Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Mark #1
Prawie PlusManiak
Posty: 42
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 cze 2018, o 09:42

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Mark #1 »

HAL 9000 pisze:
waflu pisze:Witam

Czy w miejscowosci Olkusz sa w planach jakies nadajniki LTE poniewaz aktualnie od kilku mieciecy predkosc internetu stoi w miejscu w okokicsch 10Mb/s.
Oczywiscie, ze moznaby jeszcze dodac L2600 czy L2100 szczegolnie przy Bylicy, Nullo i Slawkowskiej czyli tam gdziej jest najwiekszy ruch. Problem jednak lezy, podobnie jak w calej masie innych miejscowosci, w tym, ze mieszkancy nie chca nowych stacji, ktore moglyby odciazyc stare.
Znana byla przed kilku laty awantura o stacje na przychodni OLMED przy Nalkowskiej, gdzie mieszkancy twierdzili, ze stacja Plusa poczyni takie spustoszenia jak Little Boy...
Stacje na granicy Olkusza i Zurady tez zablokowano. To dwie o ktorych wiem.
A potem jest placz na forum.
Ponieważ to moja okolica po której poruszam się służbowo i bywam prywatnie z telefonami Plusa to pozwolę sobie przedstawić moją opinie i jednocześnie zadać pytania do Specjalisty Plusa:

Oczywiście że były protesty w sprawie przychodni OLMED w Olkuszu, niestety pozwolenie już wygasło. Ale tak to można tłumaczyć każdą "niemoc" a może nawet nieudolność przedstawicieli Plusa czy działających w ich imieniu . Bo jak wytłumaczyć brak stacji bazowej w tak dużej (ok 10 000 mieszkańców !) jak na Olkusz dzielnicy Osiedle Młodych? Jakoś konkurencja N! czy też Play potrafiła postawić w tej części miasta swoje stacje bazowe. Wystarczy sprawdzić w BTS search. Kiedyś już poruszałem i pddałem pomysł propozycje przeniesienia stacji BT24742 z ulicy Osieckiej np. gdzieś np. w okolice stacji Paliw Huzar albo po drugiej stronie drogi Olkusz- Chrzanów, wtedy może by mieszkańcy tego osiedla (i nie tylko osiedla bo jest tam też wiele domów jednorodzinnych) mogli by mieć normalny zasięg. Zatem pytanie:

1) Czy są jakieś projekty odnośnie przeniesienia tej stacji? Przypominam że w odległości ok 400 m jest BT20660, która bez problemu pokryje zasięgiem region po ewentualnym przeniesieniu (zawsze to chyba łatwiejsze niż cała procedura odnawiania zezwoleń, czy uzyskiwania nowych)

2) Wolbrom - centrum - tutaj też ktoś już pytał i narazie brak planów. chociaż w ubiegłym roku była "puszczona" informacja że prace mają się zacząć co później sprostowano że stacja powstanie w ciągu 1-2 lat..... Czy są jakiekolwiek szanse dla np. pacjentów przychodni Wolmed ulica Skalska w Wolbromiu aby gdy chcą skorzystać z telefonu sieci Plus nie musieli wychodzić przed budynek? (niestety tutaj tez tylko sieć Plus oferuje takie "atrakcje") Jest szansa chociaż na jesień uruchomić zasięg ?


3) Droga krajowa nr 794 odcinek Wolbrom - Pilica. od 2 lat w miejscowości Kąpiele Wielkie jest nowy maszt N! na którym jest również stacja Play. Miejscowości obok (np. Dłużec) przez wiele lat nie miały w OGÓLE zasięgu, maszt powstał dzięki działaniom lokalnych radnych i poparciu Burmistrza Wolbromia, który chwalił się tym nawet podczas wyborów. Wiem, wiem zaraz HAL9000 napisze że Plus miał wcześniej pozwolenie w miejscowości Strzegowa - ale tutaj jest podobnie jak w olkuskim osiedlu młodych... pytanie: czy sieć Plus prowadzi rozmowy z N! i zapewni taki luksus swoim abonentom aby tez mogli się cieszyć z zasięgu w tej okolicy ?

4) Ojcowski Park Narodowy - tutaj też pojawiły się plany, co cieszy. Czy są jakieś szanse na stacje w tym roku?

Bardzo proszę o odpowiedzi na moje pytania Specjalistę Plusa. Dziękuję i pozdrawiam !
Awatar użytkownika
JacentyEsz
PlusManiak
Posty: 146
Rejestracja: 6 sty 2016, o 20:02

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: JacentyEsz »

Przełączyłem się z LTE na H+
Prędkość nie poprawiła się ale przynajmniej działa. Tak czy siak porażka. Idę jutro kupić karty SIM Orange i T Mobile i sprawdzę jak to u nich wygląda.ObrazekObrazek

Wysłano z Google Pixel 2 XL
Awatar użytkownika
Sztajger_51
Szalony PlusManiak
Posty: 1261
Rejestracja: 15 sie 2018, o 10:07

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Sztajger_51 »

JacentyEsz pisze:Przełączyłem się z LTE na H+
Prędkość nie poprawiła się ale przynajmniej działa. Tak czy siak porażka. Idę jutro kupić karty SIM Orange i T Mobile i sprawdzę jak to u nich wygląda.ObrazekObrazek

Wysłano z Google Pixel 2 XL
Zwykle przy ikonie testowanej technologi pojawia się ikona operatora. U Ciebie jest Android. Więc jak mamy być pewni,że test dotyczył Plusa ?

:-D
Awatar użytkownika
JacentyEsz
PlusManiak
Posty: 146
Rejestracja: 6 sty 2016, o 20:02

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: JacentyEsz »

Serio myślisz że robiłbym z siebie głupka?
Tak jest niestety w tej aplikacji że czasem pojawia się nazwa operatora a czasem napis Android. Dlaczego to nie wiem.
Poniżej dowód. Na rozwiniętym pasku masz napisane Plus a mimo to aplikacja w teście pokazuje Androida.Obrazek

Wysłano z Google Pixel 2 XL
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5498
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

Mark #1, BT24742 - nie mam obecnie takich informacji. Wolbrom, Ojcowski Park Narodowy - nie mam potwierdzonych dat dla realizacji tych inwestycji.
Mark #1 pisze:czy sieć Plus prowadzi rozmowy z N! i zapewni taki luksus swoim abonentom aby tez mogli się cieszyć z zasięgu w tej okolicy ?
Nie posiadamy takich informacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
HAL 9000

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: HAL 9000 »

Mark #1 pisze:
HAL 9000 pisze:
waflu pisze:Witam

Czy w miejscowosci Olkusz...
Czuje sie mimo wszystko wywolany do tablicy. Zreszta konsultant juz odpowiedzial

1. Stacji nie mozna przeniesc jak wazonu z kuchni do salonu. Kazda stacja jest zwiazana dlugoterminowa umowa. Nawet gdyby umowa wygasla to nie mozna wziac tego zelastwa na plecy i postawic na bloku na os. Mlodych bez calej procedury uzyskiwania nowych pozwolen.
Plus tam zreszta chcial stacji, a mieszkancy nie. W czym wiec problem? Aha, nie ma zasiegu indoor na w/w osiedlu? To w takim razie idz i podziekuj tym protestujacym. W gazecie byli, mozna ich zlokalizowac.
2. Wolbrom to juz czwarta proba uruchomienia stacji. Kazda wczesniejsza (kamienica na Rynku, budynek UMiG oraz budynek przy Bocznej) byly torpedowane. Plus chcial, mieszkancy/wladze nie. W czym wiec problem? Aha, nie ma sygnalu indoor w centrum miejscowosci? Coz, musisz znowu podziekowac protestujacym.
3. W Strzegowej Plus chcial, mieszkancy nie. Dokladnie tak. W czym wiec jest problem? Aha, bo sa jedynie strzepy sygnalu outdoor? Ta sama rada co powyzej.
jaszek7777
PlusManiak
Posty: 149
Rejestracja: 18 lip 2016, o 17:07

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: jaszek7777 »

Miłomłyn (Warmińsko-mazurskie), zaniki LTE od ok 13:00.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5498
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

jaszek7777, zanika zasięg czy spada prędkość? Możesz podać parametry sygnału? Czy restartowałeś urządzenie? Czy sygnał GSM również zanika?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: habish »

Czy pojawiły się jakieś plany dla Nasielska?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5498
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

habish, na razie nie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jaszek7777
PlusManiak
Posty: 149
Rejestracja: 18 lip 2016, o 17:07

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: jaszek7777 »

Michał_Plus pisze:jaszek7777, zanika zasięg czy spada prędkość? Możesz podać parametry sygnału? Czy restartowałeś urządzenie? Czy sygnał GSM również zanika?
Wyrzucało z LTE w ogóle. Kilka razy. Teraz jest ok, niestety nie zrobiłem screena jak nie było LTE. To były krótkotrwałe zaniki sygnału LTE.

Teraz jest tak:

RSSI: -76dBm
RSCP: -76dBm
RSRP: -102dBm
SINR: 14.6dB

więc ok.

Po grudniowej modernizacji stacja ta wydaje się być bardziej podatna na niekorzystne zjawiska pogodowe. Ostatnio przy intensywnym śniegu nie mogłem prowadzić rozmowy telefonicznej, rwało rozmowy, znikał zasięg, również w routerze. Owszem, sypało mocno, ale w przeszłości nie doświadczyłem tego typu problemów.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5498
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

jaszek7777, stacja pracuje poprawnie. Twój sygnał jest dość słaby, ale bez większych zakłóceń. Może to jednak powodować krótkotrwałe przerwy. Myślałeś nad zakupem anteny zewnętrznej?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jaszek7777
PlusManiak
Posty: 149
Rejestracja: 18 lip 2016, o 17:07

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: jaszek7777 »

Myślałem, ale musiałbym ją wycelować w blisko 100-letni las. Nie wiem,czy to coś da. Router jest przy oknie od strony BTS. Mazury Zachodnie to specyficzny obszar Polski. Kiedyś docierał do mnie sygnał z miejscowości Piławki leżącej przy drodze S-7. Niestety, w wyniku przebudowy drogi na odcinku Miłomłyn-Ostróda (teraz jest to ekspresówka) stacja została rozebrana, zaś urządzenia nadawcze przeniesione na stację NetWorkS! w tej samej miejscowości. Ale to już nie to samo. Sygnał z niej nigdy do mnie nie docierał, i nie dociera.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5498
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: Michał_Plus »

jaszek7777, antena i tak powinna wzmocnić sygnał który do Ciebie dociera.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jaszek7777
PlusManiak
Posty: 149
Rejestracja: 18 lip 2016, o 17:07

Re: Kiedy LTE-A? LTE? HSPA+? pytania o planowany zasięg

Post autor: jaszek7777 »

Jest jakaś rekomendowana?
ODPOWIEDZ