Brak informacji o nadajniku w BTSearch

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Brak informacji o nadajniku w BTSearch

Post autor: zbych_in_flames »

No dobra to dalej dziwne ze przy lepszy sygnale masz gorszym sygnale masz lepszy DL, a przy lepszy sygnale masz lepszy UL :shock:

Z tego co napisałeś to sposób testu jest inny więc może żeby wykluczyć, że powodem tej sytuacji nie są inne urządzenia/karty sieciowe, podłącz laptopa na kabel Ethernet z ODU i sprawdź czy wynik czy jest podobny jak na kompie stacjonarnym.

Możesz też na kablu Ethernet przetestować kombinacje B525 -> stacjonarny PC.
linux2137
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 5 lis 2021, o 17:30

Re: Brak informacji o nadajniku w BTSearch

Post autor: linux2137 »

zbych_in_flames pisze:No dobra to dalej dziwne ze przy lepszy sygnale masz gorszym sygnale masz lepszy DL, a przy lepszy sygnale masz lepszy UL :shock:

Z tego co napisałeś to sposób testu jest inny więc może żeby wykluczyć, że powodem tej sytuacji nie są inne urządzenia/karty sieciowe, podłącz laptopa na kabel Ethernet z ODU i sprawdź czy wynik czy jest podobny jak na kompie stacjonarnym.

Możesz też na kablu Ethernet przetestować kombinacje B525 -> stacjonarny PC.
Podsyłam link z obrazkiem przedstawiającym wyniki. Bo w tagu Obrazek
Obrazek

Huwaei B525
Obrazek
Obrazek

Jak widać - raczej kwestia kabla sieciowego lub karty sieciowej w zupełności odpada.

EDIT: 20.11.2021
Ależ mam zaje***ty Upload o 3 w nocy na ODU-IDU.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2022, o 03:18 przez linux2137, łącznie zmieniany 1 raz.
linux2137
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 5 lis 2021, o 17:30

Re: Brak informacji o nadajniku w BTSearch

Post autor: linux2137 »

Mogę prosić o odpowiedź?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak informacji o nadajniku w BTSearch

Post autor: Ewa_Plus »

linux2137 ,
- takie zjawiska są naturale. Są to urządzenia rożnych producentów i o innej konstrukcji, inaczej agregują
Każde urządzenie inaczej nieco agreguje, B525 przykładowo agreguje też z pasmem L2100, a ODU300 tego nie ma.
Sam kabel, którym łączysz też może mniej lub bardziej tłumić sygnał.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
linux2137
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 5 lis 2021, o 17:30

Re: Brak informacji o nadajniku w BTSearch

Post autor: linux2137 »

Ewa_Plus pisze:linux2137 ,
- takie zjawiska są naturale. Są to urządzenia rożnych producentów i o innej konstrukcji, inaczej agregują
Każde urządzenie inaczej nieco agreguje, B525 przykładowo agreguje też z pasmem L2100, a ODU300 tego nie ma.
Sam kabel, którym łączysz też może mniej lub bardziej tłumić sygnał.
Czyli rozumiem, że mam przepłacać za nowy sprzęt, cytując "prędkość Internetu na pewno ulegnie poprawie"?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Brak informacji o nadajniku w BTSearch

Post autor: zbych_in_flames »

A korzystasz też z sat TV? Leci na tym samym kablu?
robbo2k
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 31 paź 2021, o 19:41

Re: Brak informacji o nadajniku w BTSearch

Post autor: robbo2k »

W Łowiczu znalazłem dziwną stacje Plusa
eNB jest 6 cyfrowe 131265

BT31265 to Seminaryjna 6 i by się zgadzało pozostałe wpisy w logu sa dla tej stacji tylko dla 3G
ale czemu takie zmienione eNB przez co nie ma jej w wykazie na BTSearch,.

eNB 131265
CID 1,3 to L1800
CID 7 to L2600
CID12 to L900
CID81,82 to L2100
linux2137
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 5 lis 2021, o 17:30

Re: Brak informacji o nadajniku w BTSearch

Post autor: linux2137 »

zbych_in_flames pisze:A korzystasz też z sat TV? Leci na tym samym kablu?
Nie
linux2137
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 5 lis 2021, o 17:30

Re: Brak informacji o nadajniku w BTSearch

Post autor: linux2137 »

Ktoś ma z Państwa jakieś pomysły dla dalszego rozwiązania owego problemu?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak informacji o nadajniku w BTSearch

Post autor: Ewa_Plus »

linux2137,
- czy robiłeś testy na krótszym kablu? Jakie wyniki są na każdym ze sprzętów i jakie parametry sygnału?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
linux2137
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 5 lis 2021, o 17:30

Re: Brak informacji o nadajniku w BTSearch

Post autor: linux2137 »

Ewa_Plus pisze: 18 sie 2022, o 13:09 linux2137,
- czy robiłeś testy na krótszym kablu? Jakie wyniki są na każdym ze sprzętów i jakie parametry sygnału?
Witam. Przy koncentryku nic nie robiłem. Podsyłam nowe parametry sygnału wraz z speedtestem.

ODU-IDU 300:
RSRP -91 dBm
RSRQ -8 dB
RSSI -63 dBm
SINR 8 dB
PCI 82
Cell ID 36600578
Pasmo 3 (1800 MHz)
https://www.speedtest.pl/wynik/339425072

Huwaei B525:
CELL_ID: 36600578
RSRQ: -7dB
RSRP: -100dBm
RSSI: -73dBm
SINR: -2dB
https://www.speedtest.pl/wynik/339425589
KyloS
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 28 lut 2022, o 21:50

Re: Brak informacji o nadajniku w BTSearch

Post autor: KyloS »

Masz bardzo mały współczynnik SINR więc dużych prędkości bym się nie spodziewał. Ponad to przy obciążonych nadajnikach na LTE prędkość nie będzie wysoka. Po za tym wynik 44/35 na ODU to dobry wynik jak na LTE. W godzinach nocnych może być większa przepustowość bo wtedy nie ma dużego ruchu.
linux2137
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 5 lis 2021, o 17:30

Re: Brak informacji o nadajniku w BTSearch

Post autor: linux2137 »

KyloS pisze: 11 wrz 2022, o 01:26 Masz bardzo mały współczynnik SINR więc dużych prędkości bym się nie spodziewał. Ponad to przy obciążonych nadajnikach na LTE prędkość nie będzie wysoka. Po za tym wynik 44/35 na ODU to dobry wynik jak na LTE. W godzinach nocnych może być większa przepustowość bo wtedy nie ma dużego ruchu.
Problem jest w tym że w starszym routerze Huwaei B525 mogę mieć nawet 100 Mb/s DN, a na ODU-IDU mogę sobie tylko pomarzyć o takich wynikach (B525 nie ma anten i ma słabszy zasięg od IDU).

Przy okazji - istnieje jakaś lepsza i godna polecenia alternatywa ODU-IDU 300?
Z możliwością zmiany DNSów w ACP najlepiej
Pasma które mnie obchodzą najbardziej to 1800 MHz, 2100 MHz i 2600 MHz
Do nadajnika mam 1,03 km
KyloS
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 28 lut 2022, o 21:50

Re: Brak informacji o nadajniku w BTSearch

Post autor: KyloS »

Czy posiadasz ten ODU-IDU 300 ten co jest obecnie na stronie internetowej plusa? Modem masz zamontowany na zewnątrz tak jak w zaleceniach? W specyfikacji tego modemu na stronie plusa jest brak częstotliwości 2100 więc o jeden mniej i zostaje 900, 1800 i 2600.
Może to być wina tego, że ODU nie obsługuje jednego pasma a przy podłączeniu anteny pobiera tylko częstotliwość 1800 i może dlatego jest wolniej. Huawei to dobra firma i ma dobre urządzenia i pomimo słabych zasięgów to nawet bez anteny jest czasem lepiej. Robiłeś testy ODU bez anteny z samym modemem na zewnątrz?

Sam kiedyś testowałem modem USB Huawei e3372 bez anteny i z anteną i pomimo tego, że antena obsługiwała wszystkie częstotliwości wyniki były gorsze a sam modem się grzał i bez anteny było po prostu lepiej. Prędkości nie były zadowalające bo to modem LTE cat.4 i przy obsługiwanych częstotliwościach plusa 900 i 1800 w moim rejonie było po prostu słabo. To też tego wina, że w niektórych miejscach nie ma wielu częstotliwości, nie tak jak konkurencja.

Można pokusić się o antenę kierunkową. Albo router z 4G+ agregacją pasm z złączami do anteny zewnętrznej albo spróbować z routerem 5G.
linux2137
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 5 lis 2021, o 17:30

Re: Brak informacji o nadajniku w BTSearch

Post autor: linux2137 »

KyloS pisze: 20 wrz 2022, o 21:35 Czy posiadasz ten ODU-IDU 300 ten co jest obecnie na stronie internetowej plusa?
Tak
Modem masz zamontowany na zewnątrz tak jak w zaleceniach?
Tak
W specyfikacji tego modemu na stronie plusa jest brak częstotliwości 2100 więc o jeden mniej i zostaje 900, 1800 i 2600.
Może to być wina tego, że ODU nie obsługuje jednego pasma a przy podłączeniu anteny pobiera tylko częstotliwość 1800 i może dlatego jest wolniej. Huawei to dobra firma i ma dobre urządzenia i pomimo słabych zasięgów to nawet bez anteny jest czasem lepiej.
Tak wiem że ten zestaw nie obsługuje L2100. Tak z ciekawości, da się sprawdzić agregacje pasm w ODU-IDU 300? wiem jedynie jak to sprawdzić w B525, aktualnie ten router korzysta z pasm 1800+2600
Robiłeś testy ODU bez anteny z samym modemem na zewnątrz?
Do modemu nie jest podłączona antena satelitarna, jesli dobrze zrozumialem
Można pokusić się o antenę kierunkową.
Jaka byłaby godna polecenia dla tego routera z zestawu?
A może jeszcze takie rozwiązanie? https://allegro.pl/oferta/modem-wifi-lt ... 0898407544
Szukam jakiegoś porządnego routera do streamowana obrazu oraz trackingu kontolerów w sieci lokalnej dla gogli VR.
Router od huwaeia nie wyrabia tak samo jak router od plusa ten z zestawu, czasami na streamowanym obrazie można dostrzec pixele.
W dodatku wolalbym modem zew. którego mozna podlaczyc za pomoca kabla sieciowego a nie koncentryka. koncentryki zbyt mocno tłumią syngał jak dla mnie a zalezy mi na jak najwyższych osiągach.
fajnie by bylo jesli router bedzie miec mozliwosc zmiany adresów DNS na lokalne
Albo router z 4G+ agregacją pasm z złączami do anteny zewnętrznej albo spróbować z routerem 5G.
5G u mnie brak, a 4G lekko kuleje. LTE+ najlepiej wypada, CELL ID to 36600578
ODPOWIEDZ