Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: mariusz9a »

Spreju, odesłałem Cię do tego tematu, żebyś dopytał o najbliższe nadajniki oraz jakie mają uruchomione pasma. No ale mniejsza już z tym...
Czegoś tu nie rozumiem, piszesz:
Spreju pisze:Internet ma na speed test dobre pobieranie i upload lecz jest bardzo nie stabilny
a jednocześnie:
Spreju pisze:byłem nawet na kominie gdzie jest bardzo bardzo wysoko lecz tam zasiegu 0
To działa Ci ten internet czy nie działa? Bo jak nie masz zasięgu to skąd to dobre pobieranie i wysyłanie? Czy po prostu zasięg masz ale po użyciu anteny zewnętrznej?
Załączniki
obraz_2021-05-17_142505.png
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Spreju
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 17 maja 2021, o 00:33

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Spreju »

Zasiegu są 2 kreski ale co z tego że download jest 75 MB a upload 10 MB skoro internet jest niestabilny, na stronie routera gdzie są kreski zasiegu jest -107 rspm i z tego co wiem to jest fatalnie bo żeby był stabilny internet to powinno być -80/90 rspm
Awatar użytkownika
illicit
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 12 sty 2021, o 07:05
Lokalizacja: Polska

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: illicit »

Czyli internet działa dobrze, ale ktoś Ci wmówił, że tam powinny być inne cyferki i szukasz rozwiązania tego "problemu"?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Ewa_Plus »

Sztajger_51,
- w tej chwili nic w planach tu nie widać :-(

Spreju,
- możesz ręcznie wymusić pasmo L900 i próbować złapać - najbliższe nadajniki to BT11281 i BT13369, jednak są i tak dość daleko od Ciebie. Ewentualnie można spróbować wzmocnić sygnał jakąś porządna anteną zewnętrzną. W tym modelu ODU jest taka możliwość, jest specjalne wejście na to.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Spreju
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 17 maja 2021, o 00:33

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Spreju »

Kupiłem nawet kartę z PLUSA I patrzyłem na cell info czy jakoś tak aplikacja do sprawdzania połączenia to 0 zaeiegu w tel xD, a o antenie zewnętrznej myślałem ale o B525 mimo bo z tego co wyczytałem to wzmacnia zasięg o około 20 dbm czy jak to się tam nazywa, a to jest dużo
Awatar użytkownika
Bleuet
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 16 maja 2020, o 10:34

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Bleuet »

Czy agregacja 4CA powinna już działać na każdej stacji, gdzie mamy dostępne 4 pasma LTE - 900/1800/2100/2600?
Jakiś czas temu słyszałem że Plus to wdraża, na jakim jesteśmy etapie? :-)
w84u
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2021, o 12:29

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: w84u »

Witam serdecznie, czy pomiędzy LTE Plusa i Aero2 na jednym maszcie można wymusić agregację? Obecnie antenę mam nakierowaną na maszt BT22111, jest LTE 2600 (20MHz) i 2100 (5MHz) oraz Aero2 1800 (20MHz) i 900 Agregacja 2100 i 2600 pozwala na osiągi do 60Mb/s ale słabą stroną jest (z racji odległości od masztu 2,5 km i nie najlepszy teren) w gorszych warunkach pogodowych zrywanie łącza. W odległości 1,5 km mam maszt Tmobile na którym jest Aero2, ale mocno obciążony i prędkości up/do wychodzą odpowiednio 19/3 Mb/s. Miałem ODU/IDU100 ale z powodu nauki zdalnej (nauczyciel i studentka) zakupiłem modemrouter ZTE i antenę kierunkową (panel) Mam stabilne połączenie przy ustawieniach połączeń ALL z LTE Plusa i Aero2, ale nie ma agregacji. Próżna nadzieja na trzy pasma w agregacji?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: mariusz9a »

Agregacja 3CA działa. Nie ma znaczenia czy to Aero2 czy Polkomtel - to jedna firma jest. Natomiast nie działa agregacja między nadajnikami. Tzn np nie zagreguje się LTE1800 z nadajnika A z LTE2600 z nadajnika B. Wszystko musi być na jednym nadajniku. A chyba Ci chodzi o agregację między różnymi nadajnikami, czy źle zrozumiałem? A to jakie częstotliwości i ile się ich zagreguje zależy nie tylko od możliwości sieci, ale też m. ni. od klasy LTE Twojego modemu/telefonu.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Ewa_Plus »

Spreju
- co do anteny to jest szansa że wpłynie na poprawę sygnału u Ciebie.
O antenach możesz przeczytać w naszym wątku: viewtopic.php?f=100&t=15407&start=630"target="_blank

w84u,
- a jaki dokładnie model ZTE używasz obecnie?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Bleuet
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 16 maja 2020, o 10:34

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Bleuet »

Bleuet pisze:Czy agregacja 4CA powinna już działać na każdej stacji, gdzie mamy dostępne 4 pasma LTE - 900/1800/2100/2600?
Jakiś czas temu słyszałem że Plus to wdraża, na jakim jesteśmy etapie? :-)
A moje pytanie?
w84u
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2021, o 12:29

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: w84u »

Dziękuję z szybką odpowiedź, model to ZTE 286D https://cacombos.com/device/MF286D Oczywiście wiem, że z różnych bteesów nie zrobię agregacji, dlatego loguję się do tego bts Obrazek BT22111 Łączy się z trzema pasmami, ale router nie okazuje agregacji (pod obciążeniem oczywiście) i nie widać tego w testach prędkości pobierania. Nie mniej przedmówcom dziękuję, bo najważniejszą informację otrzymałem, agregacja pomiędzy LTE Plus i Aero2 jest możliwa, choć to dwaj różni operatorzy. Może znacie odowiedź, opierając się na Waszym doświadczeniu w jakim kierunku iść aby utrzymać agregację na dobrym poziomie mimo słabych parametrów sygnału? Antena ? np. ATK-504 z Telkobu? Obrazek
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Ewa_Plus »

Bleuet,
- przepraszam za przeoczenie, w niektórych miejscach działa już 4CA, nie mam na razie informacji, czy wszędzie tak jest.
Spróbuję się dowiedzieć więcej na ten temat i wrócę z odpowiedzią jak coś ustalę.

w84u,
- teoretycznie ta antena powinna pomóc, ale przed zakupem lepiej chyba podejść z routerem bliżej stacji i sprawdzić czy warto. Może być tak, że stacja jest "zapchana" i antena poprawi tylko poziom sygnału, a nie transfery.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Sztajger_51
Szalony PlusManiak
Posty: 1263
Rejestracja: 15 sie 2018, o 10:07

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Sztajger_51 »

BT22583 "CHRZANÓW". Ile jest sektorów w poszczególnych pasmach ? Czy na tej stacji działa już L2600 FDD ?

:-D
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5499
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

Sztajger_51, GUL900 (3), U2100 (3), L1800 (6) i L2600 (6). Działa.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Sztajger_51
Szalony PlusManiak
Posty: 1263
Rejestracja: 15 sie 2018, o 10:07

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Sztajger_51 »

Sosnowiec, BT22965 i BT20301. Czy pasmo L2100 działa na tych stacjach komercyjnie ?

:-D
ODPOWIEDZ