Teraz jest 4 gru 2020, o 09:42

Zostaw Kontakt

Technologie 2G, 3G, 4G... i ich przyszłość

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...

krupniok200

PlusManiak

• Podziękował : 1 raz
    Otrzymał podziękowań: 3 razy

Technologie 2G, 3G, 4G... i ich przyszłość

Post18 lis 2020, o 16:05

Ostatnio natknąłem się na artykuł, który mówi o bardzo przykrej rzeczy, która jest następstwem wprowadzania 5G. Napisane tam jest, że Plus zaczął już procedurę wyłączania stacji bazowych 2g oraz 3g i są to słowa waszej rzeczniczki prasowej. Czy możecie trochę ujawnić nam szczegółów na jakiej zasadzie będzie ona polegała? Nie ukrywam, ale wdrażanie już teraz takiej czynności to totalne niezrozumienie. Może ja od 5 lat nie widziałem "cegłofona", który by działał tylko na sieci 2g, ale jest pełno innych urządzeń które działają tylko na zasięgu 2g i 3g, takie jak telefony stacjonarne na kartę sim, alarmy antywłamaniowe, webasto, lokalizatory gps, karty WWAN w laptopach itd itd bo nie potrzebują lepszej technologi na swoje zastosowania. Ba, VoLTE nadal leży i kwiczy i jak tak dalej będzie to pozbawicie ludzi dostępu do połączeń.

link do artykułu: https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/internet/zbliza-sie-koniec-2g-i-3g-w-polsce-pierwsi-operatorzy-juz-rezygnuja-z-nadajnikow/z1x4v3s

mariusz9a

Administrator

Administrator

• Podziękował : 0 raz
    Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: 5G w Plusie

Post19 lis 2020, o 10:57

krupniok200, ktoś chyba trochę popłynął z tym artykułem ;-) To że sieci 3G będą wyłączane prędzej czy później to ok. Ale do wyłączenia sieci 2G to jeszcze bardzo daleka droga (dużo dłuższa niż do wyłączenia 3G). Ja myślę że to bardziej chodzi o likwidacje stacji samodzielnych, w sensie posiadających tylko pasmo 3G. I takie zapewne gdzieś tam możliwe że były zlikwidowane, albo zlikwidowane w sensie dołożenia do nich 2G i/lub 4G, być może i 5G.
Pomóż biednym - to nic nie kosztuje!
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek

krupniok200

PlusManiak

• Podziękował : 1 raz
    Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: 5G w Plusie

Post19 lis 2020, o 11:01

No sam się zdziwiłem czytając go, a nie tylko wy jesteście tam wypisani. Moim zdaniem wyłaczanie całkowicie 2g to proces za 5-10 lat a 3g za 10-15 lat :)

zbych_in_flames

Szalony PlusManiak

• Podziękował : 5 razy
    Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: Technologie 2G, 3G, 4G... i ich przyszłość

Post20 lis 2020, o 13:51

Napisane tam jest, że Plus zaczął już procedurę wyłączania stacji bazowych 2g oraz 3g i są to słowa waszej rzeczniczki prasowej

Przeczytałem ten artykuł i ja nie widzę tam takiej informacji.
To co się dzieje to najwyżej, rezygnacja z GSM1800 co jest raczej od dłuższego czasu, przeniesienie zasobów z U2100 na LTE2100 co dzieje się powoli.

Jakiś czas temu była promocja na wymianę dla osób co miały telefon tylko 2G by zmienili na takie z obsługa 3G/LTE.

Konkurencja rezygnuje z U2100 na rzecz LTE, ale U900 będzie jeszcze długo. GSM900 też szybko nie zniknie za dużo urządzeń m2m.

mariusz9a

Administrator

Administrator

• Podziękował : 0 raz
    Otrzymał podziękowań: 13 razy

Post20 lis 2020, o 14:01

zbych_in_flames napisał(a):
Jakiś czas temu była promocja na wymianę dla osób co miały telefon tylko 2G by zmienili na takie z obsługa 3G/LTE.

Ja nie widzę takiej wymiany chociażby u moich teściów. Oni maja problem z obsługa nawet najprostszego telefonu dla seniorów, który nawet nie ma kolorowego wyświetlacza :-( Takich ludzi jest pewnie cała masa. No ale jak wyżej pisałem (i Ty zresztą też) sieć 2G będzie działać jeszcze bardzo długo...
Pomóż biednym - to nic nie kosztuje!
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek

zbych_in_flames

Szalony PlusManiak

• Podziękował : 5 razy
    Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post20 lis 2020, o 14:18

No niestety względem zachodu, nasi emeryci (60+) są mniej ogarnięci w nowych technologiach.

O dziwo mój tata lat 70 dał rade ogarnąć telefon dotykowy, byłem zaskoczony. Wcześniej miał telefon klasyczny z klawiaturą, teraz MMS z zdjęciami wysyła... xD

Powrót do Inne Tematy