Transmisja danych za granicą

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
Szafran
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 paź 2015, o 16:37

Transmisja danych za granicą

Post autor: Szafran »

Witam, wyjeżdżam za granicę. Będę korzystać tam wyłącznie z sieci WiFi. Jednocześnie nie chce być pozbawiona łączności z krajem (połączenia telefoniczne). Czy wystarczy wyłączyć "Transmisję danych sieci komórkowych " aby nie być obciążonym za korzystanie z netu?
Szafran
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 1 paź 2015, o 16:37

Re: Transmisja danych za granicą

Post autor: Szafran »

Pytanie niby banalne, ale nie do końca. Mój znajomy po standardowym wyłączeniu "Transmisji danych w sieci kom." przed wyjazdem za granicę i korzystaniu tam tylko z darmowych sieci WiFi jest uboższy o kilkaset złotych, które zjadł mu telefon, ponieważ sam pobierał jakieś dane, mimo przebywania w zasięgu sieci WiFi. Były to impulsy po 50 kB kilka razy dziennie.
Nie wyłączył usługi roamingu z zakładce SIECI KOMÓRKOWE, ponieważ musiał mieć ewentualny kontakt telefoniczny z Polską.
Czy ktoś z Plusa może mi odpowiedzieć na moje ww. pytanie?
myk6414
Szalony PlusManiak
Posty: 442
Rejestracja: 11 cze 2014, o 11:23

Re: Transmisja danych za granicą

Post autor: myk6414 »

Widać nie wyłączył. Jeszcze nigdy mi sie nie zdarzyło aby telefon sam sobie pobrał dane. Nie ma takiej opcji.
Szafran
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 1 paź 2015, o 16:37

Re: Transmisja danych za granicą

Post autor: Szafran »

Proponuję wejść na: http://forumplay.pl/archive/index.php/t-23433.html
jest więcej osób, które zauważyły, że w Sony Xperia T-3 samo wyłączenie transmisji danych nie gwarantuje niekontrolowanego pobierania danych. Fakt pobierania danych po 50 kB kilka razy dziennie, przy wyłączonej transmisji danych i jednoczesnym korzystaniu za pomocą WIFI z FB, Google itp. na maxa już wskazuje, że jest coś nie haloo.
W przypadku takich "numerów", które odstawia ten model telefonu, w czasie pobytu za granicą nie jest już tak sympatycznie.
Szafran
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 1 paź 2015, o 16:37

Re: Transmisja danych za granicą

Post autor: Szafran »

http://www.swiatelka.pl/printview.php?t ... 89efb02673
Jeszcze jeden, który zauważył to samo.
AnnaMaria12
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 18 cze 2015, o 22:47

Re: Transmisja danych za granicą

Post autor: AnnaMaria12 »

Pracowałam za granicą i nigdy nie zdażyło mi się żeby telefon pobierałam sam dane jeśli funkcja transmisji danych była wyłączona.
ODPOWIEDZ