Brak LTE iPhone X abonament

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
techniawa
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 28 lip 2021, o 10:35

Brak LTE iPhone X abonament

Post autor: techniawa »

Dzień dobry,

od dluższego czasu usiłuję uruchomić LTE na moim numerze na abonament w ramach oferty Prestiż II dla Firm (109PLN).
Początkowo wierzyłem, że to kwestia niepoprawnej konfiguracji APN w moim iPhone X ale po przełożeniu karty do innych aparatów obslugujących lte w tym na androidzie sytuacja jest twka sama. 4G jest aktywowane zarówno w aplikacji plus online jak i z poziomu menu w telefonie, ale ten (telefon) jak i każdy inny zessztą długo szuka sieci i wyświetla tylko 3G. Gotowy byłem nawet uwierzyc, ze to kwestia niewlasciwej kart stim (mimo tego ze mialem LTE 01 i kiedys ten internet mi działał), dlatego wczoraj wykonałem duplikat ale to na nic bo własnie przeszlo 5 minut temu nowa karta sie aktywowała i struacja bez zmian.

Podsumowujac:
Pacjent: iPhone X
Problem: brak lte abonamencie
Wg aplikacji - lte aktywne
Ustawienia apn - poprawne
Karta sim - wczoraj wydana nowa lte 01 świeżutka

Co moge z tym fantwm zrobić, nie ukrywam ze w czasach niemalże wszechobecnego 5G to smieszne ze niezmienjie od paru lat mam tylko 3G.

P.S. AKT LTE i inne kody nie działają
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1243
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Brak LTE iPhone X abonament

Post autor: zbych_in_flames »

techniawa pisze:Ustawienia apn - poprawne
Czyli jakie? Co masz w APN?
techniawa
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 28 lip 2021, o 10:35

Re: Brak LTE iPhone X abonament

Post autor: techniawa »

DANE SIECI KOMÓRKOWEJ:
APN: plus
użytkownik:
hasło:
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1243
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Brak LTE iPhone X abonament

Post autor: zbych_in_flames »

Na telefonie iPhone przejdź do opcji Ustawienia > Sieć komórkowa > Opcje danych kom. albo Ustawienia > Mobile Data (Dane mobilne), a następnie stuknij opcję Włącz LTE.
To rozumiem jest aktywne?
techniawa pisze:ale ten (telefon) jak i każdy inny zessztą długo szuka sieci i wyświetla tylko 3G.
A na pewno jesteś w zasięgu LTE? Sprawdzałeś w innych lokalizacjach dla pewności?
techniawa pisze:4G jest aktywowane zarówno w aplikacji plus online
Wyłącz LTE w Plus online przeloguj telefon (tryb samolotowy na chwilę), uruchom ponownie i jeszcze raz przelogowanie. Daj znać czy coś się zmieniło.

Jeszcze jedno na koniec, ręczny wybór operatora czy tam znajduje/widzi sieć Plus w opcji LTE czy tylko 3G?
techniawa
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 28 lip 2021, o 10:35

Re: Brak LTE iPhone X abonament

Post autor: techniawa »

To rozumiem jest aktywne?
Tak
Wyłącz LTE w Plus online przeloguj telefon (tryb samolotowy na chwilę), uruchom ponownie i jeszcze raz przelogowanie. Daj znać czy coś się zmieniło
Nie zmieniło/nie pomogło

Jeszcze jedno na koniec, ręczny wybór operatora czy tam znajduje/widzi sieć Plus w opcji LTE czy tylko 3G?
iPhone nie daje mi takich informacji jaka to sieć konkretnie, ale łączy się tak samo jak w opcji automatycznej muli muli i pokazuje 3G
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1243
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Brak LTE iPhone X abonament

Post autor: zbych_in_flames »

zbych_in_flames pisze:A na pewno jesteś w zasięgu LTE? Sprawdzałeś w innych lokalizacjach dla pewności?
A to?
techniawa
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 28 lip 2021, o 10:35

Re: Brak LTE iPhone X abonament

Post autor: techniawa »

A to?
testowałem dziś na Targówku w Warszawie a teraz łączę się z centrum. Siostra na Targówku w tej samej lokalizacji łączy się z LTE w plusie bez problemu
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1243
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Brak LTE iPhone X abonament

Post autor: zbych_in_flames »

Ok to stawiam jednak problem po stronie operatora, albo coś blokuje LTE w systemach operatora albo usługa aktywowała się z jakimś błędem. Zgłoś tutaj do Specjalisty to może pójdzie szybciej. Bo pakietu internetowego nie wykorzystałeś jeszcze ( bo wtedy teoretycznie też będziesz logował się max do 3G) ?
techniawa
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 28 lip 2021, o 10:35

Re: Brak LTE iPhone X abonament

Post autor: techniawa »

Ok to stawiam jednak problem po stronie operatora, albo coś blokuje LTE w systemach operatora albo usługa aktywowała się z jakimś błędem. Zgłoś tutaj do Specjalisty to może pójdzie szybciej. Bo pakietu internetowego nie wykorzystałeś jeszcze ( bo wtedy teoretycznie też będziesz logował się max do 3G) ?
Wykorzystałem jakieś 30% transferu
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak LTE iPhone X abonament

Post autor: Ewa_Plus »

techniawa ,
- podeślij mi swój numer telefonu na maila: specjalista_plus@plus.pl"target="_blank w temacie wiadomości podając swój nick oraz dopisek "forum". Podrzucimy do działu technicznego żeby sprawdzili co tam się dzieje.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
techniawa
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 28 lip 2021, o 10:35

Re: Brak LTE iPhone X abonament

Post autor: techniawa »

Dziękuje, poszło
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak LTE iPhone X abonament

Post autor: Ewa_Plus »

techniawa,
- wyłącz i włącz teraz telefon. Powinno już być OK.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
techniawa
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 28 lip 2021, o 10:35

Re: Brak LTE iPhone X abonament

Post autor: techniawa »

już śmiga pięknie, dziękuje <3
ODPOWIEDZ