Plush ABO - pytania

Bez konsekwencji dla młodych… oferta na kart, MIX
Awatar użytkownika
torre24
Szalony PlusManiak
Posty: 245
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 sty 2016, o 20:55

Re: Plush ABO - pytania

Post autor: torre24 »

U mnie było to ok. tygodnia (na dwóch numerach tak samo) od wypełnienia zamówienia do aktywacji w Plush.
damiano
Prawie PlusManiak
Posty: 39
Rejestracja: 1 wrz 2013, o 12:09

Re: Plush ABO - pytania

Post autor: damiano »

Witam

Czy w ofercie plush jest roming w ue i internet?

Pytam bo nie widzę na stronie
Awatar użytkownika
torre24
Szalony PlusManiak
Posty: 245
Rejestracja: 24 sty 2016, o 20:55

Re: Plush ABO - pytania

Post autor: torre24 »

Przenoszę kolejny numer (tym razem od innego operatora). Naliczono mi opłatę za okres, w którym obowiązuje numer tymczasowy. Konsultantka z BOK nie potrafiła wskazać punktu jakiegokolwiek regulaminu, który mówi o tym, że taka opłatę muszę wnieść (karta nie była nawet wyłożona do telefonu). Dodam, że umowę zamówiłem poprzez połączenie z konsultantem BOK, kiedy to wysłuchałem miliona informacji o zgodach, RODO i innych rzeczach ale nie o opłatach.
Może ktoś z forum potrafi wskazać podstawę naliczenia tej opłaty?
Na marginesie, na połączenie czekałem 61 minut(!), a zadzwoniłem ok. 23.00, obsługa wyjątkowo nieuprzejma...
dredd
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2019, o 21:27

Re: Plush ABO - pytania

Post autor: dredd »

Witajcie. Plush abonament 25 zł na czas określony. Jak to jest z tą promocja "social free , video free". W warunkach promocji przedstawionych na stronie plusa widnieje zapis : "W ramach Promocji Klient, o którym mowa w ust. 3, może w chwili zawierania Umowy zlecić aktywację promocyjnego Pakietu usług social free itd". No właśnie - "zlecić". Czy ten pakiet usług (skądinąd istotny dla wartości całego abonamentu) nie jest z automatu przyznawany? Tu jest niejasność .
Awatar użytkownika
torre24
Szalony PlusManiak
Posty: 245
Rejestracja: 24 sty 2016, o 20:55

Re: Plush ABO - pytania

Post autor: torre24 »

Przeniosłem numer z Plusha do Flex-a. Wybrałem datę przeniesienia niecałe dwa tygodnie do przodu od złożenia wniosku. Dodam, że umowa była na czas nieokreślony od samego początku. Teraz dostałem fakturę, na której naliczoną mam kwotę 35 zł bez grosza jako opłatę odszkodowawczą za wcześniejsze przeniesienie numeru. Pytanie - na jakiej podstawie naliczono taką opłatę? Umowa na czas nieokreślony, w cenniku nie ma słowa o jakiejkolwiek karze.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Plush ABO - pytania

Post autor: zbych_in_flames »

§ 4.6 W przypadku wyboru przez Abonenta trybu przeniesienia numeru do Nowego Dostawcy Usług bez zachowania okresu
wypowiedzenia lub rozwiązania Umowy przed upływem Okresu promocyjnego, Abonent zobowiązany jest do uiszczenia
Polkomtel opłaty w wysokości równej opłacie abonamentowej za okres wypowiedzenia, nie wyższej jednak niż opłata
abonamentowa za jeden okres rozliczeniowy powiększonej o karę umowną/ulgę, o ile taka przysługuje zgodnie z
Umową
http://www.plus.pl/documents/16/1321306 ... c-tele.pdf
Awatar użytkownika
torre24
Szalony PlusManiak
Posty: 245
Rejestracja: 24 sty 2016, o 20:55

Re: Plush ABO - pytania

Post autor: torre24 »

Dzięki zbych. Teraz wiem, że robią mnie "tylko" na 15 zł (miałem abonament 20 zł, umowa bezterminowa). Poza tym przed przeniesieniem konsultowałem to z BOK i otrzymałem informację, że żadnych opłat nie będzie.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Plush ABO - pytania

Post autor: zbych_in_flames »

Jeśli się nie mylę to taka opłata jest u każdego operatora, jeśli nie jest zachowany okres wypowiedzenia.

Jaki miałeś cykl rozliczeniowy, kiedy złożyłeś wniosek i kiedy wypadało przeniesienie?
Awatar użytkownika
torre24
Szalony PlusManiak
Posty: 245
Rejestracja: 24 sty 2016, o 20:55

Re: Plush ABO - pytania

Post autor: torre24 »

Wyznaczyłem termin na niecałe dwa tygodnie od złożenia wniosku. Więc jeżeli taką opłata jest to ok. Tylko dlaczego zostałem wprowadzony w błąd przez konsultanta BOK i dlaczego opłata jest wyższa od abonamentu?
Reklamację złożyłem. Zobaczymy.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Plush ABO - pytania

Post autor: zbych_in_flames »

Wyższa nie powinna być więc pytanie w którym okresie cyklu rozliczeniowego to składałeś bo może jest jakaś jeszcze proporcjonalna opłata za jakiś okres.
Awatar użytkownika
torre24
Szalony PlusManiak
Posty: 245
Rejestracja: 24 sty 2016, o 20:55

Re: Plush ABO - pytania

Post autor: torre24 »

Ale ja za miesiąc, w którym składałem wypowiedzenie zapłaciłem abonament.
Update: reklamacja uznana.
Snoopy34
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2017, o 21:00

Re: Plush ABO - pytania

Post autor: Snoopy34 »

.
Ostatnio zmieniony 7 lis 2019, o 01:19 przez Snoopy34, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
torre24
Szalony PlusManiak
Posty: 245
Rejestracja: 24 sty 2016, o 20:55

Re: Plush ABO - pytania

Post autor: torre24 »

Delete.
tpcom
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 31 lip 2015, o 09:12

Re: Plush ABO - pytania

Post autor: tpcom »

Witam. Zamierzam przenieść 2 numery z Play na Kartę do Plush Abo. Jak doczytałem tutaj zrobię to tylko poprzez internet bo w salonie Plusa się nie da...?
Widzę 2 opcje: na 24 miesiące oraz na czas nieokreślony. Czy wersja z czasem nieokreślonym znaczy to, że mogę w każdym miesiącu/nawet po 1 lub po 2/ tę umowę rozwiązać bez żadnych konsekwencji? To tak jakby wersja na kartę...??? Dlaczego ta wersja umowy jest w sumie lepsza od tej 24 miesięcznej bo daje w sumie więcej GB internetu?
Przechodząc do sedna sprawy: chciałem spytać czy w obydwu wersjach umów w tych abonamentach są przekierowania rozmów oraz tzw. połączenie oczekujące(w momencie kiedy rozmawiam i ktoś inny do mnie zadzwoni usłyszę cichy dźwięk i wyświetli się kto dzwoni - mogę wtedy zawiesić dotychczasową rozmowę i przyjąć nową lub rozmawiać dalej/po skończonej rozmowie przychodzi do mnie SMS z informacją, że ktoś chciał ze mną rozmawiać.)? Jeśli tak to czy są darmowe czy płatne?
A może w żadnym z obydwu wersji abonamentów tych rzeczy niestety nie ma...??? Hmmm ... Wtedy decyzja o zmianie sieci zdecydowanie by się oddaliła :-/
POzdr
tpcom
guren
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 25 lip 2015, o 14:19

Re: Plush ABO - pytania

Post autor: guren »

Połączenie oczekujące działa w Plush
ODPOWIEDZ