Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Stan49
Szalony PlusManiak
Posty: 612
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 paź 2016, o 14:14
Lokalizacja: Górny Sląsk

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Stan49 »

Stan49 pisze:
Witam,

1. BT20563. Fakt, stacja pracuje tylko w U900 i LTE1800. Szkoda, że nie pomyślano o 2G do kompletu pasm, jakie zazwyczaj są uruchamiane na nowych obiektach.

2. Kolejny temat to BT34300 Wielka Sowa. Ile jest obecnie sektorów po modernie ?

3. Refleksja dotycząca przekładania terminów planowanych rozszerzeń na działających obiektach. Delikatnie mówiąc trochę jest to niepokojąca praktyka, tym bardziej, że co poniektóre obiekty mają już przesunięty termin po raz kolejny. A śniegu nie ma już ze 2 miesiące ....

4. W październiku 2016 roku pytałem o BT32476 we Wrocławiu przy ul. Modrej 35. Czy stacja jeszcze działa i jakie są na niej technologie ?
Jaki komentarz ?????
Krzysiek_Plus pisze:Stan49,

4. BT24329 Jarnołtówek - przełożone na późniejszy termin.
13. BT22914 Krzanowice - przełożone na późniejszy termin.
Witam,

Jakiś konkretny termin ? Takie wielokrotne przekładanie terminów jest z punktu widzenia Klienta, działaniem nieco niezrozumiałym. Pamiętać należy, że Klienci nie posiadają w 100% telefonów obsługujących pasmo LTE. Dla takich osób pasmo 3G, jako najbardziej rozpowszechnione powinno być w tych lokalizacjach dostępne od dawna. Równie dobrze na pytanie Konsultanta o przedłużenie umowy, Klient może odpowiedzieć może w kwietniu, może w maju, a może ....później.

:)
Ostatnio zmieniony 3 kwie 2017, o 16:12 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Połączenie postów, proszę nie pisz post pod postem, korzystaj z opcji edytuj/zmień!
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

Stan49,
1. ?
2. Liczba sektorów nie uległa zmianie.
3. W tym czasie realizowane są inne prace na BT'ach w innych lokalizacjach.
4. BT32476 - to pozwolenie w Koninie. W tej lokalizacji jest BT34276 i działa.

BT24329 - nowy termin nie jest jeszcze znany.
BT22914 - 07/2017.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HAL 9000

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: HAL 9000 »

Krzysiek_Plus pisze:
HAL 9000 pisze:Oczywiscie, ze to "orientacyjne" plany, ale przeciez zdajecie sobie sprawe z tego, ze uzytkownicy czekaja na te orientacyjne modernizacje
Na forum nie mielismy zgłoszeń od użytkowinków z tych loklizacji.
To byla akurat ogolnie, nie dotyczylo tych dwoch konkretnych lokalizacji. Moglo jednak byc zrozumiane tak jak w Twoim wypadku. Przepraszam za nieprecyzyjnosc wypowiedzi.

Nie ma zadnych modernizacji. Dzieki za te odpowiedz. Przynajmniej jest jasnosc. Mozna zadac pytanie co w takim razie robia technicy z Krakowa, ale moze wszyscy sa chorzy albo na urlopach. Byc moze tez doszli do wniosku, ze Krakow nie potrzebuje modernizacji. Konkurencja sie ucieszy.
Awatar użytkownika
Stan49
Szalony PlusManiak
Posty: 612
Rejestracja: 8 paź 2016, o 14:14
Lokalizacja: Górny Sląsk

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Stan49 »

Krzysiek_Plus pisze: 1. ?
2. Liczba sektorów nie uległa zmianie.
3. W tym czasie realizowane są inne prace na BT'ach w innych lokalizacjach.
4. BT32476 - to pozwolenie w Koninie.

BT24329 - nowy termin nie jest jeszcze znany.
BT22914 - 07/2017.
Witam

Ad 1. Brakuje pasma 2G do monolitu radiowego, jaki powinien obowiązywać na sieci.

Ad 2.
Przemek_Plus pisze:EDIT: co do BT34300 jeszcze - dodamy tam również jeden sektor, m.in. z myślą o poprawie zasięgu w okolicach miejscowości Glinno i Michałkowa.
Dodamy i nie dodaliśmy. Dalej jest jedna wielka dziura w zasięgu wokół Wielkiej Sowy. Odcinek drogi od miejscowości Sokolec, poprzez Przełęcz Jugowicką, Kamionki do Pieszyc pozbawiony jest praktycznie zasięgu. To samo na szlaku turystycznym z Rzeczki na szczyt Wielkiej Sowy. Czescy operatorzy zacierają ręce. Oby nie trzeba było skorzystać z numeru alarmowego. A mogliście zabłysnąć jako jedyni, którzy gwarantują zasięg ..... .

Ad 3. Ciekawe co powie Klient, dla którego stacja z 2G only jest jedyną alternatywą. Zabawy w przekładki terminów można praktykować w miejscach o dużym zagęszczeniu stacji, np. GOP - choć bywają miejsca, na wspomnienie których osoby decyzyjne powinny spalić się ze wstydu (Tysiąclecie, Kostuchna, Ochojec, Piotrowice).

Ad 4. Wkradł się czeski błąd. Chodzilo mi o BT34276
Stan49 pisze:Witam,

Mam zapytanie o rozbudowę stacji do niedawna gsm only:

6. BT34276 Wrocław, ul. Modra 35,
:mrgreen:
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

HAL 9000 pisze: Mozna zadac pytanie co w takim razie robia technicy z Krakowa, ale moze wszyscy sa chorzy albo na urlopach. Byc moze tez doszli do wniosku, ze Krakow nie potrzebuje modernizacji. Konkurencja sie ucieszy.
Technicy nie zajmują się tylko Krakowem, ale również innymi obszarami.

Stan49,
1. ok.
2. Wysłałem zapytanie w sprawie tego sektora. Ogólnie większa rozbudowa tego BTS'a jest ograniczona w związku z granicą (UKE).
Stan49 pisze:To samo na szlaku turystycznym z Rzeczki na szczyt Wielkiej Sowy.
Rozumiem, że z Twoich testów wynika, że na tej trasie nie ma w ogóle sygnału? Proszę, prześlij logi.
3. Z nowych technologii będzie mógł skorzystać po zrealizowaniu prac, modernizacja nie jest odwołana, tylko zostanie zrealizowana w innym terminie.
4. Dopisałem już do poprzedniej odpowiedzi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HAL 9000

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: HAL 9000 »

Krzysiek_Plus pisze:
HAL 9000 pisze: Mozna zadac pytanie co w takim razie robia technicy z Krakowa, ale moze wszyscy sa chorzy albo na urlopach. Byc moze tez doszli do wniosku, ze Krakow nie potrzebuje modernizacji. Konkurencja sie ucieszy.
Technicy nie zajmują się tylko Krakowem, ale również innymi obszarami.
Krzysiek, badzmy powazni - jakimi obszarami zajmuja sie obecnie technicy z Krakowa, ktore sa wazniejsze od jednego z najbardziej zaludnionych miast po Warszawie i Lodzi? Prosze podaj mi je, tak, zeby inni uzytkownicy wiedzieli co jest przyczyna takiego stanu rzeczy.
Moze prosciej napisac - forsa sie skonczyla, modernizacji (nie mowiac o nowych stacjach) nie bedzie, a nie robic uzytkownikom plonne nadzieje.
kalah2001
Starszy Plusmaniak
Posty: 173
Rejestracja: 30 kwie 2014, o 15:25

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: kalah2001 »

Witam,
Kiedy do BTSa w Pilchowie k. Polic na tasie Szczecin - Pilchowo zostanie dodane pasmo 3G (biorąc pod uwagę trudny teren powinno być 3G na 900MHz) - BT44559. To jakieś kuriozum, że BTS ma pasmo tylko 2G i LTE bez 3G. Podobna sytuacja jest w Modlimowie k. Płot na trasie Szczecin - Koszalin. Kiedy na tym BTSie BT43579 będzie uruchomione 3G (najlepiej w paśmie 900 MHz biorąc pod uwagę spory tern do pokrycia sygnałem)
Pozdrawiam
kalah2001
Awatar użytkownika
Stan49
Szalony PlusManiak
Posty: 612
Rejestracja: 8 paź 2016, o 14:14
Lokalizacja: Górny Sląsk

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Stan49 »

Krzysiek_Plus pisze: Stan49,
2. Wysłałem zapytanie w sprawie tego sektora. Ogólnie większa rozbudowa tego BTS'a jest ograniczona w związku z granicą (UKE).
Stan49 pisze:To samo na szlaku turystycznym z Rzeczki na szczyt Wielkiej Sowy.
Rozumiem, że z Twoich testów wynika, że na tej trasie nie ma w ogóle sygnału? Proszę, prześlij logi.
3. Z nowych technologii będzie mógł skorzystać po zrealizowaniu prac, modernizacja nie jest odwołana, tylko zostanie zrealizowana w innym terminie.
4. Dopisałem już do poprzedniej odpowiedzi.
Witam,

Ad 2. Problem z rozbudową U900 na BT34300 ? Rozwiązanie jest proste, zaimplementowanie pasma U2100. Szlak na Wielką Sowę jest na większości przebiegu bez sygnału. W samym Sokolcu jest zasięg z 1 sektora BT30570 z Rzeczki. Dalej po wyjściu z jego zasięgu nie ma praktycznie nic, czasem są strzępy sygnału z Nowej Rudy. Problemem jest głównie brak sektora z BT30570 dedykowanego na szlak turystyczny. Identycznie wygląda sytuacja na drodze przez Przełącz Jugowicką. Sama stacja kapitalnie sieje w stronę Ludwikowic Kłodzkich, gorzej jest z zasięgiem 2 sektora w stronę Walimia tylko dlatego, że antena sektora 2 jest zamontowana niżej, aniżeli sektora 1. Po rozbudowie BT30570 o sektor północno-wschodni zasięg na szlaku turystycznym ulegnie diametralnej poprawie. Ale o tym była już mowa na Forum. Szkoda, że nie zrealizowano tej koncepcji przy modernizacji, tym bardziej, że jest to obiekt Plusa.

Ad 3. Będzie, albo i nie. Wszystko zależy, czy będzie chętny na czekanie w nieskończoność i nie zmieni w tym czasie operatora. Zasięg 3G powinien być już od dawna normalnością, a nie luksusem. Niestety zaległości w budowie tego pasma nie da się ot tak nadrobić. A skala zjawiska nadal jest duża patrząc na konkurencję. I ten brak monolitu. Może trzeba zacząć od podstaw i poczytać odpowiednią literaturę ?

Ad 4. Ok, że działa, ale dalej brak odpowiedzi na temat dostępnych pasm.

Pozdrawiam

:mrgreen:
Ostatnio zmieniony 3 kwie 2017, o 20:20 przez Stan49, łącznie zmieniany 1 raz.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: habish »

Krotoszyn: Czy na stacji: 33287 jest LTE2600, oraz czy na 35855 pojawi się LTE?

Wiadomo na kiedy została przełożona modernizacja BT33120 i BT31764, oraz czy pojawiły się plany na LTE na 32905, 33734, 32652, 33122 (L1800).

Czy na stacjach w okolicach Kościana, także tych dalszych jest w planach U2100?
Ostatnio zmieniony 4 kwie 2017, o 08:29 przez habish, łącznie zmieniany 4 razy.
pakierhakierxd
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 24 lip 2012, o 21:19
Lokalizacja: Suprasl
Kontakt:

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: pakierhakierxd »

Witam co z lte w Supraślu (woj. Podlaskie ) jest w planach ,nie raz myslalem o waszym internecie ale ze jest tylko hspa + to niestety nie ma opcji bez limitu :(
macio373
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 26 mar 2017, o 18:05

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: macio373 »

Szczerze, nie mam pojęcia czy łączyłem się z tym samym BTS'em. Ale byłem w tym samym miejscu, ilość kresek ta sama, a prędkość taka sobie.
ktry
Szalony PlusManiak
Posty: 212
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:18
Lokalizacja: ZACH-POM

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: ktry »

ID 43571 Dębno Nowy kwartał i miesiąc może jakieś plany chociaż na przyszłość ?
W dniu dzisiejszym bts był przez kilka godzin wyłączony całkowicie i już miałem nadzieję. Nawet podjechałem z ciekawości zobaczyć czy coś się dzieje,ale niestety nikogo tam nie było.
krakowek
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 4 kwie 2017, o 02:47

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: krakowek »

Witam,

Posiadam router E5186 z sieci Plus oraz umowę na internet. Według mapy widniejącej na stronie internetowej Plus mieszkam w zasięgu sieci LTE Advanced (Kraków, ul. Piastowska róg Lea).

Niestety mój router nie łączy się z LTE Advanced (nie dochodzi do agregacji częstotliwości). Czy mapa zasięgu na stronie Plus to ściema czy mam uszkodzony router czy... ?

Zasięg LTE jest maksymalny.

Przy okazji zauważyłem, że od mniej więcej miesiąca pomimo stosunkowo dobrej prędkości DL/UP w granicach 30-40 Mb strony ładują się tak wolno jakby prędkość internetu wynosiła 0,5 Mb

Kilka dni temu po telefonie bo BOK wymieniłem w salonie kartę SIM, jednak problem pozostał. Co mogę zrobić?
Gabriel12
Starszy Plusmaniak
Posty: 155
Rejestracja: 20 lis 2015, o 23:15

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Gabriel12 »

Czy są zaplanowane modernizacje na bts-ie w Żyrzynie? BT11115
I czy modernizacja bts-u w Ewelinie ciągle jest planowana na maj?
mixiorek
PlusManiak
Posty: 71
Rejestracja: 2 sty 2015, o 18:34

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: mixiorek »

Krzysiek_Plus pisze:W tym tygodniu prace modernizacyjne objęły 73 BTS'y, w tym LTE2600 zostało uruchomione na kolejnych 7.
Czy można prosić o podanie na koniec każdego miesiąca dwóch liczb - wybudowane całkiem nowe stacje (nowa lokalizacja, a nie modernizacja istniejącego obiektu) oraz zlikwidowane stacje?
ODPOWIEDZ