Problem z prędkością pobierania.

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Ic3
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 30 wrz 2021, o 03:36

Problem z prędkością pobierania.

Post autor: Ic3 »

Witam.
Nie tak dawno podpisałem umowę na internet LTE 600GB wraz z routerem huawei 5g cpe pro 2 prędkość w miejscu gdzie mieszkam jest nie najgorsza w dzień waha się między 45-70 mb/s, a nocy 110-150 mb/s. Jednak zauważyłem problem z prędkością podczas pobierania dużych pilików przykładowo w nocy zacząłem pobierać dużą grę na ps5 ponad 100GB przez kilka minut było wszystko ok pobierało z pełną prędkością(17mb na sekundę) po kilku minutach pobieranie się zatrzymało i wznowiło ale z dużo niższą około 1mb/s i sama prędkości internetu na speedteście pokazało 10 mb/s. Po resecie router'a prędkość internetu wróciła do normy i po kilku minutach znowu zwolniła i tak w kółko... Nie wiem w czym problem.
dawid1302
Prawie PlusManiak
Posty: 32
Rejestracja: 29 sie 2020, o 12:10

Re: Problem z prędkością pobierania.

Post autor: dawid1302 »

Być może jakiś lejek? Może być też problem z aplikacją przez którą pobierasz. Sprawdz czy dowload czegoś innego na tym samym poziomie.
Ic3
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2021, o 03:36

Re: Problem z prędkością pobierania.

Post autor: Ic3 »

Pobierała konsola PS5 nic innego nie było podłączone do router'a wtedy.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Problem z prędkością pobierania.

Post autor: Michał_Plus »

Ic3, prędkość pobierania często zależy od serwera z jakiego ściągane są dane. Przy dużych paczkach prędkość początkowa może znacznie różnic się od prędkości na jaka docelowo pozwoli serwer. Reset połączenie czy pobierania, chwilowo zmiana te prędkości. Jak sam wspominałeś, prędkość pobierania była zacznie niższa niż prędkość łącza w tym samym czasie wg speed testu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ