Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
HAL 9000
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: HAL 9000 »

martiger pisze:
Daniel_Plus pisze:martiger, dziękuję również i czekamy na nowe informacje ;-)
Takie info jest na telefonie.
Hspa+ z tym że te telefony mogą nie łapać wogule LTE gdyż one są z USA. Nie mają na pewno np pasma 800mhz.
To co zlapales to nie Rajcza tylko Ujsoly/Glinka g. Kubiesowka maszt Emitela
Ostatnio zmieniony 5 paź 2018, o 13:10 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawienie cytatu
zawsze_pomocny
PlusManiak
Posty: 86
Rejestracja: 1 sie 2014, o 12:51

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: zawsze_pomocny »

Daniel_Plus pisze:HAL 9000, pytania o planowany zasięg proszę zadawać w niniejszym wątku.
HAL 9000 pisze:Obszar od granic administracyjnych Andrychowa (maloposkie) do oplotkow Lekawicy (slaskie) czyli ok. 20 km bez zasiegu sieci. Jakiegokolwiek, na zewnatrz. Dlaczego operator od 22 lat z tym nic nie robi?
Przekazałem zapytanie w tej sprawie. W razie konieczności doprecyzowania dopiszę informacje w tym poście.

zawsze_pomocny, podaj proszę lokalizację (ulica, miejscowość), która Cię interesuje lub numer stacji. Sprawdzę, czy jest coś w planach modernizacyjnych.
pisze, nie czytacie, rozmydlacie temat
jak mam podac dane stacji jak ona nie istnieje
konkurencja z pod znaku Orange i T czyli Networks ma stacje przy samej autostradzie i wszystko dziala, polaczenia i internet
Podam zatem wspolrzedne GPS:

GPS: 50.175695 18.716651 ⇔ 50º10'32.50'' N 18º42'59.94'' E

TUTAJ JEST brak zasiegu Plusa na autostradzie A1 - miejscowosc Czerwionka Leszczyny
wiertolot
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 29 wrz 2018, o 12:11

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: wiertolot »

Ten Plus wcale nie robi ludziom podstawowego nawet zasięgu GSM, ciągle odpowiedzi brak planów od 20 lat bodajże i jej powstania, nic nie wiadomo, cisza w eterze, u mnie jak pisałem miejscowości: Adamowo, Adamowo-Zastawa, Mętna, 17-307 Mielnik nad Bugiem, powiat Siemiatycze, woj. podlaskie, brak czegokolwiek w tej sieci od jej powstania. W telefonie wcale jej nie wynajduje i tylko w telewizorze Plus JA, Plus TY w reklamie..............
Więc spytam taka sieć jeszcze w ogóle istnieje? Czy tylko jest w reklamach?
Mniej na reklamy wydawać, a trochę zasięg też poszerzyć!

Inne sieci powiększają ten zasięg dajmy na moim przykładzie, czyli woj. podlaskie i dajmy sieć PLAY stawia nowe BTS.
A sieć Plus jak kiedyś postawili na początku istnienia pojedyncze BTS w większych miejscowościach tak do tej pory nic się nie dzieje i nic, zero.
Orange, T-Mobile nie tylko zrobili NetWorkS!, że razem są na jednych,wszystkich wspólnych swoich nadajnikach, to też poszerzyło sporo zasięg już oddzielnie , powstało sporo nowych nadajników i lokalizacji BTS, np.
u mnie tereny nad Bugiem na południu woj.podlaskiego:
Binduga, Lipno, Czartajew, Kuługi, Oksiutycze, Żurobice, Miedwieżyki i.t.p
a sieć Plus nie ma tam nawet jednej lokalizacji i nic jak było tak jest, czyli bardzo spore dziury bez całkowitego zasięgu jak pisałem i zero zasięgu..............
I nikt do tego jeszcze nie chce się przyznać i brak planów.

Albo dogadać z Play stworzyć coś w rodzaju NetWorkS!, dla konkurencji tych usług, czyli PLAYPLUS, PLAY+( wspólne nadajniki Plus + Play) i robić, stawiać je razem z Play na wszystkich lokalizacjach.
Ostatnio zmieniony 5 paź 2018, o 10:08 przez wiertolot, łącznie zmieniany 2 razy.
zawsze_pomocny
PlusManiak
Posty: 86
Rejestracja: 1 sie 2014, o 12:51

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: zawsze_pomocny »

wiertolot: jak obserwuje fora branzowe to jestes aktywny w tym temacie wszedzie, czemu zatem nie przejdziesz do konkurencji, skoro maja taki dobry zasieg? jesli nie jestes zorientowany to mozesz teraz przeniesc numer i miec ten sam
wiertolot
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 29 wrz 2018, o 12:11

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: wiertolot »

Aktywny to jestem teraz i tu, a gdzie indzie co piszą inni nie wiem, ale sporo osób narzeka na to co napisałem powyżej ogólnie i zamykanie tego tematu nic nie zmieni, trzeba się do tej prawdy przyznać i coś trochę pozmieniać, zrobić, żeby ten zasięg trochę ogólnie poprawić ludziom.
Każdy może mieć inne zdanie i opinię na ten temat, zwłaszcza przed wyborami, ale większość sądzi jak ja i widzi w okolicy co czego powstaje i jak jest w większości kraju również.
I chcąc dorównać konkurencji choć z podstawowym zasięgiem trzeba zacząć coś zmieniać, przynajmniej z brakami planów też.

dwa razy kliknęło to samo, sorry.....właśnie jestem teraz nadaktywny, bo dwa razy ten ostatni post poszedł;
Ostatnio zmieniony 5 paź 2018, o 13:03 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód: połączenie postów
zawsze_pomocny
PlusManiak
Posty: 86
Rejestracja: 1 sie 2014, o 12:51

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: zawsze_pomocny »

a co wybory maja do tego? plus to prywatna firma... nie mieszaj wszedzie polityki...
Plus nie ma latwo na rynku, jest takim outsiderem.
Zobacz konkurencje - zagraniczne duze sieci ktore na dodatek buduja siec na pol, mniejsze koszty.

Plus jest sam, dodatkowo zmiany wlascicielskie spowodowaly, ze kredyt trzeba splacac, wiec i ograniczone sa inwestycje.
Fakt ze to obraca sie przeciwko +, ale moze po kilku monitach zrobia cos, i dobuja kilka nadajnikow, z optymalizuja siec i wroca na podium lidera
wiertolot
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 29 wrz 2018, o 12:11

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: wiertolot »

Wszystkie sieci komórkowe są teraz prywatne, więc co to do tego ma?
Przecież to nie czasy PRL, że wszystko było państwowe.
To jak pisałem Plus musi dogadać z którąś z sieci komórkowych nie musi być Play, wystarczy Orange lub T-Mobile.
I zrobić pół na pół. Wtedy klienci będą zadowoleni, bo im ten zasięg powiększy, protestować tez nie będą tak przeciw budowie nadajników jak będzie ich mniej po konsolidacji.
A to w niektórych miejscach nadajnik na nadajniku, aż za dużo tego w jednej lokalizacji, na domach wszędzie, a gdzieś indziej nie ma wcale zasięgu żadnej sieci albo jedno coś złapie albo nie.
Nie będę się powtarzał.
Play też na kredyt buduje, każda siec komórkowa ma kredyty i z czasem je spłaca. Rozbudowuje na kredyt.

Plus nie wróci na podium lidera dopóki nie zrobią jak napisałem i nie będą budować z którąś z sieci pół na pół, dajmy Play.
Dobudowanie kilku nadajników nic nie da. Trzeba skonsolidować i budować też cały czas, bo technika też idzie z postępem.

Reklamy też kosztują i mniej powinien Plus przeznaczać na reklamy, a więcej w rozbudowę sieci.
Bo co z tych reklam, jak każdy kto nie ma zasięgu głównie chodzi mi o podstawowy, nie będzie mógł skorzystać z tych usług telefonicznych i nawet zadzwonić?
Pójdzie do konkurencji co ma zasięg i szybszy internet też, z oferty Plus już i tak nie skorzysta, bo jak bez zasięgu, szybkiego internetu?
A bez inwestycji wiadomo wszystko podupada............
I klientów też z czasem zacznie ubywać.
Zmiana właściciela, też co to ma do tego, jak będzie ten czy inny następny i jak nie będzie rozbudowywał, inwestował w sieć to z czasem mu to upadnie i będzie musiał to wyprzedać jak zysk zerowy będzie i nie będzie klientów tylu co powinno, dajmy z tych powodów co napisałem powyżej.
I technika pójdzie mocno do przodu i za tym ten operator nie nadąży. I zasięgu nie będzie dajmy w bardzo wielu miejscach też. A inni operatorzy będą mieli ten zasięg sporo większy, jak i szybszy internet też.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Daniel_Plus »

martiger, niestety niewiele dowiadujemy się z tego testu. Lokalizację, którą podałeś powinna obsługiwać w paśmie 3G stacja BT22344, a nie dalsza BT22868 (z tą się połączyłeś). Wg wskazań aplikacji zasięg jest słaby w 3G, ale nie wiemy nadal, czy i z której stacji można złapać LTE. Rzeczywiście zagraniczny telefon może tu być przyczyną.

zawsze_pomocny, gdy uzyskam informacje to przekażę odpowiedź na forum.

zawsze_pomocny, wiertolot, przenieście dyskusję na PW. Temat wątku jest jasno określony i proszę się go trzymać oraz nie zamieszczać treści niezgodnych z Regulaminem PlusForum.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
martiger
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 24 lut 2018, o 03:19

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: martiger »

Daniel_Plus pisze:martiger, niestety niewiele dowiadujemy się z tego testu. Lokalizację, którą podałeś powinna obsługiwać w paśmie 3G stacja BT22344, a nie dalsza BT22868 (z tą się połączyłeś). Wg wskazań aplikacji zasięg jest słaby w 3G, ale nie wiemy nadal, czy i z której stacji można złapać LTE. Rzeczywiście zagraniczny telefon może tu być przyczyną.
Tak szczerze to Czy my tam mamy LTE czy hspa+ to mało istotne.
Przed chwilą zrobili test na routerze który też mają Huawei e5373 ( chyba się nie mylę ) z antena kierunkowa , która kiedyś kupiłem. I wyszło 4,1/1,2 co i tak jest 3 razy więcej niż z ODU. Na to miejsce ( koniec świata ) i to do czego używamy jest cacy. Wideo czat dziala lepiej niż działał na LTE.
Cała sprawa rozchodzi się teraz o to, że jak ktoś powyżej pisał od 1stycznia nie będzie tam lte800 MHz że serii. Może to zabrzmi śmiesznie ale ekspert nie jestem. Czy to hspa+ zostanie ? Jak by było to co dziś osiągnęliśmy to byłbym bardzo zadowolony. I tak sąsiedzi nie mają zasięgu wogule z żadnej sieci. Próbowaliśmy tam T-Mobile. Orange. Nic tam nie działa. To kolokwialnie mówiąc zadupie.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Daniel_Plus »

martiger
martiger pisze:I wyszło 4,1/1,2
To rzeczywiście w porządku prędkość biorąc pod uwagę niekorzystną (z punktu widzenia sieci komórkowej) lokalizację.
martiger pisze:od 1stycznia nie będzie tam lte800 MHz że serii. Może to zabrzmi śmiesznie ale ekspert nie jestem. Czy to hspa+ zostanie ?
Nie mam możliwości, aby się odnieść do tego pytania, ponieważ nie posiadam takiej informacji. Z całą pewnością jednak 2G i 3G będzie działać w tych samych pasmach, jak ma to miejsce obecnie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HAL 9000

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: HAL 9000 »

Kolejna biala plama. Droga krajowa nr 28 Wadowice-Nowy Sacz, zjazd przy Gruszowcu na droge nr 964. Cala Kasina Wielka, Weglowka, az po Kasinke Mala brak zasiegu na zewnatrz. Jakiegokolwiek. Dlaczego nic sie z tym nie robi? Kiedy bedzie zmiana, konkrety.
Gora Snieznica, sporty zimowe i glucha cisza od ponad dwoch dekad. Wstyd!
Awatar użytkownika
martiger
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 24 lut 2018, o 03:19

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: martiger »

Daniel_Plus pisze:martiger
martiger pisze:I wyszło 4,1/1,2
To rzeczywiście w porządku prędkość biorąc pod uwagę niekorzystną (z punktu widzenia sieci komórkowej) lokalizację.
martiger pisze:od 1stycznia nie będzie tam lte800 MHz że serii. Może to zabrzmi śmiesznie ale ekspert nie jestem. Czy to hspa+ zostanie ?
Nie mam możliwości, aby się odnieść do tego pytania, ponieważ nie posiadam takiej informacji. Z całą pewnością jednak 2G i 3G będzie działać w tych samych pasmach, jak ma to miejsce obecnie.
Dzis pzerprowadzilismy tam czesciowy test.
Zamontowalismy antene kierunkowa.
Modem uzyli Huawei E5373, niestety nie pokazuje na jakim pasmie ale wymusilem tylko LTE.
Dotychczasowe wyniki bez uzyca anteny kierunkowej byly D 1,02 U 0,34 RSSI -107 RSRP -119
z uzuciem anteny kierunkowej wyniki: Download waha sie 2,48 do az 9,91 Upload 2,01 - 3,12 RSSI -73 RSRP 96
Nie wiem tylko czy to jest na 800 mhz czy na 900. Po zmianie modemu bede mial juz pewnosc. Miejmy nadzieje, ze to zadziala na 900 takze.
natanek2012
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 5 paź 2018, o 17:04

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: natanek2012 »

Pokazałeś parametry sygnału na E5373 , skąd je uzyskałeś na tym MiFi ? Sprawdzałeś czy współpracuje z LTEWatchH czy Toolboxem czyli aplikacjami zarządzającymi pasmami na wielu Huawei ? Pokazują też CID BTS-a, pozwalają wymusić na Huawei konkretne pasmo LTE. Na jaki BTS ustawiłeś antenę? Parametry sygnału RSRP w miarę prawidłowe jak na warunki terenowe i odległości od BTS-a. Na ODU-200 miałeś RSRP -108dBm, na samym E5373 w domu -119dBm , zastosowanie anteny zewnętrznej poprawiło je do -96dBm. Antena działa prawidłowo, sumaryczny zysk około 23dB wynika z zysku anteny + przeniesienia punktu poboru sygnału na zewnątrz( ściany tłumią około 10dB). Porównując RSRP na ODU200 z tym na antenie sam udowodniłeś sobie co naprawdę jest wart ODU200 i antenki dookólne w nim. Różnica w sygnale na poziomie -13dBm między nimi to po prostu przepaść. Gdybyś znał CID BTS-a z którego korzystasz to było wiadomo czy to LTE800 czy LTE900. E5373 z Plusa powinien współpracować z http://www.mediafire.com/file/1yz26m6u8 ... 9.zip/file i http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/c ... ltewatch_h
Awatar użytkownika
Sztajger_51
Szalony PlusManiak
Posty: 1263
Rejestracja: 15 sie 2018, o 10:07

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Sztajger_51 »

Daniel_Plus pisze:Sztajger_51
BT20555 - dodanie LTE900 zaplanowane na 3 kwartał.
Czy doposażenie do LTE900 zostało zrealizowane ?

:-D
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5499
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

HAL 9000, na razie nie mam nic dla tego rejonu.

Sztajger_51, tak, w połowie zeszłego miesiąca. Pasmo nie działa jeszcze komercyjnie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ