Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
HAL 9000
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: HAL 9000 »

piotrekertoip pisze:Jakiś czas temu pojawiła się informacja , że na dachu schroniska na Wielkiej Raczy miały pojawić się anteny plusa. Czy na dzień dzisiejszy wiadomo kiedy i w tamtym rejonie pojawi się zasięg plusa?
Dolaczam sie do pytania i zachcecony budowa stacji na Skrzycznem oraz planowana stacja na Magurce Wilkowickiej pytam kiedy stacje na Czantorii oraz Szyndzielnii?
kalah2001
Starszy Plusmaniak
Posty: 173
Rejestracja: 30 kwie 2014, o 15:25

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: kalah2001 »

Witam,

1. Czy w BTSie BT33518 Czarna Góra RTON rzeczywiście działa pasmo LTE 1800 MHz i na ilu sektorach?
Nawet będąc na szczycie Czarnej Góry ok 1200 m. n.p.m. nie złapałem pasma LTE na 1800 MHz.

2. Czy jest zaplanowana jakaś stacja w rejonie Wrocław Bielany IKEA i okolice. Plus ma tylko BTSa BT34134 który nie daje rady objąć zasięgiem IKEI (brak zasięgu w części sklepu jak i wielu okolicznych centrach handlowych. Networks ma 5 BTSów, Play 3 a Plus...1 ) :(

W samej Siennej czy przed hotelem w Białej Wodzie Apart Hotel Czarna Góra zasięg bywa 3G, na chwilę udało mi się złapać LTE 900 z Czarnej Góry oraz słaby GMS. Internet w porywach 1-2 Mb. Najlepiej chodził Networks ale bez LTE i przede wszystkim PLAY, z LTE 800 MHz (do 20 Mb/s), 3G i GSM. To o tyle dziwne, że wszyscy nadawali z tego samego masztu Emitela, jak widać Plus woli siać sygnał w góry w nie na miejscowości. Ogólnie padaka z tym Plusem :(

P.S. Koledzy w forum, czy ktoś się orientuje, czy 3 stacje Networks wg. btsearch działają (może jako mobile w sezonie zimowym) id: 44703, 49600 45218 bo żadnej stacji nie było z powyższych, chyba że to instalacje wewnętrzne...
Ostatnio zmieniony 13 sie 2018, o 12:13 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę stosować się do Regulaminu PlusForum pkt.1
kalah2001
Awatar użytkownika
Stan49
Szalony PlusManiak
Posty: 612
Rejestracja: 8 paź 2016, o 14:14
Lokalizacja: Górny Sląsk

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Stan49 »

Witam
kalah2001 pisze:Witam,

1. Czy w BTSie BT33518 Czarna Góra RTON rzeczywiście działa pasmo LTE 1800 MHz i na ilu sektorach?
Nawet będąc na szczycie Czarnej Góry ok 1200 m. n.p.m. nie złapałem pasma LTE na 1800 MHz.

W samej Siennej czy przed hotelem w Białej Wodzie Apart Hotel Czarna Góra zasięg bywa 3G, na chwilę udało mi się złapać LTE 900 z Czarnej Góry oraz słaby GMS. Internet w porywach 1-2 Mb. Najlepiej chodził Networks ale bez LTE i przede wszystkim PLAY, z LTE 800 MHz (do 20 Mb/s), 3G i GSM. To o tyle dziwne, że wszyscy nadawali z tego samego masztu Emitela, jak widać Plus woli siać sygnał w góry w nie na miejscowości. Ogólnie padaka z tym Plusem :(
BT33518 ma po 3 sektory w pasmach 2G/U900/LTE1800 i LTE900. Ta stacja od zawsze dziwnie propagowala sygnal, byla widoczna w duzej odleglosci, gorzej bywalo w okolicach samej Siennej, oraz na DW392 w kierunku Bystrzycy Klodzkiej. Dawalo sie zlapac sygnal na A4, ostatnio zlapalem LTE900 (1 sektor) na DK46 pomiedzy Niemodlinem, a Grabinem. Nie wiem na jakiej wysokosci masztu Emitela sa zamontowane instalacje Plusa, byc moze jest to tez wina zbyt malego downtiltu mechanicznego zestawow antenowych.
kalah2001 pisze:2. Czy jest zaplanowana jakaś stacja w rejonie Wrocław Bielany IKEA i okolice. Plus ma tylko BTSa BT34134 który nie daje rady objąć zasięgiem IKEI (brak zasięgu w części sklepu jak i wielu okolicznych centrach handlowych. Networks ma 5 BTSów, Play 3 a Plus...1 ) :(
To kolejny przyklad zaniedbania Wroclawia (konkretnie Bielan) przez operatora. Tam ze wzgledu na ilosc obiektow powodujacych "sped ludnosci" powinno byc o wiele wiecej czynnych stacji. A propos pytanie do Specjalistow: jakie pasma sa on air na BT34134 ? Rozumiem, ze bts jest na pylonie reklamowym Castoramy. Az starch pomyslec, co by bylo gdyby wylaczono BT33463 przy ul. Slonecznej.
kalah2001 pisze:P.S. Koledzy w forum, czy ktoś się orientuje, czy 3 stacje Networks wg. btsearch działają (może jako mobile w sezonie zimowym) id: 44703, 49600 45218 bo żadnej stacji nie było z powyższych, chyba że to instalacje wewnętrzne...
Prawdopodobnie zaznaczyles opcje wyszukiwaniw wg pozwolen UKE (stad te 3 lokalizacje). W okresie zimowym dzialaly w N! : BT49600, oraz BT45218. To byl mobilny maszt postawiony tuz obok parkingu ON Czarna Gora. Moge Ci podeslac cidy pasm.
Nie wiem, co ze stacja N na Domu Wczasowym (w N! BT49600). Stacja dzialala jeszcze do niedawna.
Tu pragne zadac pytanie Specjalistom: czy operator planuje budowe stacji w samej Siennej ? Oprocz ON Czarna Gora w ostatnich latach nastapila bardzo duza rozbudowa bazy noclegowej tego kurortu, wiec logicznym wydaje sie budowa odpowiedniej infrastruktury dla obslugi Klientow sieci.

:mrgreen:
chris.lkr
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 2 sty 2017, o 21:41

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: chris.lkr »

Witam. Poproszę o info agregacji w Starachowicach. Jest może w planach rozbudowa sieci nadajników ew dodanie do aktualnych nowych pasm? Mam zamiar zakupić nowy router z wbudowanym modemem i potrzebuje tych informacji bo chciałbym kupić odpowiedni.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5499
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

piotrekertoip, HAL 9000, o stacji na Wielkiej Raczy ostatnio już pisałem. Niestety nie mam żadnych nowych informacji.

HAL 9000, obecnie brak planów dla podanych lokalizacji.

kalah2001, BT33518 - tak. Trzy sektory. Wrocław Bielany IKEA - obecnie nie.

Stan49, Sienna - brak planów w najbliższym czasie.

chris.lkr, agregacja jest dostępna. Najbliżej Ciebie jest BT12501 (LTE800, LTE900, LTE1800 i LTE2600). Na BT12547 dodamy w tym miesiącu LTE900.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HAL 9000

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: HAL 9000 »

Michał_Plus pisze:piotrekertoip, HAL 9000, o stacji na Wielkiej Raczy ostatnio już pisałem. Niestety nie mam żadnych nowych informacji.

HAL 9000, obecnie brak planów dla podanych lokalizacji.
Oby to szybko bylo, bo od Rycerki Gornej sieci de facto brak nawet outdoors.
Przy okazji szkoda, ze motloch utracil swietna lokalizacje w Rajczy. Czy znalezliscie juz cos nowego?

Szkoda tez, ze Szyndzielnia i Czantoria nadal poza planami (choc plany dot. Czantorii byly jakies 10 lat temu). Konkurencja tradycyjnie jest.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5499
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

HAL 9000, nie posiadamy takich informacji. :-(
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Stan49
Szalony PlusManiak
Posty: 612
Rejestracja: 8 paź 2016, o 14:14
Lokalizacja: Górny Sląsk

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Stan49 »

Stan49 pisze:Witam
A propos pytanie do Specjalistow: jakie pasma sa on air na BT34134 ? Rozumiem, ze bts jest na pylonie reklamowym Castoramy.
Witam,

Poprosze o odpowiedz pominieta w dzisiejszych postach.

:mrgreen:
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj Stan49,

niestety brak pasm on air, gdyż wskazany BTS jest dopiero w planach. Ten teren obsługą 2 BTS'y: BT33463 oraz częściowo BT33462 (GSM, U2100, LTE1800).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kalah2001
Starszy Plusmaniak
Posty: 173
Rejestracja: 30 kwie 2014, o 15:25

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: kalah2001 »

Stan,

Napisałeś: Nie wiem, co ze stacja N na Domu Wczasowym (w N! BT49600). Stacja dzialala jeszcze do niedawna

Zgodnie z danymi GPS to jest kościół a nie Dom Wczasowy. Masz może jakąś nazwę tego Domu Wczasowego oraz gdzie tak naprawdę on jest? Dane z UKE nie są dokładne.

Pozdrawiam i Dziękuję
Ostatnio zmieniony 13 sie 2018, o 12:13 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin PlusForum pkt.1
kalah2001
przemcio86
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2018, o 10:18

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: przemcio86 »

Dzień dobry,

chciałbym zapytać o zasięg w miejscowości Błonie k. Prażmowa, wg waszej mapki na stronie jest u mnie zasięg LTE Advanced
mapa_plus.JPG
ale wg BTS search nie ma wokół mnie ani jednego BTSa który miałby LTE, są 3 sztuki ale same GSM 800 (Wola Prażmowska dz. nr 272/2; ul. Grójecka 6 (dach magazynu Biowet Drwalew; Żyrów 53A - maszt Plusa)
bts_mapa.JPG
czy jest jakaś szansa na poprawienie tego stanu rzeczy?
Oczywiście w umowie LTE bez limitu, H i 3g nalicza transfer:)

pozdrawiam
P.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5499
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

przemcio86, najbliższa stacja to BT11479 w Woli Prażmowskiej. Dostępne pasma LTE: LTE800, LTE900 i LTE1800.
przemcio86 pisze:Oczywiście w umowie LTE bez limitu, H i 3g nalicza transfer:)
LTE również.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
chris.lkr
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 2 sty 2017, o 21:41

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: chris.lkr »

Dzień dobry,
Proszę o podanie w jakich częstotliwościach LTE nadają poszczególne stacje w Starachowicach, gdyż z info na BTSearch.pl wynika, iż dla przykładu, tylko jeden nadajnik ma 1800MHz (12501, wieczorami bardzo obciążony). Mam zamiar zacząć przygodę z agregacją i chcę wiedzieć w jakie pasma celować. W grę wchodzi wymiana modemu + antena kierunkowa.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5499
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

chris.lkr , udzielałem Ci już informacji o pasmach na stacji w Twojej lokalizacji.
Michał_Plus pisze:Najbliżej Ciebie jest BT12501 (LTE800, LTE900, LTE1800 i LTE2600).
Trochę dalej masz BT12559 (LTE800, LTE900, LTE1800), BT12550 (LTE800, LTE900, LTE1800), BT14182 (LTE800, LTE900, LTE1800) i BT12551 (LTE1800).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HAL 9000

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: HAL 9000 »

Stan49 pisze:
HAL 9000 pisze:
Tzn. tam jako nowosc bedzie 3 sektorowa zewn. stacja DCS1800 only. Przyznam, ze jest to niezwykla konfiguracja

Widac pewne ozywienie w inwestycjach.
Na ile prawdziwe, a na ile deklaratywne tylko okaze sie dosc szybko.
Witam,

Musze sie z Toba zgodzic. Jakis dziwny to bedzie twor radiowy. Nie zdziwie sie, jezeli to bedzie z anten N. Tyle, ze oni maja tam 2 sektory zewnetrzne i jeden mikro, razem 3. Byc moze tak to jest wlasnie liczone.
Zawsze mozna powiedziec, ze jest zasieg 3G/LTE z BT22110 oddalonej o 2 km, ale jest. :lol:

:mrgreen:
Pewnie chodzi o to:
http://wyszukiwarka.gunb.gov.pl/wniosek ... cdee1feb2/

Dostali odmowe i trzeba bylo cos na szybko znalezc, a w miedzyczasie odwolywac sie
ODPOWIEDZ