Abonament,mix czy prepaid?

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
simplusowiec
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 30 cze 2008, o 14:21

Abonament,mix czy prepaid?

Post autor: simplusowiec »

Jak w tytule tematu.Co posiadacie,dlaczego,jakie sa wady i zalety,z jakich pakietow i promocji korzystacie?Otwarta i rzeczowa dyskusja na ten temat.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Obecnie posiadam MixPlusa. To już druga umowa (przedłużona). Dlaczego właśnie mix... Zastanawiałem się nad abonamentem, jednak brakuje mi tam kilku rzeczy... Po pierwsze darmowy numer bez limitów. Na tym zależy mi najbardziej. W mixie mamy w nim również SMSy więc to przeważyło. Pakiet SMS - to co prawda jest w abo, ale koszt trochę wyższy no i poza tym cena za pakiet doliczana do abonamentu a nie pobierana z kapitału złotówek (w Plusie niestety w abo mamy kapitał minut a nie złotówek). W pakiecie koszt minuty 5gr do Plusa i na stacjonarne - wykupuję jeden na miesiąc, kiedyś było tego więcej. Pakiet Internetowy 50MB. Bardzo mi sie przydaje. Często telefon służy mi jako modem.
To wszystko przesadziło o tym, że wybrałem mixa w sieci Plus.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
simplusowiec
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 30 cze 2008, o 14:21

Post autor: simplusowiec »

Ja od jakiegos czasu uzywam Simplusa,moja druga polowa jest w mix plusa.Korzystam z pakietow sms,internetowych (post pisze z tel za pomoca Opery mini) oraz pakietu wakacyjnego na rozmowy.Co miesiac kupuje na aukcjach teleprzelew,tym samym obnizajac sobie ceny uslug.Mysle nad przejsciem do mixa ze wzgledu na darmowy numer.Jakie korzysci wzgledem Simplusa jeszcze wynikaly by z takiej zmiany?Mozna wziac mixa bez telefonu?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

simplusowiec pisze:Mozna wziac mixa bez telefonu?
Można, ale jeśli to nie przedłużenie umowy to nie dostaniesz żadnych profitów, więc już lepiej kupić byle jaki telefon za 1zł i sprzedać.
simplusowiec pisze:Jakie korzysci wzgledem Simplusa jeszcze wynikaly by z takiej zmiany?
Głównie ten darmowy numer.
Tak to tylko inne pakiety.
http://www.plus.pl/oferta_indywidualna/ ... musicpack/
Pot tym linkiem na dole jest tabelka ze wszystkimi pakietami i ich opisem.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
szewol
Szalony PlusManiak
Posty: 387
Rejestracja: 9 sie 2008, o 18:56
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: szewol »

Simplusowiec, ja tak zrobiłem kilka lat temu, to znaczy przeszedłem z Simplusa na MixPlus. Oferta jest zdecydowanie lepsza od Simplusa.

To co najbardziej podoba mi się w mixPlusie to to że podpisujesz umowe na ilość zasileń a nie ilośc miesięcy (jak u konkurencji). ja zazwyczaj biorę umowę na 36 doładowań za 30 zł. W miesiący robie średnio dwa dołądowania, więc po około 18 miesiącach nowy telefonik. Choć ostatnia wymiana była po roku, bo i telefn był intensywynie używany.
simplusowiec
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 30 cze 2008, o 14:21

Post autor: simplusowiec »

Dzieki bardzo.Dumam nad tym mixem wlasnie intensywnie.Brac czy nie brac,oto jest pytanie.Tel w zasadzie mam dobry,nie dawno kupiony ale moze by wziac mixa,sprzedac tel i splacic tymi pieniedzmi czesc zobowiazania?Hmm...
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

simplusowiec pisze: moze by wziac mixa,sprzedac tel i splacic tymi pieniedzmi czesc zobowiazania?
Mniej więcej to samo zasugerowałem wyżej ;-) To według mnie najlepsze wyjście :-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
simplusowiec
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 30 cze 2008, o 14:21

Post autor: simplusowiec »

Troszke taki nie zdecydowany jestem.Z jednej strony kusi darmowy numer (kobieta w Plusie),z drugiej zal tanich teleprzelewow i czestrzych promocji.Mariusz jaki tel sobie wziales i na jakich warunkach?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

simplusowiec pisze:Mariusz jaki tel sobie wziales i na jakich warunkach?
Ja akurat brałem ostatnio telefon na przedłużenie umowy nie dla mnie tylko dla kogoś. Mi telefon nie było potrzebny. To był chyba Samsung L760 (albo J400 - już nie pamiętam) i wziąłem na 30 doładowań.
Ja na Twoim miejscu kupiłbym jakiś telefon za 1zł przy 24 zasileniach po 30zł. Tyle że w mixie musisz pamiętać o tym że zasilenia trzeba robić co miesiąc lub częściej.
Kup coś u nich w sklepie internetowym, wtedy ceny telefonów są troszkę niższe.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Garjusz
Administrator
Administrator
Posty: 2869
Rejestracja: 5 paź 2007, o 18:42
Lokalizacja: PlusForum
Kontakt:

Post autor: Garjusz »

Ja od ośmiu lat mam abonament i oczywiście ten sam numer.

I choć był moment że chciałem zrezygnować z abonamentu na rzecz Simplusa
to jednak zostałem przy abonamencie.
Dla mnie jest to najlepsze rozwiązanie.

Rachunki płacę przez internet.

Ma sporo darmowych minut.
Do tego 960 minut do pięciu wybranych osób w plusie lub na stacjonarne.
I nie ogranicza mnie karta która muszę kupić gdy braknie mi kasy na końcie

Jest OK :-)
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Garjusz pisze:Do tego 960 minut do pięciu wybranych osób w plusie lub na stacjonarne.
Nie dało rady wziąć pięciolinii z nielimitowanymi rozmowami do pięciu numerów Plusa lub limitem (chyba) 500min na stacjonarne?
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ