Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

mixiorek, zapraszam. ;-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dav
PlusManiak
Posty: 146
Rejestracja: 28 cze 2017, o 16:14

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: dav »

Wiem Michale że to trwa. Na tej stacji 41300 dodawane było jakoś w połowie grudnia jak pisałeś ale do tej pory w eterze nie widać i w pozwoleniach też cisza stąd to pytanie. Na 42655 U900 śmiga bez problemu.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

dav, wiem i rozumiem. Postaram się dowiedzieć szczegółów i wrócę z odpowiedzią.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Stan49
Szalony PlusManiak
Posty: 612
Rejestracja: 8 paź 2016, o 14:14
Lokalizacja: Górny Sląsk

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Stan49 »

HAL 9000 pisze:
Michał_Plus pisze: HAL 9000, Stan49, poniżej:
BT20955 (szerokość geograficzna - 50.259861, długość geograficzna - 19.014663) - GSM900, U900, U2100, LTE1800.
BT20763 (szerokość geograficzna - 50.389144, długość geograficzna - 18.952706) - U2100, LTE1800.
Czyli 3 Maja tuz przy pl. Wolnosci oraz Ofiar Katynia (czyli jednak nie Skargi 18)
W zwiazku z 20955 - czy BT-22574 pozostaje, nie ma planow na demontaz tej stacji?
Witam,

BT20955, jeżeli chodzi o lokalizację, to anteny są zamontowane na dachu Galerii Katowickiej. To z wizji lokalnej w dniu dzisiejszym. Stacja odciąży BT24240 i BT22574, oraz po części BT24707. I tu pytanie do Michała: czy BT26391 będzie rozbudowane o LTE ?

BT20763 sprawdzę, bo to rzut beretem ode mnie.

:mrgreen:
Ostatnio zmieniony 31 sty 2018, o 16:48 przez Michał_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto zdublowany post
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

Stan49, takich planów, na chwilę obecną, brak. Ale pobliska stacja BT20356 ma szansę dostać LTE900. Niestety nie mam jeszcze określonej daty realizacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HAL 9000

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: HAL 9000 »

Stan49 pisze: BT20955, jeżeli chodzi o lokalizację, to anteny są zamontowane na dachu Galerii Katowickiej. To z wizji lokalnej w dniu dzisiejszym. Stacja odciąży BT24240 i BT22574, oraz po części BT24707. I tu pytanie do Michała: czy BT26391 będzie rozbudowane o LTE ?
BT20763 sprawdzę, bo to rzut beretem ode mnie.
:mrgreen:
Czyli koordynaty z UKE, z ostatniej aktualizacji, sa prawdziwe.
Ciekawe w takim razie skad sie wziely te koordynaty o ktorych pisze Michal? Cos mi jarzy, ze tam (czyli przy pl. Wolnosci) tez miala byc stacja, byl wniosek kiedys na stronach UM Katowice. Moze Michal to pomylil, moze tam tez stoi gotowy sajt?

Jestes w stanie rzucic okiem na Toporowice czy juz pala (przy S1, na pld. od Pyrzowic). Przy okazji moze wrzucic jakas fotke jesli sie da.
drozdzu
Szalony PlusManiak
Posty: 200
Rejestracja: 27 cze 2011, o 11:30

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: drozdzu »

HALL 9000 z tego co mi wiadomo to Toporowice jeszcze sajt nie uruchomiony :)
podruc
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 22 sty 2017, o 22:19

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: podruc »

Witam, skoro dla dwóch nadajników 11624 i BT10658 są tylko L1800 czy jest szansa na ich modernizację do drugiego pasma i korzystanie z LTE Advanced? Są może jakieś plany?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Ewa_Plus »

HAL 9000,
- przy Pl. Wolności w obecnych planach nie widać nowej stacji. Tak samo przy S1 na płd od Pyrzowic na razie nie widać w planach nowych stacji. Jedyny plan jaki widać w tej chwili to dodanie LTE900 na BT26047 (pod koniec I kwartału). Trochę dalej jeszcze widzę plany nowej stacji w Siewierzu - BT24300 (ale to dopiero na przyszły rok).

Witaj podruc,
- na razie takich planów nie widać :(
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HAL 9000

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: HAL 9000 »

Ewa_Plus pisze:HAL 9000,
- przy Pl. Wolności w obecnych planach nie widać nowej stacji. Tak samo przy S1 na płd od Pyrzowic na razie nie widać w planach nowych stacji. Jedyny plan jaki widać w tej chwili to dodanie LTE900 na BT26047 (pod koniec I kwartału). Trochę dalej jeszcze widzę plany nowej stacji w Siewierzu - BT24300 (ale to dopiero na przyszły rok).

Witaj podruc,
- na razie takich planów nie widać :(
S1 na pld od Pyrzowic czyli Toporowice. Sami informowaliscie, ze jest gotowa do uruchomienia. Pewnie dlatego nie widzisz jej w planach
Awatar użytkownika
Stan49
Szalony PlusManiak
Posty: 612
Rejestracja: 8 paź 2016, o 14:14
Lokalizacja: Górny Sląsk

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Stan49 »

HAL 9000 pisze: Jestes w stanie rzucic okiem na Toporowice czy juz pala (przy S1, na pld. od Pyrzowic). Przy okazji moze wrzucic jakas fotke jesli sie da.
drozdzu pisze:HALL 9000 z tego co mi wiadomo to Toporowice jeszcze sajt nie uruchomiony :)
Witam,

Nawet byłem pod stacją w tym tygodniu. Niestety wieczorem, stąd nie dało się już wykonać foty. Wieża taka jak w Zatorze. Stacja BT26143 w Toporowicach jest uzbrojona, ale jeszcze off air. Stoi na wzgórzu "Ostra Góra" koło S1. Wieża jest dobrze widoczna. Przy okazji cosik pstryknę.
A propos ... wiele lat temu była planowana stacja w rejonie Mierzęcic. Wtedy na planach się skończyło, dobrze, że teraz plany się zmaterializowały.

Skoro został wywołany temat Zatora, czy BT20412 już działa ? To pytanie oczywiście do Michała.

:mrgreen:
HAL 9000

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: HAL 9000 »

Stan49 pisze:
HAL 9000 pisze: Jestes w stanie rzucic okiem na Toporowice czy juz pala (przy S1, na pld. od Pyrzowic). Przy okazji moze wrzucic jakas fotke jesli sie da.
drozdzu pisze:HALL 9000 z tego co mi wiadomo to Toporowice jeszcze sajt nie uruchomiony :)
Witam,

Nawet byłem pod stacją w tym tygodniu. Niestety wieczorem, stąd nie dało się już wykonać foty. Wieża taka jak w Zatorze. Stacja BT26143 w Toporowicach jest uzbrojona, ale jeszcze off air. Stoi na wzgórzu "Ostra Góra" koło S1. Wieża jest dobrze widoczna. Przy okazji cosik pstryknę.
A propos ... wiele lat temu była planowana stacja w rejonie Mierzęcic. Wtedy na planach się skończyło, dobrze, że teraz plany się zmaterializowały.

Skoro został wywołany temat Zatora, czy BT20412 już działa ? To pytanie oczywiście do Michała.

:mrgreen:
50 m na wzgorzu to brzmi dobrze :-), a potrzebne tam bardzo. Byly plany Mierzecic, byla tez w planach Gora Siewierska i na planach sie skonczylo. Z okolicy to Plus chce jeszcze postawic wieze w Ozarowicach, jest wniosek o pnb. Caly czas trwa tez walka o wieze w Siewierzu przy Bedzinskiej. Motloch torpeduje, ale Plus nie daje za wygrana. Zaawansowane plany sa tez w Kozieglowach (wieza Orange) i Zelislawicach, ale raczej 2019
Mateusz7
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 3 cze 2017, o 17:19

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Mateusz7 »

Dzień dobry,

jakie są plany odnośnie stacji BT41173? Dziwne, gdyż zgoda jest jedynie na LTE1800. Czy są w najbliższym czasie jakieś plany odnośnie budowy/rozbudowy w okolicy (promieniu ok. 10 km)?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5500
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

HAL 9000, faktycznie są problemy z lokalizacją dla BT41711. Rozważamy też inne umiejscowienie. Jaki będzie finał, niestety jeszcze nie wiem. Nie odpuszczamy. :-)

HAL 9000, Stan49, BT26143 - będzie uruchomiony po zakończeniu testów. Wkrótce. :-)

Stan49, BT20412 - niestety, jeszcze nie.

Mateusz7 , BT41173 - nie. Do 10 km - w najbliższym czasie powstanie BT43838 (U900, LTE1800, GSM900). Prace planowane są na Q3.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HAL 9000

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: HAL 9000 »

Michał_Plus pisze: Stan49, BT20412 - niestety, jeszcze nie.
Co do Zatora to mam pewne przeczucia, ze stacja ruszy do 15 lutego. To sa silne przeczucia ;-)
ODPOWIEDZ