HUAWEI 5G CPE Pro 2 (H122-373) bark połączenia 5g

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: HUAWEI 5G CPE Pro 2 (H122-373) bark połączenia 5g

Post autor: Ewa_Plus »

kowal15,
- mógłbyś podesłać mi jeszcze numer telefonu, na którym masz ten Internet?
Najlepiej mailowo na specjalista_plus@plus.pl"target="_blank
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Artur SQ
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2021, o 15:01

Re: HUAWEI 5G CPE Pro 2 (H122-373) bark połączenia 5g

Post autor: Artur SQ »

Witam, u mnie dokładnie to samo po aktualizacji ,Huawei odsyła do operatora a operator do Huawei.
kowal15
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 15 wrz 2016, o 15:01

Re: HUAWEI 5G CPE Pro 2 (H122-373) bark połączenia 5g

Post autor: kowal15 »

Artur SQ pisze:Witam, u mnie dokładnie to samo po aktualizacji ,Huawei odsyła do operatora a operator do Huawei.
zgadza się. Oddałem router do Serwisu Huawei, napisali że wgrali nowy soft (nieprawda: miał datę ostatniej aktualizacji zrobionej przeze mnie) napisali, że z ich kartami działa i zalecili wymianę karty sim.
Wymieniłem kartę sim, jest to samo. Widocznie w serwisie mają jakieś magiczne karty.
Artur SQ
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2021, o 15:01

Re: HUAWEI 5G CPE Pro 2 (H122-373) bark połączenia 5g

Post autor: Artur SQ »

na info operatora wskazali mi miejsca {btsy } w Warszawie w których na 100% jest 5G i powinien się łączyć na paśmie 5G .Objechałem pół miasta jak głupek ,i co i nic w żadnym ze wskazanym miejscu brak łączności 5G , bo się nie połączy jest wykastrowany soft w tej aktualizacji.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: HUAWEI 5G CPE Pro 2 (H122-373) bark połączenia 5g

Post autor: Ewa_Plus »

Artur SQ, kowal15,
- co do nakładki, o której mowa – to jej elementem jest graficzne logo ‘plus’ widoczne w WebUI i nie ma to żadnego wpływu na działanie urządzenia a w szczególności nie wprowadza żadnych ograniczeń w działaniu.
Nie jest prawdziwe twierdzenie producenta, że jest to wina Plus-a.
Zresztą oprogramowanie (w tym ‘nakładkę’) przygotowuje Producent i on je dostarcza on-line na urządzenia.

Router jest urządzeniem 5G/LTE i pracuje w trybie automatycznym, nie ma, ani nie miało możliwości ‘wymuszenia’ technologii 5G.
Urządzenie w tym trybie wykrywa sieć 5G i pozwala korzystać z niej, jeżeli parametry radiowe takiego połączenia są wystarczające dla jakości i szybkości transferów danych.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Artur SQ
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2021, o 15:01

Re: HUAWEI 5G CPE Pro 2 (H122-373) bark połączenia 5g

Post autor: Artur SQ »

Do momentu aktualizacji była możliwość ręcznego wyboru pasma 4G lub 5G i działało to dobrze nawet bardzo dobrze ,po aktualizacji brak możliwości wyboru wszystko jest na auto jak na wcześniejszych foto i tyle w temacie, teraz jest odbijanie piłeczki z czyjej winy ? he
kowal15
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 15 wrz 2016, o 15:01

Re: HUAWEI 5G CPE Pro 2 (H122-373) bark połączenia 5g

Post autor: kowal15 »

Ewa_Plus pisze:Artur SQ, kowal15,
- co do nakładki, o której mowa – to jej elementem jest graficzne logo ‘plus’ widoczne w WebUI i nie ma to żadnego wpływu na działanie urządzenia a w szczególności nie wprowadza żadnych ograniczeń w działaniu.
Nie jest prawdziwe twierdzenie producenta, że jest to wina Plus-a.
Zresztą oprogramowanie (w tym ‘nakładkę’) przygotowuje Producent i on je dostarcza on-line na urządzenia.

Router jest urządzeniem 5G/LTE i pracuje w trybie automatycznym, nie ma, ani nie miało możliwości ‘wymuszenia’ technologii 5G.
Urządzenie w tym trybie wykrywa sieć 5G i pozwala korzystać z niej, jeżeli parametry radiowe takiego połączenia są wystarczające dla jakości i szybkości transferów danych.
Dziękuję za pomoc EWA _PLUS. Informacje kto®e otrzymałem odnośnie logowania do BTS bardzo mi pomogły. Zrobiłem prowizorkę :) Zasłoniłem folią aluminiową Router od strony BTS BT34036 (bez 5G), z którym łączył się router i złapałem sygnał z BTS BT33389 5G. Trochę prowizorka ale działa. Teraz śmiga jak zły :)
duke
PlusManiak
Posty: 67
Rejestracja: 26 sie 2020, o 12:15

Re: HUAWEI 5G CPE Pro 2 (H122-373) bark połączenia 5g

Post autor: duke »

Jak dla mnie to trochę dziwne, bo pisałeś że w zakładce optymalizacja lokalizacji pojawiał ci się zasięg 5g, u mnie jest tak, że to 5g pojawia się tylko jak router w 4g połączy się z nadajnikiem obsługującym 5g. w przeciwnym wypadku nie widzi 5g.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: HUAWEI 5G CPE Pro 2 (H122-373) bark połączenia 5g

Post autor: mariusz9a »

duke pisze:5g pojawia się tylko jak router w 4g połączy się z nadajnikiem obsługującym 5g. w przeciwnym wypadku nie widzi 5g
Tak tylko doprecyzuję, może komuś się przyda. Z 4G nie musi być połączenia z tą samą stacją gdzie jest 5G. Tzw. "kotwica" może być na dowolnym nadajniku, który nie musi mieć 5G. Czyli nasz terminal może połączyć "kotwicę" na nadajniku na którym nie ma 5G, a połączenie 5G może być realizowane przez nasz terminal na zupełnie innym nadajniku niż połączenie "kotwicy" (4G).
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
duke
PlusManiak
Posty: 67
Rejestracja: 26 sie 2020, o 12:15

Re: HUAWEI 5G CPE Pro 2 (H122-373) bark połączenia 5g

Post autor: duke »

mariusz9a pisze:
duke pisze:5g pojawia się tylko jak router w 4g połączy się z nadajnikiem obsługującym 5g. w przeciwnym wypadku nie widzi 5g
Tak tylko doprecyzuję, może komuś się przyda. Z 4G nie musi być połączenia z tą samą stacją gdzie jest 5G. Tzw. "kotwica" może być na dowolnym nadajniku, który nie musi mieć 5G. Czyli nasz terminal może połączyć "kotwicę" na nadajniku na którym nie ma 5G, a połączenie 5G może być realizowane przez nasz terminal na zupełnie innym nadajniku niż połączenie "kotwicy" (4G).
U mnie to tak wyglądało, router w zasięgu 3 nadajników, na jednym 5g i tylko jak z nim się połączył to miał 5g (zakładka optymalizacja lokalizacji), raz się zdarzyło, że przełączył się na inny nadajnik z zachowaniem 5g, ale nigdy nie udało mi się połączyć 5g i 4g z nadajnikiem BT 22126 (4g) i BT20644(5g). Choć nadajnik BT22126 ma zdecydowanie najlepsze parametry w 4g ze wszystkich. Jak się na niego router przełącza to rozłącza 5g.
duke
PlusManiak
Posty: 67
Rejestracja: 26 sie 2020, o 12:15

Re: HUAWEI 5G CPE Pro 2 (H122-373) bark połączenia 5g

Post autor: duke »

Czy w tym routerze da się wyciągnąć informację z jakim nadajnikiem/sektorem 5g się połączył, Bo mam taki problem, że łącząc się z tym samym nadajnikiem 4g, sygnał 5g raz mama poniżej -100dBm a raz w okolicach -80dBm i wygląda to dla mnie ewidentnie na połączenie z innym nadajnikiem 5g, albo sektorem ...!?
patrix-83
PlusManiak
Posty: 50
Rejestracja: 2 cze 2013, o 23:04
Lokalizacja: Kraków-Nowa Huta

Re: HUAWEI 5G CPE Pro 2 (H122-373) bark połączenia 5g

Post autor: patrix-83 »

Ewa_Plus pisze:kowal15,
- mógłbyś podesłać mi jeszcze numer telefonu, na którym masz ten Internet?
Najlepiej mailowo na specjalista_plus@plus.pl"target="_blank"target="_blank"target="_blank
Poszedł email na powyższy adres przed chwilą w sprawie nagłej dezaktywacji 5G na numerze internetowym 781........które to 5G miałem zagwarantowane warunkami promocji które podpisałem z Plusem. Mój router to ten co w temacie, nabyty z Plusa.

BOK Plusa potwierdził dezaktywację bez powodu 5G na moim numerze pomimo zagwarantowanej tej usługi podpisaną umową na internet - nie są w stanie jej przywrócić ręcznie bo nie mają możliwości.

Proszę o pomoc.

P.S. Taka mała prośba - dopracujcie wreszcie swoje systemy tak aby zaprzestano dezaktywacji abonentom technologii 5G samoczynnie kiedy przysługuje to klientom w ramach promocji którą podpisali z Plusem.
Szerzej problem opisywany był tu: https://gsm.biz.pl/2021/09/07/plus-gdzi ... et="_blank
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1240
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: HUAWEI 5G CPE Pro 2 (H122-373) bark połączenia 5g

Post autor: zbych_in_flames »

patrix-83 pisze:P.S. Taka mała prośba - dopracujcie wreszcie swoje systemy tak aby zaprzestano dezaktywacji abonentom technologii 5G samoczynnie kiedy przysługuje to klientom w ramach promocji którą podpisali z Plusem.
Szerzej problem opisywany był tu: https://gsm.biz.pl/2021/09/07/plus-gdzi"target="_blank ... chnologii/
Ty na pewno przeczytałeś to co linkujesz? Bo ja widzę tutaj opis zakończenia promocji jaki był na dostęp do 5G. Teraz jest dostępna tylko w dedykowanych planach taryfowych, wcześniej przez X czasu w ramach promocji był dostępny dla wszystkich. Lista planów taryfowych z dedykowanym dostępem do 5G była zanana od początku, więc nie wiem co ma być niby przygotowywane.
ODPOWIEDZ