o 20:34

Re: 5G w Plusie

Post autor: Dawidek1234567899 »

Dzień dobry kiedy będzie rozbudowa sieci 5g w okolicach osiek nad Notecią wyrzysk bialosliwie województwo wielkopolskie pozdrawiam
ODPOWIEDZ