Wolny internet

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wolny internet

Post autor: mariusz9a »

A co to za model modemu? Fajnie jakby obsługiwał agregację pasm ;-)
Shey pisze:Edit: po zmianie pasma jest lepiej (ping 39), chociaż zasięg LTE spadł z 4 kresek na jedną.
To by się zgadzało - im wyższa częstotliwość tym jest bardziej tłumiona przez wszelkiego rodzaju przeszkody.

Możesz jeszcze dopytać w tym wątku czy planowana jest u Ciebie jakaś rozbudowa sieci, bo wychodzi na to, że pasma są dość mocno obciążone (aktualnie łączysz się z nadajnikiem nr: BT34088). Specjaliści Plusa sprawdzą i dadzą znać czy coś jest planowane. Można z tym próbować jakoś walczyć jeszcze próbując coś kombinować z ustawianiem modemu przy oknie - może poprawić to sygnał i co za tym idzie może trochę polepszyć prędkości. A tak z ciekawości, późnym wieczorem/nocą prędkości się w ogóle polepszają?
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Shey
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 14 maja 2021, o 09:32

Re: Wolny internet

Post autor: Shey »

Model to IDU-300. Aktualnie router jest na parapecie jak najbliżej zewnętrznego modemu (?). Co do polepszania się prędkości, to tak, późnym wieczorem zazwyczaj wszystko śmiga lepiej (czasem następuje to od 23, a innym razem od 00/01). Jeszcze takie pytanie co do łączenia się z tymi pasmami/nadajnikami - czy jest jakaś opcja żeby połączyć się z jakimś mniej obciążonym, który także jest w pobliżu?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wolny internet

Post autor: mariusz9a »

Widzę że to zestaw z zewnętrzną anteną. W takim razie można pobawić się w umieszczeniu anteny w innym miejscu na zewnątrz budynku. Powinien on tez obsługiwać agregację, także najlepiej ustawić wybór pasma na automatyczne.

Co do nadajników to trzeba testować :-( Załączam taka bardzo orientacyjną mapkę nadajników w okolicy - nie wiem w którym miejscu się znajdujesz, także na mapce zobaczysz mniej więcej w którym kierunku próbować ustawić antenę.

EDYCJA: Osobiście polecam próbować Biskupice Podgórne - gm. Kobierzyce. Jest tam LTE900+LTE1800+LTE2600. Teoretycznie powinna działać najlepiej. Tylko nie wiem jakie masz szanse w ogóle się z nią połączyć :-(
Załączniki
Nadajniki.PNG
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wolny internet

Post autor: Ewa_Plus »

Shey,
- ten drugi speed-test, który wrzuciłaś, to było po przełączeniu się na L1800?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Shey
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 14 maja 2021, o 09:32

Re: Wolny internet

Post autor: Shey »

Ewa_Plus pisze:Shey,
- ten drugi speed-test, który wrzuciłaś, to było po przełączeniu się na L1800?
Speed test po przełączeniu na 1800 to ten z pingiem 39 :)
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5496
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Wolny internet

Post autor: Michał_Plus »

Shey, tak jak pisze mariusz9a, wyższa częstotliwość = wyższe tłumienie a co za tym idzie słabszy zasięg. Dodatkowo pasmo L2600 jest zapewne mocno obciążone, stad wyższy ping. Niestety, w najbliższej okolicy, nie są obecnie zaplanowane żadne prace.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
PacoBelan
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2021, o 06:51

Problem z internetem

Post autor: PacoBelan »

Witam.
Od paru dni mam problem z internetem LTE. Strony ładują się bardzo wolno,pobieranie plików trwa strasznie długo np. Pobranie Adobe Flash Playera trwało 30 min... Wcześniej nie było takich problemów. To samo jest na komórce z wifi. Używam modemu wifi HUAWEI E5785. Proszę o poradę.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2021, o 11:13 przez Ewa_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dołączyłam do istniejącego wątku.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wolny internet

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj PacoBelan,
- rozumiem, że pakiet internetowy który masz na karcie w routerze nie został jeszcze wyczerpany?
Czy jak na komórce łączysz się z netem nie przez Wi-Fi tylko przez dane komórkowe, to jest ok?
Co to za lokalizacja?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
hiragon
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 cze 2021, o 12:23

Internet działa jak w roku 2000

Post autor: hiragon »

Mam taki problem, że od wczoraj w godzinach 10-24 mój internet na ofercie elastyczna na kartę działa na poziomie 10kb/s co jest jakimś kompletnym żartem, bo kilka dni wcześniej internet normalnie działał. Dopiero po 24 jakimś magicznym cudem internet potrafi normalnie działać, a plus też nie potrafi poinformować czy są jakieś awarię, internetu korzystam z okolic Zielonej Góry jeżeli ma to znaczenie.
Kqmilll
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2021, o 14:22

internet

Post autor: Kqmilll »

Witam
od prawie 2 lat posiadam internet lte od plusa nigdy nie było żadnych problemow , ale od prawie tygodnia internet chodzi tragicznie . Na tescie wyszło że pobieranie wynosi tylko : 0,24 mb/s , wysyłanie wyszło normalnie : 12,3 mb/s. Pisałem do plusa ale odpowiedzi jeszcze nie dostałem. Jakie mogą byc tego przyczyny?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5496
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Wolny internet

Post autor: Michał_Plus »

hiragon, czy obecnie prędkości wróciły do normy? Jeśli nie, prośba o podanie prędkości pobierania, wysyłania oraz dokładnej lokalizacji.

Kqmilll, wynik wskazuje na duże obciążenie stacji w tym czasie. Czy utrzymuje się to cały czas? Masz możliwość podać parametry sygnału?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
DerSal
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 22 cze 2021, o 19:05

Wolny Internet

Post autor: DerSal »

Dobry Wieczór piszę tutaj gdyż ostatnio mam problemy z internetem, Kiedy chcę coś obejrzeć jakiś film/serial albo w coś pograć to strony wolno się ładują a ping jest zbyt duży czasami skacze od 300-700 i potem się zmniejsza. Mam bardzo słaby zasięg w godzinach porannych a po północy net jest wtedy okej. Kiedy też czasem resetuje router to i tak net jest bardzo wolny. To się dzieje już od tygodnia i czasami już mnie to denerwuje i chciałbym się spytać czy dało by się ten zasięg poprawić albo przenieść. z Plusa już korzystam kilka lat i nie było takich problemów od ponad rok , na speedtescie wyszło że mam obecnie 1 mb pobierania i 0.19 wysyłania. Pakiet zawsze się odnawiał 1 dnia albo 16 co miesiąc ale ostatnio nic to nie dało. Pakietu jeszcze nie wykorzystałem i internet powinien chodzić normalnie. Mam nadzieje że się uda to rozwiązać. Dziękuje i Miłego Wieczoru
Ostatnio zmieniony 23 cze 2021, o 14:07 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono wpis do włsciwego tematu.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5496
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Wolny internet

Post autor: Michał_Plus »

DerSal, podaj dokładną lokalizację.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
DerSal
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 22 cze 2021, o 19:05

Re: Wolny internet

Post autor: DerSal »

Lokalizacja Dzierzgówek Województwo Łódzkie
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5496
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Wolny internet

Post autor: Michał_Plus »

DerSal, stacja w tym rejonie pracuje prawidłowo. Masz możliwość podać parametry dostępnego sygnału?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ