Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Spacedust
Szalony PlusManiak
Posty: 335
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 28 lip 2013, o 23:46
Kontakt:

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Spacedust »

Czy działa jeszcze DCS na stacjach:

32016
33226
32025
32085
32033
32081
32242
33012

Zdaje się, że w większej skali go wyłączono niż przypuszczałem do tej pory ;)
Harry Callahan

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Harry Callahan »

Mam krotkie pytanie. BT20034 ma obecnie U2100, U900, L1800 i L800. Czy to sie zgadza?

I jeszcze. Czy planowane jest rozszerzenie na BT20990 (L1800/DCS1800 na chwile obecna). DCS to archazim, generalnie pasmo w ogole juz nie uzywane. Sztuka dla sztuki. Nie lepiej tam uruchomic U1800, ktorych pozwolen UKE ostatnio ukazalo sie od groma.
To samo dotyczy piko Stare Miasto - Maly Rynek, Florianska, pl. Dominikanski/rog Grodzkiej, Rynek x2, Karmelicka oraz Szpitalna/rog Marka. To sa same DCS-y, ktorych pozwolenia wygasaja na koniec pazdziernika b.r. Przeciez te stacje to sa de facto atrapy.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: habish »

Po co Ci U1800?
Twój modem lub telefon i tak nie obsługuje tego pasma.
Harry Callahan

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Harry Callahan »

patryk7588 pisze:Po co Ci U1800?
Twój modem lub telefon i tak nie obsługuje tego pasma.
Z Plusem trzeba byc caly czas czujny. Zrobili pozwolenia, a rzeczywiscie oprocz jednego Sony sprzetu brak. Ech...
W kazdym razie piko Stary Rynek i wokol oraz wzglednie niedawno odpalona 20990 powinny miec U2100 czy nawet U900, bo DCS1800 to jest pasmo, ktore obecnie powinno byc juz wylaczone.
sql
Szalony PlusManiak
Posty: 269
Rejestracja: 30 mar 2010, o 13:44
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: sql »

Jeśli byłaby taka możliwość to proszę o uaktualnienie mapki zasięgu. Mapa dawno nie była uaktualniana.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: habish »

@sql
Już raz o to pytałeś i dostałeś odpowiedź: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 80#p200862
bed
PlusManiak
Posty: 73
Rejestracja: 2 cze 2013, o 23:24

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: bed »

Witam, czy coś się zmieniło od ubiegłego roku w sprawie: Tuszyn, Wschodnia 2 (BT30905)?
patrix-83
PlusManiak
Posty: 50
Rejestracja: 2 cze 2013, o 23:04
Lokalizacja: Kraków-Nowa Huta

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: patrix-83 »

Kiedy zostanie odpalona nowo wybudowana stacja na GIMNAZJUM NR 42 IM.WŁADYSŁAWA ANDERSA w Krakowie 31-810, na Os.Strusia 19 (woj. małopolskie) i jakie pasma i częstotliwości będzie obsługiwać ??? W wykazach UKE brak pozwolenia dla tej stacji a została postawiona w ubiegły tydzień, jeszcze nie jest w pełni uzupełniona ta stacja.

Proszę o wyczerpującą i kompletną odpowiedź.
Harry Callahan

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Harry Callahan »

patrix-83 pisze:Kiedy zostanie odpalona nowo wybudowana stacja na GIMNAZJUM NR 42 IM.WŁADYSŁAWA ANDERSA w Krakowie 31-810, na Os.Strusia 19 (woj. małopolskie) i jakie pasma i częstotliwości będzie obsługiwać ??? W wykazach UKE brak pozwolenia dla tej stacji a została postawiona w ubiegły tydzień, jeszcze nie jest w pełni uzupełniona ta stacja.

Proszę o wyczerpującą i kompletną odpowiedź.
Stacja miala numer i byla w UKE, ale potem zniknela. Mam to gdzies i Ci podrzuce. Ponoc byly problemy z protestem. Bardzo cieszy, e w koncu sie udalo. Bardzo potrzebna w tamtej okolicy, wrecz niezbedna (konkurencja jest oczywiscie od lat), a lokalizacja swietna.
Cos chyba w koncu rzeczywiscie drgnelo w Krakowie ze stacjami. Moze krakowskiego nadszyszkownika w koncu oderwali od stolka do ktorego sie zassal przez 20 lat nic nierobienia, tzn. udawania, ze cos robi.
patrix-83
PlusManiak
Posty: 50
Rejestracja: 2 cze 2013, o 23:04
Lokalizacja: Kraków-Nowa Huta

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: patrix-83 »

Harry Callahan pisze:Stacja miala numer i byla w UKE, ale potem zniknela. Mam to gdzies i Ci podrzuce. Ponoc byly problemy z protestem. Bardzo cieszy, e w koncu sie udalo. Bardzo potrzebna w tamtej okolicy, wrecz niezbedna (konkurencja jest oczywiscie od lat), a lokalizacja swietna.
Cos chyba w koncu rzeczywiscie drgnelo w Krakowie ze stacjami. Moze krakowskiego nadszyszkownika w koncu oderwali od stolka do ktorego sie zassal przez 20 lat nic nierobienia, tzn. udawania, ze cos robi.
Czyżbyś mieszkał na moim osiedlu albo w okolicach? ;-)
Nie ukrywam że bardzo długo czekałem na tą stację Plusa na moim osiedlu i to prawda, była kiedyś w wykazie Plusa w UKE ale stamtąd zniknęła. Ale wreszcie powstała i została wybudowana tylko jeszcze nie jest kompletna. Bardzo się przyda na tym osiedlu gdyż ja korzystam w moim mieszkaniu z internetu LTE Plusa i niekiedy rozmów głosowych.
Podrzuć mi ten numer stacji jak znajdziesz, to ważne dla mnie. Dzięki.
Czy coś się w Krakowie zmieniło w kwestii budowy stacji??? Wątpię, dopóki prezydentem będzie majchrowski operatorzy będą mieć pod górkę z budową stacji ale podpisałem się ostatnio pod referendum za odwołaniem go ze stanowiska bo przez 16 lat niszczy to miasto a do tego dochodzą protesty buractwa które myśli że stacja im bardziej promieniuje niż tv czy monitor kompa w domu przed którym siedzą godzinami.


Natomiast nadal aktualne jest pytanie do PRACOWNIKÓW PLUSA TU Z FORUM jakie częstotliwości i jakie technologie będzie mieć zaimplementowane ta stacja na Osiedlu Strusia 19?
Proszę o wyczerpujące info.
Harry Callahan

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Harry Callahan »

Czyżbyś mieszkał na moim osiedlu albo w okolicach? ;-)
Nie, ale znam dosc dobrze Krakow oraz Gorny Slask.
Co do Majchrowskiego to problem jest przede wszystkim (czy tez byl miejmy nadzieje) w kierownictwie Plusa na Krakow. Latami nie robiono NIC, a uparcie twierdzono, ze robia sporo. Ostatnie uruchomienia stacji datuja sie na lata 2009/2010. Pozniej zrobiono z 15-20 sztuk Aero2 data only oraz w latach 2013-2015 dorzucono po kilka sztuk ze spadku po Erze lub Idei (N!). Swietny wynik nieprawdaz? A potrzeby olbrzymie. W koncu cos drgnelo po tej religijnej imprezie i jak na razie wydaje sie byc kontynuowane.
Stacja na gimnazjum miala byc przeniesiona na lokalizacje gdzie teraz jest Play http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 54&zoom=15 , ale z tego wniosek, ze wrocili do starej, duzo lepszej, lokalizacji.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

marcin19883,
Sulęczyno - jak wcześniej wspomniano na obecną chwile brak planów.
Gowidlino - rozbudowana zaplanowana na pierwszy kwartał 2017.

Spacedust, nie, na żadnej z tych stacji nie działa już DCS.
Harry Callahan pisze:Mam krotkie pytanie. BT20034 ma obecnie U2100, U900, L1800 i L800. Czy to sie zgadza?
Tak
Harry Callahan pisze:I jeszcze. Czy planowane jest rozszerzenie na BT20990 (L1800/DCS1800 na chwile obecna).
Brak planów.
bed pisze:Witam, czy coś się zmieniło od ubiegłego roku w sprawie: Tuszyn, Wschodnia 2 (BT30905)?
Nie
patrix-83 pisze:Kiedy zostanie odpalona nowo wybudowana stacja na GIMNAZJUM NR 42 IM.WŁADYSŁAWA ANDERSA w Krakowie 31-810, na Os.Strusia 19
Na obecną chwilę budowa wstrzymana.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
patrix-83
PlusManiak
Posty: 50
Rejestracja: 2 cze 2013, o 23:04
Lokalizacja: Kraków-Nowa Huta

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: patrix-83 »

Krzysiek_Plus pisze:Kiedy zostanie odpalona nowo wybudowana stacja na GIMNAZJUM NR 42 IM.WŁADYSŁAWA ANDERSA w Krakowie 31-810, na Os.Strusia 19
Na obecną chwilę budowa wstrzymana.
Krzysiek_Plus

Jak budowa wstrzymana jak stacja została wybudowana kilka dni temu tylko nie ma jeszcze sektorów i szafy z całym oprzyrządowaniem? Mam wkleić tu jej zdjęcie? Stacja stoi jak byk i wygląda na to że będzie miała 6 sektorów bo jest miejsce na 6.
Możesz się coś bliżej dowiedzieć o co tu chodzi z tym wstrzymaniem skoro stacja już stoi od 7 dni?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Krzysiek_Plus »

patrix-83 pisze:Jak budowa wstrzymana jak stacja została wybudowana kilka dni temu tylko nie ma jeszcze sektorów i szafy z całym oprzyrządowaniem? Mam wkleić tu jej zdjęcie? Stacja stoi jak byk i wygląda na to że będzie miała 6 sektorów bo jest miejsce na 6.
Nie twierdze, ze nie została wybudowana tylko, że na obecną chwile dalszy etap budowy został wstrzymany, więc na obecną chwilę nie jestem w stanie określić czy i kiedy zostanie uruchomiona.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
patrix-83
PlusManiak
Posty: 50
Rejestracja: 2 cze 2013, o 23:04
Lokalizacja: Kraków-Nowa Huta

Re: Kiedy LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: patrix-83 »

Krzysiek_Plus pisze:Nie twierdze, ze nie została wybudowana tylko, że na obecną chwile dalszy etap budowy został wstrzymany, więc na obecną chwilę nie jestem w stanie określić czy i kiedy zostanie uruchomiona.
Możesz się Krzyśku dowiedzieć na jaki czas dalsza budowa została wstrzymana i czy w ogóle będzie kontynuowana i kiedy?
Proszę Cię o info.
ODPOWIEDZ