SMS pobiera pieniadze i nie wysyła

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
villain
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 sty 2013, o 09:53

SMS pobiera pieniadze i nie wysyła

Post autor: villain »

Internet na karte
Nokia e51 modem 3131
poprawne centrum sms
testowane sieci WCDMA/GSM
Nr ostatniego zgłoszenia
Data/czas: 18/01/2013 08:00:18 +0100
Nadawca: Plus
Treść wiadomości:
Informujemy, ze zgloszenie numer C00000000794573 zostalo zamkniete. W razie pytan zadzwon pod nr 2601. Plus
Numer tez wam podam bo mi on juz zwisa i powiewa i szkoda mi czekac 30 min na polaczenie z konsultantem
726 589 613

Wczesniejsze gdzie była reklamnacja na 90zl sobie znajdzcie sami

Sprawa wyglada prosto nie moge wysyłac sms z telefonu/modemu
Pieniacze są pobierane z konta jakby były wysłane. Zgłoszona reklamacja gdyż wysłane zostały 3 sms premium na kwotę ponad 90 zł i nie doszły do celu - REKLAMACJĘ ODRZUCILIŚCIE kij w to zostało olane po co mam sobie nerwy psuć.
Niestety mimo reklamacji nie naprawiliście problemu z dostarczaniem sms z numeru i wczoraj zgłoszona została ta sama sprawa i co DROGI PLUSIE zrobiłeś? Zamknąłeś zgłoszenie, a ja nadal nie mogę wysłać nigdzie sms - mam piękny komunikat na telefonie/modemie: Nie można wysłać wiadomości SMS.
Drogi Plusie jako, że to dział oficjalny, oficjalnie informuję, że jeśli nie doprowadzicie sprawy do końca oficjalnie udam się tam gdzie należy ;) i Będzie egzekwowane to co powinniście zrobić od razu czyli oddacie 90 zł + wszystko to co zostało wysłane i nie dostarczone.


Dziękuję i do widzenia to moje ultimatum naprawiacie i dajecie zadośćuczynienie lub udaje się do UOKiK lub/i sądu i będę głosić wszem i wobec o syfie jaki robicie i nie potraficie przyznać się do błędu. Dzwonić i wisieć 30 min z ręką przy uchu nie będę, bo już mnie ręka boli tak prędko odbieracie.


PS. Swoją opinię na temat w/w sieci zamieszczę na swoim dużym serwisie www oraz począwszy od YT, a skończywszy na wykopie poprzez portale telco.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: SMS pobiera pieniadze i nie wysyła

Post autor: Krzysiek_Plus »

villain proszę podaj jaki masz wpisane numer centrum wiadomości.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
villain
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 18 sty 2013, o 09:53

Re: SMS pobiera pieniadze i nie wysyła

Post autor: villain »

sms centrum wiadomosci wyslane przez plusa :) nie ma mozliwosci zmiany go

Urzadzenie
Nazwa urządzenia: E3131
Port aplikacji: COM4
Nr seryjny: G8J4CA9221614071
IMEI: 862732010293202
Wersja urządzenia: CH2E303SM
Wersja oprogramowania: 21.157.11.00.264
Wersja oprogramowania: 21.005.20.00.55

SIM/USIM
Numer IMSI: 260019805965469
Własny numer (MSISDN): 726589613
Wiadomości w SIM/USIM: 6/20
Kontaktów w SIM/USIM: 3/250
Nr centrum wiadomości: 48601000310
Status kodu PIN: Gotowy
ICCID: 8948019811159198788F

Po wlozeniu karty do telefonu centrum sms jest identyczne, Przy pierwszej reklamacji nie mozna było wyslac sms tylko na nr specjalne, na nr komórkowe działały teraz nie wychodza nigdzie. Mam tez zwykla karte simplusa i normalnie dzialaja sms w modemie i na telefonie.

Ten numer na poczatku mial taryfe głosowa sms dzialaly, problem wystapil po zmianie taryfy na internetowa.

Dzisiejszy kontakt z boa niestety zostal przerwany. 12min czekania i rozlaczylo jak konsultant sprawdzal odpowiedz na powyzsze zgloszenie. Nr został specjalnie zarejstrowany dla tej sprawy, jest to już zenujace ile to trwa i nie mozna rozwiazac tak prostego problemu. Ciekawostka jest, ze niby dostarczyliscie sms z reklamacji a firma ktora miala je otrzymac nie dostała ich co moge miec nawet na pismie (obecnie mam to w mailu) tylko jak mozna dostarczyc sms pobrac oplate gdy widze ze nie dochodza nawet na moj inny nr teraz ;/
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: SMS pobiera pieniadze i nie wysyła

Post autor: Krzysiek_Plus »

Numer centrum SMS powinien być w postaci +48601000310 lub 0048601000310.
villain pisze:sms centrum wiadomosci wyslane przez plusa :) nie ma mozliwosci zmiany go
oke na modemie i na telefonie nie masz takiej możliwośći ? np:. na Nokii e51 zmiany dokonujesz

Wybierz Menu > Wiadomości oraz Opcje >
Ustawienia > Wiadomość SMS.
Wybierz spośród następujących opcji:
Centra wiadomości — Wyświetl centra wiadomości
dostępne w urządzeniu lub dodaj nowe
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
villain
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 18 sty 2013, o 09:53

Re: SMS pobiera pieniadze i nie wysyła

Post autor: villain »

Predefiniowane centrum sms jest bez + i wraca gdy wyjac i włozyc karte do telefonu. Nie mozna go zmienic, wiec w modemie nie działa tylko w telefonie i kazdorazowo dopisuje mi sie kolejny profil bez + ktory trzeba usunac badz zmienic by znowu zaczeło działac.

Jednym słowem dostarczyliscie mi bubla z zlym centrum sms twierdzicie w reklamacji nr 1, ze sms zostały dostarczone jak teraz okazało sie to nie mozliwe :) Pieknie i teraz mam ponosic kolejne koszta zwiazane z wymiana karty sim? Bo została wypuszczona wadliwa seria kart? Chyba, że o czyms nie wiem i istnieje mozliwosc zmiany tego predefiniowanego centrum lub w magiczny sposób wasi technicy dopisza je w moim modemie, gdyz tam pole jest przyciemnione a nowego profilu nie da sie zrobic dla centrum sms.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: SMS pobiera pieniadze i nie wysyła

Post autor: Krzysiek_Plus »

villain pisze:Predefiniowane centrum sms jest bez + i wraca gdy wyjac i włozyc karte do telefonu. Nie mozna go zmienic, wiec w modemie nie działa

Huawei e3131 nie był u nas sprzedawany i nie mamy wpływu jakie dane są predefiniowane w tym modemie.

Czy modem posiada oryginalne oprogramowanie producenta czy obradowane?
villain pisze: Jednym słowem dostarczyliscie mi bubla z zlym centrum sms twierdzicie w reklamacji nr 1, ze sms zostały dostarczone jak teraz okazało sie to nie mozliwe :) Pieknie i teraz mam ponosic kolejne koszta zwiazane z wymiana karty sim? Bo została wypuszczona wadliwa seria kart?
Nie słyszałem o żadnej wadliwej serii kart, która mogłaby powodować taki problem.

Czy telefon posiada obradowane oprogramowanie?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
villain
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 18 sty 2013, o 09:53

Re: SMS pobiera pieniadze i nie wysyła

Post autor: villain »

Telefon pochodzi z noki poland, nie z sieci :)

Problem jest z karta sim na ktorej jest zle centrum sms i nie mozna go zmienic na stałe, po włozeniu do innych urzadzen sama zmienia to centrum czyli po kazdym włozeniu karty musze ustawic własne centrum sms bo na karcie predefiniowane jest bez +. Mam dwa modemy, jeden z play bez simlocka, drugi noki i równiez to samo sie dzieje.
Jest to wina karty sim, wadliwa byla od momentu zakupu. W modemach nie ma mozliwowsci edycji centrum sms.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: SMS pobiera pieniadze i nie wysyła

Post autor: Krzysiek_Plus »

villain pisze:Telefon pochodzi z noki poland, nie z sieci :)

W modemach nie ma mozliwowsci edycji centrum sms.
Jesteś pewny ze na modemie Nokii nie ma takiej możliwości, w instrukcji od modemów Nokii jest info

EDIT

Aby wprowadzić numer telefonu centrum wiadomości używanego
do dostarczania wysyłanych wiadomości tekstowych, wybierz Centrum
pomocy technicznej i wprowadź numer telefonu otrzymany od
usługodawcy


Na aplikacji Play trudno mi powiedzieć, ale też powinna być taka możliwość. Być może modyfikacja jest tylko możliwa w momencie braku połączenia.
villain pisze:Telefon pochodzi z noki poland, nie z sieci :)
Sytuacje z znikajacym numerem centrum sms również opisują inni użytkownicy telefonu Nokii na systemie Symbian. Przypadki nie tycza się tylko działania w sieci Plus. Wystarczy poszukać po innych forach.
villain pisze: Jest to wina karty sim, wadliwa byla od momentu zakupu.
Nie jestem w stanie tego potwierdzić. Jeśli rzeczywiście była seria uszkodzonych kart, to większa liczba użytkowników by nam takie problemy zgłaszała. Być może problem jest tylko jednostkowy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
villain
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 18 sty 2013, o 09:53

Re: SMS pobiera pieniadze i nie wysyła

Post autor: villain »

Krzysiek_Plus pisze:
Jesteś pewny ze na modemie Nokii nie ma takiej możliwości, w instrukcji od modemów Nokii jest info

Oczywiscie, ze jest taka możliwosc, w obu modemach, lecz z normalnymi kartami sim czyt. nie sieci plus. Orange, Play, T-mobile okno zmiany centrum sms jest aktywne w plusgsm niestety jest NIE aktywne i nie mozna zmienic oraz nie mozna dodac, ta opcja dodawania dziala tylko w telefonie z kartami plus.
Krzysiek_Plus pisze:
Sytuacje z znikajacym numerem centrum sms również opisują inni użytkownicy telefonu Nokii na systemie Symbian. Przypadki nie tycza się tylko działania w sieci Plus. Wystarczy poszukać po innych forach.

Nigdzie nie napisałem, że numer znika :shock: Napisałem i powtórze karta sim uparcie wciska dodatkowe profile z błednym numerem a na modemach jest tylko błedny numer którego nie mozna usunać z karty sim ponieważ jest PREDEFINIOWANY PRZEZ SIEC PLUS ja go tam nie umiesciłem i Pan jako pracownik sieci plus powinnien o tym wiedziec.


Porównałem egzemplarze kart sim i ta jedna jest wyjatkowa ma zły "Nr centrum wiadomości: 48601000310" jak widać bez + oraz ma wiekszą pojemnosc na dane.


Reasumujac z karty nie mozna normalnie wysłac wiadomosci sms trzeba w telefonach kazdorazowo tworzyc profil a w modemach ta funkcja jest zablokowana.


Dodam, że składałem reklamacje w listopadzie na 3 smsy premium za ktore zaplacilem 92 zł, w odpowiedzi na reklamacje dostałem informacje, że smsy zostaly prawidłowo wysłane.
Teraz moje pierwsze pytanie brzmi, jak mogly zostac prawidlowo wyslane jesli smsy nie dochodza do odbiorcy przez wadliwa karte sim?
Drugie pytanie brzmi jak predefiniowny numer centrum sms mogl zostac zmieniony przez uzytkownika karty, przeciez ja tej karty w piwnicy domu nie produkowalem?
I ostatnie pytanie -Co mam zrobić by uzyskac stracone środki w zwiazku z reklamacja z listopada zeszlego roku?

Powinniscie w trakcie reklamacji zbadac na tyle sprawe zebym nie byl poszkodowany na owa kwote. Bo problem z smsami ciagnie sie juz od wrzesnia zeszlego roku i jak na ta chwile nie uzyskalem zadnej pomocy, wszystkie reklamacje sa zamykane jakbym to ja byl winny sytuacji.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: SMS pobiera pieniadze i nie wysyła

Post autor: Krzysiek_Plus »

villain pisze:
Krzysiek_Plus pisze:
Jesteś pewny ze na modemie Nokii nie ma takiej możliwości, w instrukcji od modemów Nokii jest info
Krzysiek_Plus pisze:
Sytuacje z znikajacym numerem centrum sms również opisują inni użytkownicy telefonu Nokii na systemie Symbian. Przypadki nie tycza się tylko działania w sieci Plus. Wystarczy poszukać po innych forach.

Nigdzie nie napisałem, że numer znika :shock: Napisałem i powtórze karta sim uparcie wciska dodatkowe profile z błednym numerem a na modemach jest tylko błedny numer którego nie mozna usunać z karty sim ponieważ jest PREDEFINIOWANY PRZEZ SIEC PLUS ja go tam nie umiesciłem i Pan jako pracownik sieci plus powinnien o tym wiedziec.
ale w
villain pisze:Predefiniowane centrum sms jest bez + i wraca gdy wyjac i włozyc karte do telefonu. Nie mozna go zmienic, wiec w modemie nie działa tylko w telefonie i kazdorazowo dopisuje mi sie kolejny profil bez + ktory trzeba usunac badz zmienic by znowu zaczeło działac.
Więc rozumiem że pozycja z "+" znika i wraca do wersji 48601000310.
villain pisze:Dodam, że składałem reklamacje w listopadzie na 3 smsy premium za ktore zaplacilem 92 zł, w odpowiedzi na reklamacje dostałem informacje, że smsy zostaly prawidłowo wysłane.
Teraz moje pierwsze pytanie brzmi, jak mogly zostac prawidlowo wyslane jesli smsy nie dochodza do odbiorcy przez wadliwa karte sim?
Ale jak pisałeś opcja sms działa wystarczy, że dopiszesz + w SMSC w telefonie i wiadomości realizowane są poprawnie.
villain pisze:Drugie pytanie brzmi jak predefiniowny numer centrum sms mogl zostac zmieniony przez uzytkownika karty, przeciez ja tej karty w piwnicy domu nie produkowalem?
Nie wiem co mogło być powodem. Poprzez forum tego nie sprawdzę.
villain pisze:I ostatnie pytanie -Co mam zrobić by uzyskac stracone środki w zwiazku z reklamacja z listopada zeszlego roku?
Departament reklamacji zweryfikował sytuacje i potwierdził że wiadmości zostały w sieci relizowane poprawnie. Czyli zostały dostarczone do odbiorcy. Nie ma w takim wypadu podstaw do zwrotu. Dalsze reklamcje należy kierować do właściela serwisu premium na który wysłałeś sms. Dostawce można zweryfikować na stronie: http://www.dlafirm.plus.pl/numery-premium
villain pisze:Jest to wina karty sim, wadliwa byla od momentu zakupu.
Niestety, to czy twoja karty sim jest wadliwa, poprzez forum nie sprawdzę. Jeśli z twoich testów wynika że tutaj leży problem pozostaje tylko jej wymiana w najbliższym punkcie plusa.

Dodatkowo, przed wymianą proponuje by pracownik punktu również sprawdził kartę w swoim aparacie dla potwierdzenia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ