Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

wymiatacz97, odpowiedź tutaj.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pinocino
PlusManiak
Posty: 88
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:14

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Pinocino »

HAL 9000 pisze:
patryk7588 pisze:Ciekawe ile z tych planów zablokowali Krakusy. ;-)
Wbrew obiegowym opiniom, ktore sa na reke Plusowi 10% z wymienionych. Z tych 20 lokalizacji o ktore pytal mpmdembi na pewno rejon Orlej-ks.Jozefa, choc jak wspomnialem konkurencja na mobilnej przyczepie jest. Takze Kanonicza. Konkurencja jednak tam jest, przy Grodzkiej i Senatorskiej, wiec jak widac mozna i przede wszystkim trzeba - wbrew temu co twierdza niekompetentni technicy.

Byc moze jeszcze Komandosow, Hetmanska (ale nie Hetmanska 2) oraz rejon Pulaskiego.

Przy czym pewnosc mam tylko co do tych pierwszych dwoch.
Nie zmienia to jednak postaci rzeczy. Konkurencja wszedzie jest gdzie nie ma Plusa. mpmdembi pisal, ze konkurencja ma 2x wiecej stacji (Plus ok. 150) i to jest fakt. Cos to chyba mowi. Konkurencja nie ma protestow, a Plus ma? To jakis drugi Zeitgeist jest ze strony Plusa...

Nie zdajesz sobie jako wielkopolanin sprawy z niewiarygodnych zaleglosci Plusa w woj, malopolskim. I nie tylko tam. Co rusz masz na forum skargi na fatalny zasieg Plusa w podlaskim, lubelskim, swietokrzyskim, podkarpackim, zachodniopomorskim czesciowo takze lubuskim, dolnoslaskim oraz mazowieckim. Plus to albo bagatelizuje albo zwyczajnie ignoruje. Sa nieprzemakalni.


Kolego proszę o dorzucenie do listy Warmińsko-Mazurskiego.Wielu moich znajomych dało się nabrać na oferty Plusa i teraz żałują. Wiele osób już odeszło z sieci. Sam zrezygnowałem już z dwóch abonamentów,a dwa zakończę w 2017. Pozdrowienia .
jawczak-24
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 22 paź 2016, o 07:45

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: jawczak-24 »

Chyba nie było modernizacji bo internet nadal jest wolniejszy od żółwia BTS 33108
http://www.speedtest.net/my-result/5899633743
Pinocino
PlusManiak
Posty: 88
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:14

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Pinocino »

jawczak-24 pisze:Chyba nie było modernizacji bo internet nadal jest wolniejszy od żółwia BTS 33108
http://www.speedtest.net/my-result/5899633743


Nie narzekaj. Nie masz tragedii. Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

Pinocino, Twój problem nie jest związany z poziomem sygnału i w tej kwestii proszę o odpowiedź na nasze pytania z tego postu.

jawczak-24, niestety nie otrzymaliśmy jeszcze żadnego potwierdzenia, by prace zostały zrealizowane.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jawczak-24
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 22 paź 2016, o 07:45

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: jawczak-24 »

Pinocino pisze:
jawczak-24 pisze:Chyba nie było modernizacji bo internet nadal jest wolniejszy od żółwia BTS 33108
http://www.speedtest.net/my-result/5899633743


Nie narzekaj. Nie masz tragedii. Obrazek
teraz jeszcze nie ma aż takiej tragedi ale za 1-2h ta prędkość spadnie do takiej jaką podałeś
http://www.speedtest.pl/test/140089823
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 292
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: mpmdembi »

Stan 2x więcej u każdego konkurencyjnego operatora istnieje od czasów, kiedy jeszcze o N! nikt nawet nie myślał. Nie będę tu jednak nadmiernie poruszał kwestii N!, bo wspólna inwestycja dotyczy jedynie U900 (aktualnie poszerzana o LTE). Ja mówię o własnych stacjach każdego z operatorów. Oczywiście, że N! sumarycznie zmniejszyło ilość stacji obu operatorów, ale nawet jeśli podzielić na dwa to co ma wspólnie T-Mobile i Orange ramach N!, to i tak będzie więcej niż ma Plus. Nawet Play ma więcej (prawie 2x) stacji w Krakowie niż Plus - tak wiem, mają mniej inwestycji poza miastami itp. Skoro jednak KAŻDY z operatorów widzi powód aby budować więcej w Krakowie, to informacja ze strony Polkomtelu, że stacji jest wystarczająco (a pośrednio cały czas taką otrzymuję) jest zwyczajnym kłamstwem. Dodatkowym dowodem na "mijanie się z prawdą" jest rollout, który zanegował odpowiedź sprzed kilku postów, że w wymienionych przeze mnie lokalizacjach jest wszystko ok. Czyli Plus starał się (ktoś musiał te stacje wstępnie zaplanować) zupełnie bez potrzeby? Odbyło się coroczne losowanie lokalizacji?
Każde tłumaczenie braku inwestycji jest kłamstwem. Wiem, że zapewne Konsultantom nie wolno powiedzieć prawdy (o ile ją znają), bo prawda jest bardzo niewygodna.
Jeśli się mylę, to jeszcze raz proszę o odpowiedź (konkretną) na poniższe pytania:

1.otrzymałem odpowiedź, jak to technicy analizują problemy itp. Nie mogę się z tym nie zgodzić, tym bardziej, że np. przytoczony przez HAL9000 rollout jest właśnie oparty na takich analizach (no, bo raczej nie posądzam Techników o zabawę w rzutki do mapy Krakowa). Dlaczego, skoro Technicy problemy dostrzegli, byłem przekonywany jak to blisko 400-500m dalej stoją stacje i wszystko jest ok?

2. skoro jest tak dobrze w wymienionych przeze mnie lokalizacjach, to dlaczego powstały te plany - dlaczego Plus wycofał się z tych - niestety jak widać potrzebnych - planów?

3. Cytując - "Tak jak już informowaliśmy wcześniej obecne prace (rollout) skupiają się na zwiększaniu pojemności sieci (rozbudowa obecnych BTS'ów o LTE 1800 i 2600) i rozbudowa zasięgu 3G (U900)" - gdzie działa choćby jedna stacja 2600Mhz w Krakowie? Czy prawdą jest, że taka rozbudowa jest prowadzona w Krakowie? Nie interesują mnie plany, a konkrety - plany to na przykład przytoczony rollout, a jak widać nic za nim nie idzie.

4. Dlaczego np. Bydgoszcz, miasto o znacznie mniejszym zagęszczeniu mieszkańców, lżejszej zabudowie, znacznie mniejsze, ma znacznie większe zagęszczenie BTSów i ciągle powstają nowe? Czy polityka rozwoju sieci jest różna w zależności od strefy czy miasta? Tylko proszę nie mówić, że tam teren jest trudniejszy itp.

5. Co z ul. Kopernika o którą pytałem kilka postów powyżej (rejon numeru 21). Co zrobiono w ostatnich latach, aby poprawić zasięg w szpitalu który tam się znajduje? - nie będę mówił co zrobiła konkurencja, bo to "kopanie leżącego".

Na razie nie pytam o więcej, bo obawiam się, że większość (jak nie wszystkie) z tych pytań pozostanie bez odpowiedzi. Oczywiście z góry dziękuję za konkretna odpowiedź (konkretem jest też: to tajemnica biznesowa, zakazano mi o tym pisać itp.).
jawczak-24
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 22 paź 2016, o 07:45

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: jawczak-24 »

Do kija wafla kiedy w końcu zrobicie tą modernizację tego dziubanego nadajnika, przychodzę do domu zje-zmęczony po pracy i "włączam internet" a na załadowanie się strony czekam aż nie wypalę fajki albo jak włączę yt to zanim się jakiś film trwający np.30min zbuforuje to zdążę zjeść kolację i wziąć prysznic a tam nawet pół filmu się nie zbuforuje, więc proszę,błagam zmodernizujcie LTE800 ten szybki,mega szybki,ultra szybki nadajnik jakim jest BTS 33108 na LTE1800 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: habish »

Nie gorączkuj się tak. :-)
Od samej modernizacji do komercyjnego uruchomienia i tak trzeba poczekać ok 3 tygodni.
patrix-83
PlusManiak
Posty: 50
Rejestracja: 2 cze 2013, o 23:04
Lokalizacja: Kraków-Nowa Huta

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: patrix-83 »

patrix-83 pisze:
Krzysiek_Plus pisze:patrix-83, wysłałem zapytanie, dam znać, jeśli otrzymam jakaś nową informacje w tej sprawie.
EDIT:
Wstępny plan zakończenia prac to 12/2016. Termin komercyjnego uruchomienia nie został jeszcze określony.
Serdeczne dzięki Krzysiek_Plus za informację o tej stacji. Ciesze się że w tym roku stacja zostanie ukończona a wtedy odpalenie to już tylko formalność :)
Pełna budowa stacji nr 20390 na Os. Strusia 19 w Krakowie (Gimnazjum nr 42) została zakończona około 2 grudnia 2016.
Czy mógłbyś wysłać zapytanie do odpowiedniego działu i uzyskać od nich informację kiedy ta stacja wreszcie będzie odpalona bo zaraz minie miesiąc i tak sobie stoi bezczynnie a chciałbym w końcu wiedzieć kiedy się będę mógł nacieszyć jej działaniem a nie tylko ją oglądać???
Prosiłbym też o info jakie częstotliwości i pasma ta stacja będzie mieć zaimplementowane???
Krzysiek_Plus pisze:patrix-83, w najbliższym czasie uruchomimy agregacje (1800MHz+800MHz) na 3 BTS'ach: 24638, 22403, 20751.
EDIT:
Kolejne w tygodniu 21-27/11 : 22471, 24052, 24087, 22050.

Na obecną chwilę brak szczegółowych planów co do LTE2600.
Czy powiększono bazę stacji z agregacją pasm w Krakowie - jeśli tak to które stacje???
Czy zdecydowano się w końcu wdrażać w Krakowie LTE2600 - jeśli tak to które stacje???


PROSZĘ O SZCZEGÓŁOWE INFO NA WSZYSTKIE PORUSZANE TU ZAGADNIENIA W TYM POŚCIE. DZIĘKUJĘ.
HAL 9000

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: HAL 9000 »

mpmdembi pisze:Stan 2x więcej u każdego konkurencyjnego operatora istnieje od czasów, kiedy jeszcze o N! nikt nawet nie myślał.
Pozwolilem sobie obciac post mpmdembi, zeby nie tworzyc elaboratow.

Dodam do wypowiedzi mpmdembi, ze w Warszawie na chwile obecna jest ok. 750 stacji bazowych Polkomtel. A Krakow ma ich ok. 150. Oczywiscie, ze sa to miasta nieporownywalne zarowno ludnosciowo jak i terytorialnie, ale czy nie widac, ze roznica jest duzo za duza? Warszawa jest miastem mniej wiecej 3 razy wiekszym, a wiec mniej wiecej 250 stacji powinien miec Krakow - co jest i tak mniej niz ma konkurencja. Liczby sa bezlitosne dla dyrektora Okregu Krakow.

Krakow to miasto uniwersyteckie, jedno z najwazniejszych w kraju. Nie mozna sie dalej godzic na taka fuszerke uprawiana od x lat. Byly lata, ze w Krakowie robiono minimum, typu 5 stacji, a konkurencja odpalala po 20 stacji rocznie. I prosze nie "zwalac" na protesty, bo prawo obowiazuje kazdego, a jak widac konkurencja potrafila zbudowac odpowiednia siec w Krakowie.
Sytuacja nie dotyczy tylko Krakowa. Cale b. woj, krakowskie jest bardzo zle pokryte, sa olbrzymie braki w sygnale sieci i to nawet na zewnatrz (wewnatrz to norma). I prosze nie pytac o szczegoly, bo je znacie. Nie podejrzewam Was az o taka ignorancje.

Wasze poszerzanie o U900 powinno byc zrobione juz ok. 5 lat temu. W latach 2011-2014 czyli przez 4 lata nie robiliscie wlasciwie nic. Moze powstalo przez te 4 lata 10 nowych stacji w miescie. I teraz dopiero zorientowaliscie sie jak jest zle, ale te dzialania sa poteznie spoznione i bardzo ograniczone.

Prosze Cie Krzysiek, abys cala te korespondecje poslal wyzej, bo to co robi szef Okregu Krakow ma znamiona sabotazu. Ten czlowiek nie robi nic. Doprowadzil przez lata siec Plusa w Krakowie do zapasci. To persona non grata, ktora od lat udaje, ze sprawuje swoja funkcje. Najwyzsza pora na ruszenie tego glazu narzutowego. Oczyszczenie stajni Augiasza.

Koniec z kunktatorstwem, oportunizmem i na dodatek bajkopisarstwem.
HAL 9000

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: HAL 9000 »

patrix-83 pisze: Pełna budowa stacji nr 20390 na Os. Strusia 19 w Krakowie (Gimnazjum nr 42) została zakończona około 2 grudnia 2016.
Czy mógłbyś wysłać zapytanie do odpowiedniego działu i uzyskać od nich informację kiedy ta stacja wreszcie będzie odpalona bo zaraz minie miesiąc i tak sobie stoi bezczynnie a chciałbym w końcu wiedzieć kiedy się będę mógł nacieszyć jej działaniem a nie tylko ją oglądać???
Prosiłbym też o info jakie częstotliwości i pasma ta stacja będzie mieć zaimplementowane???
Ciekawe rzeczy piszesz. Stacja swiecila jakies 2 tygodnie temu. Info pewne od kolegi z Krakowa, ktory byl pod samym sajtem. Pasma U2100 i L1800.
Oto dane: U2100: dlugi CID 154089037, krotki CID 13901, RNC 2351 oraz L1800: dlugi CID 5219841, krotki 1, eNB 20390,
Albo awaria, albo odpalili testowo.
damian2988
PlusManiak
Posty: 96
Rejestracja: 16 sie 2014, o 23:25

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: damian2988 »

Krzysiek_Plus pisze:damian2988, 33005 - na tym BTS LTE1800 planujemy dodać w 02/2017.

maciejw75,
33543 - GSM, U2100, LTE1800.
32168 - U2100.
32148 - obecnie tylko GSM, a w 02/2017 planujemy dodać U900 (niestety termin uległ zmianie :-( ).

jawczak-24, 33108 - instalacja nie została jeszcze zatwierdzona, więc niestety nie jestem w stanie określić. ć.
Wiec czekam do 02/2017 mam nadzieje ze na obietnicach sie nie skaczy

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
mwarz
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 24 lut 2016, o 19:45

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: mwarz »

Znana jest już dokładna data uruchomianie LTE1800 na nadajniku BT22583 w m. Chrzanów?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

mpmdembi, HAL 9000, jak już wyjaśniałem wielokrotnie obecne prace obejmują głównie modernizacje obecnych BTS'ów, nie tylko w Krakowie, ale w całej Polsce. Nie oznacza to, że w przyszłości nie będą budowane nowe BTS'y, ale kiedy dokładnie tego niestety nie jestem w stanie na obecną chwilę określić.
mpmdembi pisze:gdzie działa choćby jedna stacja 2600Mhz w Krakowie?
LTE2600 jest uruchamiane w pierwszej kolejności na BTS'ach statystycznie najbardziej obciążonych. Jeśli chodzi o Kraków, to na chwilę obecną nie ma zaplanowanych tego typu prac.

patrix-83, 20390 - U2100, LTE1800. BTS zostanie uruchomiony komercyjnie, jak tylko uzyskamy wszystkie niezbędne pozwolenia, niestety konkretnej daty nie jestem w stanie określić.
patrix-83 pisze:Czy powiększono bazę stacji z agregacją pasm w Krakowie - jeśli tak to które stacje???
Tak: 22704, 20031, 22565, 20034, 22789, 24977, 22048, 22285, 24271, 20685, 22530, 24097.
patrix-83 pisze:Czy zdecydowano się w końcu wdrażać w Krakowie LTE2600 - jeśli tak to które stacje???
Na obecną chwilę nie ma zaplanowanych tego typu prac.

mwarz, 22583 - dodanie LTE1800 w planach na 01/2017.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ