Skaczący ping w porach wieczornych od 12.05

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
sth_dev
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 lis 2018, o 20:51

Skaczący ping w porach wieczornych od 12.05

Post autor: sth_dev »

Witam. Sytuacja wygląda tak, że do 12.05 wszystko działało względnie dobrze. Pod wieczór 12.05 nagle mocno wzrósł mi ping (ze standardowych 40 ms do nawet 2000ms) i taki stan utrzymuje się teraz każdego dnia... Sprawdzałem, internet nie eksploatowany nigdzie, a w testach wykazuje raz normalne ~40 ms, a raz skacze do różnych wartości co każdy test (300, 500, 1000 itd). Co ciekawe, od kiedy tak się dzieje zauważyłem, że znacznie zwiększyła się też przepustowość (dwu-trzykrotnie), w rezultacie czego internet działa szybciej... Tylko co po mi po tym, jak o grach online można zapomnieć? Proszę o pomoc. Jeśli to w czymś pomoże (a z tego co pamiętam można w ten sposób powiązać konkretny BTS), to CELL ID to 8745223. W przeszłości zdarzał się już podobne sytuacje z nadajnikiem, z którego korzystam (wysoki ping, mimo że router umiejscowiony na górze, przy oknie, a nadajnik widzę z okna), może jakaś awaria znowu? Działało dobrze, mimo obecnej sytuacji pandemicznej.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1249
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Skaczący ping w porach wieczornych od 12.05

Post autor: zbych_in_flames »

Wrzuć aktualne linki do swoich testów prędkości.
sth_dev
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 17 lis 2018, o 20:51

Re: Skaczący ping w porach wieczornych od 12.05

Post autor: sth_dev »

Dzwoniłem do BOKu, powiedzieli mi że najprawdopodobniej przełączyło mnie z pasma 900 MHz na 1800 MHz na tym samym nadajniku i stąd takie anomalie, a mój router nie pozwala na ręczną zmianę... Tylko, że normalnie ping powinien być stabilny, a on skacze jak oszalały. Testy zrobione praktycznie jeden po drugim:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Skaczący ping w porach wieczornych od 12.05

Post autor: Michał_Plus »

sth_dev, czy masz możliwość podać parametry sygnału?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ