Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
dominosz1998
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 31 mar 2020, o 21:33

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: dominosz1998 »

Witam, mam problem z zasięgiem LTE w mojej miejscowości TYLICE ( woj dolnaslaskie ) obok Zgorzelca który ma 30tys mieszańców .. zreszta jak jej wsyscy mieszkańcy korzystający z państwa sieci, zakupiłem internet domowy , z modem zewnętrznym i brak całkowicie zasięgu LTE, na mapie zasięgu cała wieś jest pokryta , kiedyś LTE działało , ale od ponad roku można tylko pomarzyć , nawet na czubku domu na wzniesieniu, czy mogli by coś z tym państwo zrobić ? Jako mieszkańcy czujemy się wykluczeni... , czy petycja podpisana przez około 400 osób w czymś pomoże ? Czy można by włączyć dodatkowa stacje w okolicy... ? Dodam ze nadajnik w sulikowie ma koncesje na LTE ale go tam nie ma, a to by może dało zasięg w tej wiosce , a także obok...
Ostatnio zmieniony 31 mar 2020, o 22:16 przez dominosz1998, łącznie zmieniany 1 raz.
MichalWieliczka
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 31 mar 2020, o 22:01

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: MichalWieliczka »

Dzień dobry, Jestem klientem plusa od ponad 10 lat. Gdy przeprowadziłem się do obecnego miejsca zamieszkania. 5 lat temu, prędkość internetu iPlus sięgała 20Mb i rzadko spadała poniżej 15. Nie było to wiele, ale wystarczająco. Z roku na rok niestety prędkość sukcesywnie spadała. i w tym roku rzadko dobijała do 5 Mb. Pomijam obecną sytuację, z obciążeniem łącz, gdy momentami cieszę się z 1 Mb. Dodam że router jest ten sam, miejsce routera również. Czasem mam również wrażenie, że łącząc się przez sieć komórkową z telefonu mam szybszy internet niż przez router. (Oba urządzenia LTE). Czy jest jeszcze coś, co Państwo ze swojej strony mogą zrobić aby poprawić prędkość połączenia?

Miejsce: https://www.google.com/maps/place/Modrz ... et="_blank

Router: Huawei B593s-22
Nof_Ginosar

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Nof_Ginosar »

MichalWieliczka pisze:Dzień dobry, Jestem klientem plusa od ponad 10 lat. Gdy przeprowadziłem się do obecnego miejsca zamieszkania. 5 lat temu, prędkość internetu iPlus sięgała 20Mb i rzadko spadała poniżej 15. Nie było to wiele, ale wystarczająco. Z roku na rok niestety prędkość sukcesywnie spadała. i w tym roku rzadko dobijała do 5 Mb. Pomijam obecną sytuację, z obciążeniem łącz, gdy momentami cieszę się z 1 Mb. Dodam że router jest ten sam, miejsce routera również. Czasem mam również wrażenie, że łącząc się przez sieć komórkową z telefonu mam szybszy internet niż przez router. (Oba urządzenia LTE). Czy jest jeszcze coś, co Państwo ze swojej strony mogą zrobić aby poprawić prędkość połączenia?

Miejsce: https://www.google.com/maps/place/Modrz ... et="_blank

Router: Huawei B593s-22
Byly plany na stacje o nr BT26349, ktora miala byc zlokalizowana przy ul. Ochota 14. Trudno jednak powiedziec czy plan jest nadal i czy lokalizacja jest taka sama. Byc moze cos bedzie robione w tym kierunku, bo wybudowano niedawno stacje 26348 przy Zielnej (obwodnica, wieza Play), ale to tylko moje dywagacje.
pkolaczk
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 29 sie 2014, o 07:17

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: pkolaczk »

Zauważyłem, że wyraźnie poprawił się zasięg GSM w moim domu. Kiedyś na parterze telefon nie logował się nawet do sieci, teraz można nawet rozmawiać.
Na BTSearch jednak nie dostrzegłem żadnych aktualizacji.
Czy Plus zbudował jakieś nowe stacje w promieniu 2km od skrzyżowania ul. Kartezjusza i Newtona w Warszawie? Albo może zmodernizował istniejące?

Jeśli była modernizacja w okolicy, to jak wygląda sprawa Internetu na pobliskich stacjach?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

Nof_Ginosar, niestety, nie mam jeszcze takich informacji. Nie mam planów dla BT26349.

Sztajger_51, tak, choć może jeszcze nie komercyjnie.

szog, najbliżej są BT22434 (Rudy) i BT24165 (Sośnicowice) - LTE900. LTE1800 jest na BT24647 (Smolnica) i BT24373 (Plichowice). Sprawdź wszystkie kierunki i wykonaj testy.

dominosz1998, niestety w danej chwili nie mam potwierdzonych planów dla tej okolicy. Stacja BT34642 w Sulikowie posiada LTE900 i LTE1800.

MichalWieliczka,nie ma obecnie planów modernizacji w tym rejonie. Czy posiadasz antenę kierunkową?

pkolaczk, nie mam informacji o zmianach. Ale super, że jest lepiej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
plusforum Tadek
Starszy Plusmaniak
Posty: 165
Rejestracja: 2 kwie 2019, o 16:28
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: plusforum Tadek »

dominosz1998 pisze:Witam, mam problem z zasięgiem LTE w mojej miejscowości TYLICE ( woj dolnaslaskie ) obok Zgorzelca który ma 30tys mieszańców .. zreszta jak jej wsyscy mieszkańcy korzystający z państwa sieci, zakupiłem internet domowy , z modem zewnętrznym i brak całkowicie zasięgu LTE, na mapie zasięgu cała wieś jest pokryta , kiedyś LTE działało , ale od ponad roku można tylko pomarzyć , nawet na czubku domu na wzniesieniu, czy mogli by coś z tym państwo zrobić ? Jako mieszkańcy czujemy się wykluczeni... , czy petycja podpisana przez około 400 osób w czymś pomoże ? Czy można by włączyć dodatkowa stacje w okolicy... ? Dodam ze nadajnik w sulikowie ma koncesje na LTE ale go tam nie ma, a to by może dało zasięg w tej wiosce , a także obok...
To może się wtrącę. Wcześniejsza stacja w Sulikowie, na własnym maszcie na terenie kopalni została zlikwidowana. W zamian za to uruchomiono stację przy ul. Pocztowej. Problem w tym, że zamiennik ma niewspółmiernie inne pole propagacji z racji swojego diametralnie innego położenia względem stacji na terenie kopalni. Ubytki w zasięgu po likwidacji stacji na kopalni, po przejechaniu tamtego terenu oceniam na około 40%. Oznacza to, że bez wybudowania dodatkowej stacji się nie obejdzie. Do tego można dołożyć już tylko to, że odcinek od Zgorzelca do Bogatyni w Plusie, to jeden, wielki zasięgowy dołek. Ręczyn, własny maszt - tylko dwa sektory (konkurenci trzy), Działoszyn (dwa sektory), Koźmin (brak stacji, konkurenci trzy sektory). W sporej części miasta Zgorzelec są problemy z LTE nawet na zewnątrz. Droga od Zgorzelca do Bogatyni, w tym do Sulikowa, to już zasięg zupełnie losowy, bo po prostu nie ma stacji, a jak są to nie do końca przemyślane w zakresie konfiguracji
z poważaniem - Tadeusz
dominosz1998
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2020, o 21:33

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: dominosz1998 »

Michał_Plus pisze:Nof_Ginosar, niestety, nie mam jeszcze takich informacji. Nie mam planów dla BT26349.

Sztajger_51, tak, choć może jeszcze nie komercyjnie.

szog, najbliżej są BT22434 (Rudy) i BT24165 (Sośnicowice) - LTE900. LTE1800 jest na BT24647 (Smolnica) i BT24373 (Plichowice). Sprawdź wszystkie kierunki i wykonaj testy.

dominosz1998, niestety w danej chwili nie mam potwierdzonych planów dla tej okolicy. Stacja BT34642 w Sulikowie posiada LTE900 i LTE1800.

MichalWieliczka,nie ma obecnie planów modernizacji w tym rejonie. Czy posiadasz antenę kierunkową?

pkolaczk, nie mam informacji o zmianach. Ale super, że jest lepiej.
Wszytko fajnie , tylko nie ma sygnału z tej stacji ... czy mogli by państwo przynajmniej zaktualizować mapę zasięgu ?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

dominosz1998, zgłoszę taką informację.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
drozdzu
Szalony PlusManiak
Posty: 200
Rejestracja: 27 cze 2011, o 11:30

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: drozdzu »

Witam, czy coś więcej wiadomo na temat prac odnośnie 5G na terenie śląska np Katowice ile stacji jest już doposażonych do nowej technologii pozdrawiam
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

drozdzu, prowadzone są prace związane ze stacjami 5G, ale na ten moment nie świadczą one usług komercyjnych. Nie mamy dokładnych informacji o numerach doposażanych stacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sql
Szalony PlusManiak
Posty: 269
Rejestracja: 30 mar 2010, o 13:44
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: sql »

BT12283 była planowana na 1 kwartał. Co do sektoryzacji to napisano mi w styczniu na forum:
tak, bo obecnie są tam po 3 sektory GUL900/L1800, a wkrótce 3 sekt. L2600
Planowana modernizacja ma na celu dodanie sekt. GUL900 (jednocześnie)
Możliwe że uda się dodać 4ty sektor L1800, choć nie mogę jeszcze nic obiecać.
Jak wygląda sprawa rozbudowy stacji bazowej (data rozbudowy) i czy plany sektoryzacji są identyczne ?
Niestety na ten moment nie wykrywam LTE2600.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

sql, modernizacja stacji została przesunięta na połowę kwietnia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Gabriel12
Starszy Plusmaniak
Posty: 155
Rejestracja: 20 lis 2015, o 23:15

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Gabriel12 »

Pytanie odnośnie nowych stacji i planowanych modernizacji już istniejących bts-ów w powiecie Garwolińskim oraz czy gmina Maciejowice a także tereny niedaleko Żelechowa oraz Łukowa doczekają się nowych stacji?
A także czy coś ciekawego czeka te bts-y w przyszłości?
Koryciny BT13178
Regut BT11244
Z góry dziękuję za informację.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Ewa_Plus »

Gabriel12
- w pow. garwolińskim pojawiły się plany:
BT10539 +sL1800, +sL2100, +sL2600
BT13124 +sL1800, +sL2600, +sL2600TDD
termin jeszcze nieustalony.

BT11244, BT13178 - na razie bez zmian.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Sztajger_51
Szalony PlusManiak
Posty: 1263
Rejestracja: 15 sie 2018, o 10:07

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Sztajger_51 »

BT13674 Wasilków. Ile jest sektorów i jakie pasma są on air ?

:-D
ODPOWIEDZ