Przeniesienie numeru z Plusa do Plusha

Bez konsekwencji dla młodych… oferta na kart, MIX
Krakus51
PlusManiak
Posty: 65
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 22 lut 2014, o 11:36

Przeniesienie numeru z Plusa do Plusha

Post autor: Krakus51 »

Witam, mam numer w Plusie na abonament od 20 lat. Chciałbym go przenieś do Plusha też na abonament. Plus i Plush to ta sama sieć a więc nie powinno być problemów jak sądzę. Jak to przeprowadzić, ktoś już to przerabiał ? Teraz płacę 50 zł a w Pluh prawie za to samo zapłacę 25 zł.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1177
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przeniesienie numeru z Plusa do Plusha

Post autor: Ron »

Bezpośrednio nie ma takiej możliwości. Na początek należy przejść do oferty na kartę. Szczegóły jak to zrobić, sprawdzisz TUTAJ.
Następnie możesz wybrać odpowiednią ofertę na stronie Plush i gotowe. :->

Pamiętaj: przed migracją do oferty na kartę upewnij się, że jesteś po okresie zastrzeżonym, aby uniknąć kary.
Krakus51
PlusManiak
Posty: 65
Rejestracja: 22 lut 2014, o 11:36

Re: Przeniesienie numeru z Plusa do Plusha

Post autor: Krakus51 »

W/g mnie to są niepotrzebne działania mające tylko na celu zniechęcenie klienta do jakichkolwiek zmian. Skoro to ta sama firma powinno być tak że kończy mi się umowa i następnym dniu jestem już na innej usłudze. Tym bardziej że chcę przejść z abonamentu na abonament. Po co przechodzić na kartę i z karty na abonament znowu. To jest mało logiczne. Mam jeszcze kilka miesięcy a więc czas na ogarnięcie sprawy.
_julaMCR
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 15 cze 2019, o 15:13

Re: Przeniesienie numeru z Plusa do Plusha

Post autor: _julaMCR »

Tego nie robi czlowiek tylko robi to system, takie sa procedury i nikt dla ciebie tego nie zmieni ;)
maniusg71
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 26 gru 2016, o 12:08

Re: Przeniesienie numeru z Plusa do Plusha

Post autor: maniusg71 »

Ron pisze:Bezpośrednio nie ma takiej możliwości. Na początek należy przejść do oferty na kartę. Szczegóły jak to zrobić, sprawdzisz TUTAJ.
Następnie możesz wybrać odpowiednią ofertę na stronie Plush i gotowe. :->

Pamiętaj: przed migracją do oferty na kartę upewnij się, że jesteś po okresie zastrzeżonym, aby uniknąć kary.
Proszę o uściślenie, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem... trzeba poczekać aż umowa przejdzie na nieokreśloną, aby przenieść numer z abo na kartę w Plusie?

Albo zapytam konkretniej... moja umowa określona kończy się 16.12.2019 r. Czy jej wypowiedzenie mogę złożyć przed 16.11.2019 r. (więcej niż 30 dni przed końcem umowy) czy po tej dacie, aby jednak przeszła na czas nieokreślony po 16.12. i wówczas dopiero wysłać SMS, że przechodzę na kartę? A z kolei jeśli tak zrobię (nie wypowiem umowy wcześniej niż 30 dni przed terminem zakończenia) to nie sprawi, iż będę musiał zapłacić za jeden miesiąc abonament już nie w promocji, a więc drożej?

Z góry dziękuję za pomoc w rozwianiu moich wątpliwości.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1177
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przeniesienie numeru z Plusa do Plusha

Post autor: Ron »

maniusg71 pisze: Albo zapytam konkretniej... moja umowa określona kończy się 16.12.2019 r. Czy jej wypowiedzenie mogę złożyć przed 16.11.2019 r. (więcej niż 30 dni przed końcem umowy) czy po tej dacie, aby jednak przeszła na czas nieokreślony po 16.12. i wówczas dopiero wysłać SMS, że przechodzę na kartę? A z kolei jeśli tak zrobię (nie wypowiem umowy wcześniej niż 30 dni przed terminem zakończenia) to nie sprawi, iż będę musiał zapłacić za jeden miesiąc abonament już nie w promocji, a więc drożej?
Możesz wcześniej, ale zaznaczając rozwiązanie umowy na koniec okresu oznaczonego. Możesz rozwiązać także wtedy jeśli umowa przejdzie już na czas nieoznaczony, ale tutaj też jest okres wypowiedzenia 30 dni.

Warunki po przejściu na czas nieoznaczony pozostają takie same jak w czasie oznaczonym, więc abonament nie wzrośnie.
guren
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 25 lip 2015, o 14:19

Re: Przeniesienie numeru z Plusa do Plusha

Post autor: guren »

Należy zarejestrować numer:
- przed wskazaną datą wyłączenia numeru, wysyłając bezpłatnego SMS-a o treści PRZENIES na numer 80107 (dotyczy osób indywidualnych)

W moim wypadku Plus nie zarejestrował karty i po wypowiedzeniu umowy i przejściu z abo na kartę musiałem rejestrować numer.

Przechodząc z Abo Plus do Abo Plush:
- wypowiedziałem umowę z przeniesieniem numeru do oferty na kartę
- zarejestrowałem numer
- zmieniłem ofertę na Plush na kartę
- przez www zamówiłem abo w Plush

I od ponad 2 lat korzystam z no-limit za 24,99 - lepszej oferty chyba nie ma
Krakus51
PlusManiak
Posty: 65
Rejestracja: 22 lut 2014, o 11:36

Re: Przeniesienie numeru z Plusa do Plusha

Post autor: Krakus51 »

Złożyłem 13.01.2020 wymówienie z abonamentu w Plusie z myślą o przejściu do Plusha. Dziś dzwonili z działu utrzymania klienta z propozycją która mnie zaskoczyła. Otóż propozycja była na przejście do taryfy PLUSH ABO L+ ale dalsze pozostanie w Plusie tylko z tym abonamentem od Plush. Bez przechodzenia na kartę i ponownie na abo Plush. Pakiet to bez limitowe rozmowy na komórki i stacjonarne, bez limitu na SMS i MMS, do tego 20GB internetu.Do tego 10GB na socjalmedia. Umowa na 24 miesiące, cena 24,99 przy upuście za e-fakturę. Czytam narazie umowę którą mi przesłali. To chyba niezła oferta, jak myślicie ? Teraz płaciłem 50zł i miałem jeszcze 120 min na UE ale internetu 12GB
mario23
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:55

Re: Przeniesienie numeru z Plusa do Plusha

Post autor: mario23 »

Tu masz wszystko opisane łącznie z ofertą: https://rankingsieci.pl/plush
ODPOWIEDZ