8802 Limitera DATA - opinia i pytanie o rachunek

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
Vip
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 26 cze 2022, o 23:00

8802 Limitera DATA - opinia i pytanie o rachunek

Post autor: Vip »

Witam,

Chciałbym wyrazić opinię oraz zapytać o radę dotyczącą kosztu za użycie internetu w rouming-u. Ostatnio miałem nieprzyjemną sytuację otrzymać informację z nr. 8802. Wykorzystano 40% limitu 250zl Limitera DATA w roamingu. Byłem w kraju, który nie posiadałem bezpłatnego pakietu danych. Oczywiście byłem tego świadomy i zmieniłem tryb telefonu i włączyłem tryb samolotowy. Przedstawiony komunikat zaskoczył mnie jednak blisko granicy z krajem w którym miałem pakiety (jechałem dopiero do kraju spoza uni). Korzystałem jedynie z internetu do granicy z kilku km marginesem. Nie zgaduje nawet, czy to był błąd techniczny, czy mój. Boli mnie jednak, że komunikat otrzymałem dopiero po nabiciu kosztu wysokości prawie mojego całego miesięcznego rachunku. Te domyślny pakiet roumingowy to jawny skok na kasę. Bo rozumiem nawet, że trudno nabilo. Zdarzają się takie rzeczy przy granicy. No ale nieprzystosowany cennik - ponad 2zl za 50 KB plus domyślny limit 250 zł to przesada. Szczególnie, że czasy sie zmieniły i transfer liczy się w GB, a nie KB. Proszę o radę, czy jest jakiś realny sposób na obniżenie tego rachunku? Nie musi być, cały ale, czy, spotkał się ktoś z sytuacją obniżenia kosztu reklamacją, lub odwołaniem.

Dziękuję.

PS. Dowolny program zjada z kilka sek. po kilkaset MB danych. Usługa obejmuje kilka wariantów i rozumiem, że plus woli domyślnie dać ten niekorzystny dla niedoinformowanego klienta. Ktoś dostaję informacje i trudno. Ale 250 zł przy wspomnianym transferze aplikacji to dla mnie szok. Sczegolnie, że przewijają się na internecie podobne tematy sprzed kilku lat.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 8802 Limitera DATA - opinia i pytanie o rachunek

Post autor: mariusz9a »

Z tego co kojarzę, to ten limit domyślny jest ustanowiony prawnie, a nie przez operatora. Można go zmienić samemu na inny.

Tylko reklamacja - jasne że były przypadki częściowego umożenia.

PS.
Czasy, czasami, ale internet poza UE jest nadal bardzo drogi i nic z tym nie zrobisz...:-(

Dodatkowo samo LTE i 5G to "podstępne" technologie i wcale nie trzeba ściągać żadnych danych, żeby nabić rarunek samymi logowaniami telefonu do sieci i to przy wyłączonym roamingu danych w opcjach telefonu. Pisało o tym kiedyś Orange dlaczego tak jest.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ