Operator może naliczyć opłaty... - ciągła aktywacja iPhone

Bez konsekwencji dla młodych… oferta na kart, MIX
wyswiad
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 28 mar 2019, o 11:20

Operator może naliczyć opłaty... - ciągła aktywacja iPhone

Post autor: wyswiad »

Cześć,

Kilkanaście dni temu przeszedłem z Play do Plush z zachowaniem numeru. Niestety co chwilę mam jakieś problemy z Waszą siecią i konfiguracją - aktualny problem to ciągła aktywacja usług iMessage, Facetime i iCloud, w wyniku której otrzymuję powiadomienie o możliwych opłatach i pożera mi kasę z konta.

Jak już zdążyłem się dowiedzieć, iPhone aktywuje te usługi wysyłając SMS-a do UK, co było powodem tego, że z konta pobiera mi ekstra pieniądze, bo nie mam tego w pakiecie. Na początku w ogóle o tym nie miałem pojęcia, a infolinia Plusa nie umiała mi pomóc, więc próbowałem dojść na własną rękę za co te koszty. Dowiedziałem się, że to Plus/Plush średnio współpracuje z iPhoneami. :-/

Przez kilka dni zabrało mi już z 10 złotych, dlatego parę dni temu wyłączyłem po prostu iMessage i Facetime i przez chwilę był spokój, ale dzisiaj rano przyszedł mi komunikat, że "operator może naliczać opłaty" - tym razem za iCloud i znowu zeszło z konta.

Przeszukałem różne fora i znalazłem kilka tematów i wydaje mi się, że już wszystko zrobiłem, co trzeba:
- w ustawieniach "sieć komórkowa danych" wpisałem te wszystkie dane dot. sieci PLUS, które się nie wkleiły tam domyślnie;
- mam wpisany własny numer telefonu w "Mojej wizytówce" w kontaktach i jest on też z ustawieniach "Telefon";
- co ciekawe, usługa iMessage musiała być wcześniej już aktywna, bo (zanim dowiedziałem się więcej o problemie) wysłałem jedną taką wiadomość i jedną odebrałem; później ją wyłączyłem; teraz chcąc ten problem rozwiązać ostatecznie, po sprawdzeniu tych wszystkich danych sieci znowu ją uruchomiłem, ale od kilkudziesięciu minut mam komunikat "Czekam na aktywację", podobnie jak Facetime, a przy numerze telefonu kręci się kółeczko;
- wyczytałem, że jak następnym razem pojawi się komunikat o naliczaniu opłat to zamiast OK należy wybrać ANULUJ, ale to nie rozwiązuje problemu na dłuższą metę, poza tym tylko dzisiaj już 3x zeżarło mi kasę bez żadnego komunikatu.

Help! Co mogę jeszcze zrobić? Zaraz się okaże, że drugi abonament będę płacił za te dodatkowe aktywacje i całe przejście do Plusha przestanie być opłacalne.

Dlaczego w innych sieciach ten SMS jest aktywacyjny jest bezpłatny, a u Was nie? W tej chwili za aktywacje w ciągu kilku dni zapłaciłem już prawie 15 złotych, co zaczyna być śmieszne, bo zaraz przekroczę miesięczną kwotę regularnego doładowania.

Dlaczego w Plusie są takie problemy z tym i od wielu lat, jak czytam, nic z tym nie zrobiliście?

Czy ktoś miał podobne problemy i wie, jak sobie z tym poradzić?
Chciałbym to mieć aktywowane raz na zawsze.

EDIT: Nie doczytałem, że forum jest niezależne, więc sorki za pisanie jak do oficjeli. ;) Ale może ktoś miał podobny problem i coś doradzi. Niestety po dyskusji na innym forum, dochodzę do wniosku, że jednak przygoda z Plusem będzie bardzo krótka. W innych sieciach nie ma takiego problemu, a Plus to olewa. Nawet w BOK mi powiedzieli w skrócie, że generalnie to "mój problem".
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: Operator może naliczyć opłaty... - ciągła aktywacja iPho

Post autor: TomPL »

W kwestii formalnej: forum ma część oficjalną viewforum.php?f=89 i "niezależną" pozostałą część. jeśli chcesz, żeby ktoś z Plusa ci odpowiedział to pisz w tej części oficjalnej.
ODPOWIEDZ