Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

adrian141, tak jest to możliwe, oznacza to bardzo duże obciążenie BTS'a. Stąd też planowa modernizacja, by między innymi poprawić transfery w LTE800.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Olsza1234
PlusManiak
Posty: 78
Rejestracja: 24 sie 2016, o 20:56

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Olsza1234 »

ostatnio to duzo btsów jest obciązonych, wieczorami to ledwo co sie strona otworzy, na wszystkich btsach z ktorymi moge się połączyć wieczorami jest katorga, ale to chyba przez tą rejestracje nr.. darmowe GB i ludzie zapychaja sieć
ktry
Szalony PlusManiak
Posty: 212
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:18
Lokalizacja: ZACH-POM

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: ktry »

No właśnie dzięki tej rejestracji numerów jeszcze można jakoś po ludzku korzystać z Plusowego neta na 3G,bo LTE to porażka kompletna. Pakiet podstawowy mam 60 Gb,które wykorzystuję na 3G. Wystarcza mi na 2 tygodnie ,potem rejestruję nowy numer i dzięki temu mam następne 50 Gb na 2 tygodnie w 3G. Miesiąc zleci numer do śmieci i kolejne 2 tygodnie na nowym starterze. Co zrobię jak skończy się te 50 Gb za rejestrację ? Będę siedział na LTE z prędkością Aero2 w godzinach szczytu po wykorzystaniu mojego pakietu podstawowego.
adrian141
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 24 sty 2016, o 22:52

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: adrian141 »

Znaczy mi by to nie przeszkadzało jakby było chociaz te 0,5Mb/s zeby chociaz wejsx na strone typu facebook ale niestety u mniw jest tak tragicznie ze po południu strony lądują sie przez dobre kilkanaście sekund a od godziny 16:00-21:00 moge zapomnieć o internecie bo wtedy to juz jest katastrofa...
ktry
Szalony PlusManiak
Posty: 212
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:18
Lokalizacja: ZACH-POM

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: ktry »

Bo siedzisz pewnie na przeciążonym do granic możliwości LTE ,a jeszcze gorzej jak jest to na częstotliwości 800. Spróbuj na 1800 lub 3G.
jawczak-24
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 22 paź 2016, o 07:45

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: jawczak-24 »

Witam, jak ma się sprawa z BTSem BT 33108 w Gościkowie woj. Lubuskie.
adrian141
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 24 sty 2016, o 22:52

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: adrian141 »

Właśnie to jest nadajnik 800 :D sie dziwię kto wpadł na taki pomysl aby na tyle ludzi zrobić coś takiego mam nadzieję ze lte 1800 cos pomoże... ale pewnie i tak nie pomoże:D
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: kosa1127 »

No to ja też zapytam Świdwin (zachodniopomorskie) ktoś coś wie ? :-) chodzi oczywiście o LTE-A

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalk
Ostatnio zmieniony 27 gru 2016, o 19:14 przez kosa1127, łącznie zmieniany 2 razy.
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
Awatar użytkownika
Stan49
Szalony PlusManiak
Posty: 612
Rejestracja: 8 paź 2016, o 14:14
Lokalizacja: Górny Sląsk

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Stan49 »

Witam,

Kolejne zapytanie o n/w stacje:

1. Wrocław, ul. Rychtalska 11- BT33030. Czy ta stacja jeszcze działa ?
2. Szczawnica, ul. Połoniny 4a - BT20289. Czy dalej jest 2G only. Jakie plany ?
3. Rzyki, Praciaki, Sułkowice w gm. Andrychow. Hotel Czarny Groń, ON Czarny Groń. Brak zasięgu. Czy operator planuje wybudowanie stacji dla zapewnienia zasięgu w tym rejonie ? Można dowiesić się z antenami do mobilnego masztu PTK Centertel.
4. Polanka Wielka, ul. Spółdzielcza - BZ22802. W piątek, tj. 16.12.2016 r. stacja była off air. Czy jest w trakcie modernizacji pod U900 ?
5. Bytom, ul. Felińskiego 8-12 - BT22931. Czy jest planowane LTE na tej stacji, oraz podniesienie anten ? Rejon ul. Nowej na Osiedlu Miechowice jest pokryty z 3 sektora stacji BT22930 przy ul. Racławickiej 16-18 z dzielnicy Karb (ok. 1,5 km) !!!!!!!!!!!! Dawniej, przed likwidacją BT22010, północno-wschodni rejon Osiedla Miechowice był pokrywany z 3 sektora tejże stacji.
Owszem teoretycznie powinien być zasięg z 1 sektora stacji przy ul. Felińskiego. Przeszkodą są niestety bloki, które skutecznie tłumią sygnał radiowy w tej części Osiedla Miechowice.
Praktycznie teren Miechowic w LTE (Stare Osiedle, Nowe Osiedle, Stare Miechowice) jest pokrywany przez przeciążony BT22009, przy ul. Frenzla. Prędkości w downloadzie spadły 4-ro krotnie w stosunku do najlepszych czasów.
Warto przemyśleć doposażenie BT22931 do LTE, oraz BT22009 do U900 dla zyskania monolitu radiowego, poprawy zasięgu i stabilności pracy.
HAL 9000

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: HAL 9000 »

Stan49 pisze: 3. Rzyki, Praciaki, Sułkowice w gm. Andrychow. Hotel Czarny Groń, ON Czarny Groń. Brak zasięgu. Czy operator planuje wybudowanie stacji dla zapewnienia zasięgu w tym rejonie ? Można dowiesić się z antenami do mobilnego masztu PTK Centertel.
To jest repeater na filigranowym maszcie - http://www.tinypic.pl/93qkcbpf7j3t Antena wyzej sciaga sygnal, prawdopodobnie z Wieprza, antena nizej, na zaledwie kilku metrach nad ziemia, sygnal rozsiewa na najblizsza odleglosc wokol mobilnej stacji. Podczepienie sie tam Plusa jest wiec nieefektywne. Nalezy wybudowac porzadna wieze, tak z 60 m, ale w tamtych rejonach to awykonalne (ludnosc). Plus probowal i w Sulkowicach i w Rzykach ponad 10 lat temu. Nic z tego nie wyszlo.
Stan49 pisze: 5. Bytom, ul. Felińskiego 8-12 - BT22931. Czy jest planowane LTE na tej stacji, oraz podniesienie anten
Troche trudno sobie wyobrazic podniesienie tam anten. Stacja (maszty) jest na dachu 11 p. bloku mieszkalnego...
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 292
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: mpmdembi »

Od kilku miesięcy pytam o plany dla Krakowa i nic. Podawane są plany dla innych miejscowości, ale Kraków i okolice są utajnione. Czy ta polityka wynika z odgórnego przykazu "osoby odpowiedzialnej" za rozwój sieci w tym rejonie strefy 2., która jak wiadomo od lat dwoi się i troi jak w raportach do centrali wykazać rozwój, podczas gdy ten jest czysto iluzoryczny, czy może faktycznie Polkomtel nie widzi powodu rozwijać sieć w tym, tak zaniedbanym, rejonie Polski?
myk6414
Szalony PlusManiak
Posty: 442
Rejestracja: 11 cze 2014, o 11:23

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: myk6414 »

Stan49 pisze: 3. Rzyki, Praciaki, Sułkowice w gm. Andrychow. Hotel Czarny Groń, ON Czarny Groń. Brak zasięgu. Czy operator planuje wybudowanie stacji dla zapewnienia zasięgu w tym rejonie ? Można dowiesić się z antenami do mobilnego masztu PTK Centertel.
Ale ten maszt to jest już chyba jako atrakcja turystyczna. Od kilku lat on nie działa.
ktry
Szalony PlusManiak
Posty: 212
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:18
Lokalizacja: ZACH-POM

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: ktry »

Nie wiem jak w dużych miastach ,ale w mniejszych to już nawet Pley oferuje LTE na częstotliwościach 800,1800,2100 ,a nawet 2600. Plus ostatnie lata przespał z inwestycjami i z lidera LTE spadł na ostatnie miejsce. Wprawdzie ostatni rok coś się ruszyło ,ale u konkurencji to wystrzeliło wręcz , u nas to tylko lekko drgnęło. Mam tylko nadzieję że 2017 też wystrzeli ,bo inaczej to trzeba będzie się zwinąć do Pleya z netem. Praktycznie cały Zachód Polski LTE leży no może poza Szczecinem.
jawczak-24
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 22 paź 2016, o 07:45

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: jawczak-24 »

Jest ktoś na forum z okolic Międzyrzecza lub Świebodzina woj.Lubuskie i mógł by mi powiedzieć jakie osiąga prędkości internetu.
west_80
Początkujący PlusManiak
Posty: 24
Rejestracja: 4 lis 2016, o 14:55

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: west_80 »

Witam,

Pytanie mam odnośnie: ID 44240 - Szczecin, ul. Zawadzkiego.
Ewentualnie coś w pobliżu? widziałem, ze już gdzieniegdzie działa agregacja, ale prędkości d...nie urywają.

PZDR
West.
ODPOWIEDZ