Blokada nękającego numeru w obrębie sieci

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
rafnov
Szalony PlusManiak
Posty: 223
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 maja 2016, o 12:07

Blokada nękającego numeru w obrębie sieci

Post autor: rafnov »

Witam.
Czy w Plusie już jest coś takiego?
Chciałbym móc np.: wysłać do sieci jakiś kod typu BLOKUJ*NUMER i zablokować wszystkie połączenia przychodzące i wiadomości z NUMER na poziomie sieci.
hedis
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2016, o 15:41

Re: Blokada nękającego numeru w obrębie sieci

Post autor: hedis »

Są takie aplikacje, które blokują połączenia. Wystarczy wpisać numer telefonu i automatycznie za każdym razem jak będzie próbował do ciebie pisać i dzwonić to rozłączy się i nie pokaże ci powiadomienia.
Jedna z takich aplikacji nazywa się , "Call Blocker".
Ostatnio zmieniony 13 lip 2016, o 08:29 przez hedis, łącznie zmieniany 1 raz.
rafnov
Szalony PlusManiak
Posty: 223
Rejestracja: 17 maja 2016, o 12:07

Re: Blokada nękającego numeru w obrębie sieci

Post autor: rafnov »

Mam i korzystam, ale pisałem właśnie o czymś zupełnie innym. Chodzi o taką możliwość blokowania, by telefon w ogóle nie wiedział, że coś do niego przychodzi.
airwolf
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 4 sie 2016, o 18:58

Re: Blokada nękającego numeru w obrębie sieci

Post autor: airwolf »

Jak masz androida to polecam CM security program blokuje konkretne numery możesz nawet zablokować zastrzeżone :)
rafnov
Szalony PlusManiak
Posty: 223
Rejestracja: 17 maja 2016, o 12:07

Re: Blokada nękającego numeru w obrębie sieci

Post autor: rafnov »

No i niestety znów nie to. Chodzi o to by sieć (po odpowiednim zgłoszeniu) blokowała numer zanim przyjdzie połączenie.
Harald
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2021, o 15:07

Potencjalne oszustwo

Post autor: Harald »

Dzwonią do mnie jakieś numery i pisze potencjalne oszustwo jak chcę oddzwonić, co z tym zrobić? Jak to zablokować?
miery
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 18 lut 2021, o 13:08

Re: Potencjalne oszustwo

Post autor: miery »

W zależności od modelu urządzenia w aplikacji Telefon jest opcja blokady pojedynczego numeru.

P.S. nie "pisze" tylko "jest napisane"
Harald
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2021, o 15:07

Re: Potencjalne oszustwo

Post autor: Harald »

Nie ma jakieś aplikacji żeby zablokować numer kierunkowy?
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Potencjalne oszustwo

Post autor: sl@w_es »

Są aplikacje, wystarczy wejść do sklepu Google Play (dot. tel. z androidem) i wpisać w wyszukiwarce blokowanie numeru (czarna lista, blacklist itp.).
W niektórych aplikacjach wystarczy, że wpiszesz początek numeru i to jest najlepsze rozwiązanie, ponieważ ci co dzwonią często z reguły korzystają z kolejnych numerów, więc wpisując jeden niepełny numer blokujesz wszystkie odpowiadające wpisanej przez Ciebie sekwencji cyfr.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Rwegiel
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 7 wrz 2021, o 13:13

Re: Blokada nękającego numeru w obrębie sieci

Post autor: Rwegiel »

Do mnie ostatnio dzwonili ze 20 razy w ciągu weekendu. Nie dobierałem. Za każdym razem z innego numeru z innym kierunkowym. Czyli tak jakby z innego miasta. Upierdliwce. Pewnie wygrałem kamerę albo darmowe badania.

Mam teraz problem z telefonem Xiaomi - przestało mi działać blokowanie numerów. Nie chcę korzystać z zewnętrznych aplikacji. Jest jakiś sposób, żeby to naprawić? Pomoc mi nie potrafi pomóc. Zalecili przywrócenie ustawień fabrycznych. No, ale wolę tego uniknąć.
Ostatnio zmieniony 9 gru 2021, o 14:06 przez Rwegiel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
imarcin0409
PlusManiak
Posty: 109
Rejestracja: 17 wrz 2021, o 22:10
Lokalizacja: /home

Re: Potencjalne oszustwo

Post autor: imarcin0409 »

sl@w_es pisze:Są aplikacje, wystarczy wejść do sklepu Google Play (dot. tel. z androidem) i wpisać w wyszukiwarce blokowanie numeru (czarna lista, blacklist itp.). (...)
Aplikacje, właśnie, a na takiego KaiOS nic nie ma, w ustawieniach telefonu też brak takiej opcji...
Mamie kupiłem dawno już telefon marki Nokia, "BANAN 4G", ogólnie jest z niego zadowolona, ale jak przychodzi taki moment, że sobie o niej przypominają, to telefon dzowni co chwila i nie ma za bardzo co z tym zrobić...
Pozdrawiam,
imarcin0409

Obrazek
ODPOWIEDZ