Pakiet Internetowy - FB

Bez konsekwencji dla młodych… oferta na kart, MIX
mampytanie
Początkujący PlusManiak
Posty: 23
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 wrz 2017, o 12:13

Pakiet Internetowy - FB

Post autor: mampytanie »

Witam, mam wykupiony pakiet miesięczny za 10 zł w Plushu gdzie jest 1 GB internetu. Jest tam napisane, że w tym 1 GB internetu jest FB bez limitu. I teraz pytanie, dlaczego jak wchodzę na FB nie z aplikacji (bo jej nie używam wcale), a z przeglądarki internetowej w telefonie to zużywa mi transfer z tego 1 GB. Przecież nie powinno tak być. Nie jest nigdzie podane, że nie pobiera z pakietu 1 GB internetu tylko w aplikacji FB, a wejście z przeglądarki na m.facebook.com jest odbierane jako zwykłe przeglądanie internetu i zużycie pakietu. Wytłumaczy mi ktoś jak to w końcu z tym jest? Jak jest obliczany ten transfer z FB i kiedy jest bez limitu, a kiedy nie. Pozdrawiam.

@EDIT:
Znalazłem w regulaminie taka wzmiankę:

Pakiet Facebook nie pomniejsza limitu transferu danych z aktywnego pakietu transmisji danych w ramach serwisu Facebook
z wyłączeniem transmisji danych przez serwery proxy,
aplikacji korzystających z mechanizmów kompresji danych (np.: przeglądarka Opera Mini), transmisji danych pochodzącej od reklamodawców zewnętrznych zamieszczających swoje
filmy reklamowe w serwisach, pochodzące z innych serwerów. Bezpłatna transmisja danych w ramach serwisu Facebook nie dotyczy: Camera App (wszelkie usługi wykorzystujące kamerę, jak videocall), Pages Manager App (menedżer do zarządzania stronami FB), Facebook Blackberry App (ze względu na
proxy), Proxy browsers (jeśli klient używa FB w
przeglądarce), VoIP (dotyczy wszelkiego typu rozmów głosowych).
Używam oryginalnej przeglądarki Xiaomi - MI Browser więc nie ma tu mowy o zmniejszaniu danych czy proxy.
ODPOWIEDZ